autor: Redakcja GRYOnline.pl
Myśli nieprzemyślane - Science-Fiction
"Bill Gates, tytułem żartu lub nie, podczas konferencji w Lizbonie rzucił, iż Internal Revenue Service (taki amerykański urząd skarbowy) zmuszony jest utrzymywać dla niego osobny serwer."
Nie bez kozery w większości wizji science-fiction pojawia się motyw sprawujących władzę dusz megakorporacji. Bill Gates, tytułem żartu lub nie, podczas konferencji w Lizbonie rzucił, iż Internal Revenue Service (taki amerykański urząd skarbowy) zmuszony jest utrzymywać dla niego osobny serwer. Tylko po to, by utrzymać w korycie rzekę pieniędzy płynącą z kieszeni współzałożyciela Microsoftu. Abstrahując od kontr-żartów, jakie to oświadczenie pociągnęło (na jakim systemie ta maszyna chodzi, że sobie z dodawaniem nie radzi), dostrzeżemy, że Bill Gates nie kryje się ze świadomością swojej potęgi. IRS odmówiła komentarzy do oświadczenia. Takoż i ja od dalszych uwag się powstrzymam, świadom, że każda wystukana przeze mnie literka pod kontrolą Windows odpływa na dedykowany mi serwer w Microsofcie. :-)
Podczas swojego europejskiego tournee Bill Gates zawitał również do Polski. Przywitanie z honorami, niczym głowy państwa, nikogo nie winno dziwić – wiele pomniejszych państw na Niebieskiej Planecie Microsoft mógłby sobie kupić – wręcz może dziwić, że nie doszło do spotkania z prezydentem. W tym przypadku również ciśnie mi się na palce niejeden komentarz i również się od nich powstrzymam, świadom, że niejeden agent oddycha tym samym powietrzem co ja. Najistotniejsze jest to, że Microsoft planuje dalsze inwestycje w Polsce, przede wszystkim Centrum Rozwoju Oprogramowania. W walce o nie pokonaliśmy Rumunię, co cieszy. Bo niby dlaczego ma nie cieszyć.
Jedne państwa marzą o tym, by ich dochód wynosił tyle, o ile Bill Gates samodzielnie uzupełnia amerykański skarb państwa, z innymi Microsoft musi się liczyć. Gdy trzy lata temu rząd Chin zażyczył sobie kodów źródłowych Windows do wglądu (a jak nie, to poinstaluje wszędzie Linuxa), nie tylko je dostał, ale nawet otrzymał zapewnienie, jak bardzo amerykański potentat jest ucieszony dbałością chińskiego rządu o bezpieczeństwo. Byłbym zapomniał... obok megakorporacji nagminnie w opowieściach s-f pojawiają się zajmujące połowę naszej planety Chiny.
Póki co jednak mamy bardziej prozaiczne powody po temu, by się Chińczyków obawiać. :-) Kręcą bowiem film osadzony w World of Warcraft. A nawet jak nie kręcą, to daje się zauważyć, że WoW na graczy wpływa. Żartów nie ma – jeden promil mieszkańców Ziemi płaci Blizzardowi miesiąc w miesiąc. Pamiętacie, co to jest: czarne na czerwonym jedzie po zielonym? (Murzyn na Jawie jedzie po trawie). A co to jest: żółte na zielono siedzi przed błękitnym?
Borys „Shuck” Zajączkowski
Łosiowy przegląd niesportowy
Heroes of Might & Magic V zaliczają opóźnienie. Fani żądali opóźnienia i fani dostali opóźnienie. Choć odpowiedzi na pytanie, jak duży mieli wpływ na decyzję UbiSoftu, zapewne nigdy nie poznamy, faktem jest, iż ktoś, gdzieś „na górze”, zdał sobie sprawę, że grę trzeba jeszcze ostro dopracować, by odniosła sukces.
Warlords V w produkcji!. W swoim czasie pierwsza część Warlords była najlepszą strategią fantasy na PeCety i osobiście spędziłem przy niej długie miesiące. Czas leciał, kolejne odsłony były coraz mniej „super” w porównaniu do konkurencji. Czy właśnie zapowiedziana piątka znowu wyniesie Lordów wojny na piedestał? Szczerze mówiąc może być ciężko – w końcu HoM&M V już tuż-tuż.
Electronic Arts wydawcą Crysis – nowego projektu twórców Far Cry’a. Z jednej strony to bardzo dobrze, bo możemy się spodziewać dobrej polonizacji i do tego premiery w Polsce pokrywającej się z premierą światową. Z drugiej to źle, bo EA niestety, słynie z tego, że ukierunkowane jest bardziej na punkt zwany „komercją”, niż na ten lubiany przez graczy, a znany pod hasłami „innowacja” czy „sztuka”.
Tomb Raider i GTA największymi osiągnięciami Imperium Brytyjskiego? Imperium jeszcze przed stu laty zajmowało obszar około połowy znanego wówczas świata. Teraz pytanie. Czy postać seksownej Lary jest największym osiągnięciem tej nacji? Odpowiedzcie na nie wchodząc na stronę BBC i biorąc udział w ankiecie, która wyłonić najlepszy brytyjski projekt.
Umarł Stargate SG-1: The Alliance, niech żyje Stargate Worlds. Pierwszą grę na podstawie filmów osadzonych w świecie Gwiezdnych Wrót pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu. W tym witamy nową, tym razem z gatunku MMO. Może na początek trzymajmy kciuki tylko za to, żeby w ogóle została ukończona i wydana. :>
UbiSoft opublikuje Resident Evil 4, Devil May Cry 3 i Onimusha 3 na PC. Przy tej okazji komentarz jest właściwie zbędny. Jedne z największych hitów konsolowych pojawią się wkrótce na PC. Nic tylko czekać.
Przemysław „Łosiu” Bartula
Hinty Soulcatchera
Everquest 2 ewoluuje coraz szybciej. Zawsze byłem pod wrażeniem liczby zmian, jakie Sony wprowadza do EQ2. Nie ma co ukrywać, iż większość z nich powstaje jako efekt presji popularności WoW-a. Zmiany dokonywane przez ostatnie miesiące będą miały swój finał w lutym. Wczoraj zostało wprowadzone uaktualnienie 19. wprowadzające nowe zasady rozwoju postaci – rzecz bardzo istotna w grach MMO – a 21 lutego z poprawką 20. pojawią się serwery dedykowane do rozgrywki PvP, prowadzonej na całym obszarze krainy. W sumie zmian mniejszych, większych i bardzo dużych pojawi się kilkaset. Liczba lokacji od chwili premiery gry wzrosła z 360 do ponad 600. Witamy więc w nowej grze... Everquest 2 i 1/2.
10 lutego kończy się faza beta testów Dungeons and Dragons Online. Po tej dacie jeszcze przez 10 dni będą mogli zagrać w betę ci, którzy zamówili grę przed premierą. A potem chwila wytchnienia i około 28 lutego premiera amerykańska, a miesiąc później, 31 marca, premiera europejska. Jako że Polska nie do końca leży w Europie, na temat polskiej daty premiery informacji nie ma.
Wojciech „Soulcatcher” Antonowicz
Powiązania do myśli
- MNP.11 – Listopad miesiącem niepamięci
- MNP.15 – Monitory skąpane we KRWI!!!
- MNP.16 – Lajtowy konkurs
- MNP.17 – Co Mikołaj ma w worku?
- MNP.18 – Jingle bells
- MNP.19 – To był dobry rok
- MNP.20 – Czas na finał
- MNP.21 – Seks, przemoc i gdybanie
- MNP.22 – Forum w służbie nauki
- MNP.23 – Idzie nowe