Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2009, 10:20

autor: Filip Grabski

Microsoftowe Kodu pojawi się wiosną

Opisana dosyć szeroko na naszych łamach w listopadzie "gra" o sympatycznej nazwie Kodu pojawi się wiosną. A czymże jest ten projekt? Najprościej mówiąc – dużo bardziej złożoną microsoftową wersją LittleBigPlanet.

Opisana dosyć szeroko na naszych łamach w listopadzie „gra” o sympatycznej nazwie Kodu pojawi się wiosną. A czymże jest ten projekt? Najprościej mówiąc – dużo bardziej złożoną microsoftową wersją LittleBigPlanet.

Rozbudzanie kreatywnych sił w graczach od dawna stanowi przedmiot zainteresowania pewnej grupy developerów. A pewna pokaźna grupa graczy od wielu lat produkuje własne modyfikacje, poziomy czy wręcz własne gry na podstawie udostępnionych narzędzi. A że wyobraźnia graczy często jest wybujała – efekty tych działań są nietuzinkowe (jak choćby te kilka poziomów stworzonych w LittleBigPlanet). Teraz przyszła pora na Microsoft i ich Kodu. Tytuł ten pozwoli w łatwy i przyjemny tworzyć przeróżne poziomy czy wręcz całe gry dzięki ponad 200-tu specjalnym klockom. Wszystkie twory będą podlegały prawom fizyki i będą bazować na zasadzie akcja-reakcja.

Czy pożyczony (?) od Sony pomysł w wersji xboxowej odniesie sukces przekonamy się wiosną, kiedy to Kodu zadebiutuje w usłudze Xbox LIVE.

Microsoftowe Kodu pojawi się wiosną - ilustracja #1
Wow! Prawie 500 fps-ów!

Filip Grabski

Filip Grabski

Z GRYOnline.pl współpracuje od marca 2008 roku. Zaczynał od pisania newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji tworzył treści dla serwisu Gameplay.pl. Obecnie przede wszystkim projektuje grafiki widoczne na stronie głównej (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Od 1994 roku z pełną świadomością zaczął użytkować pecety, czemu pozostaje wierny do dzisiaj. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury, zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej