Premiera chińskich Krzyżaków, RPG powoli pnie się w górę na Steam
Dziś na Steamie zadebiutował dziwaczny miks anime z polską historią w krzywym zwierciadle. Premiera gry Krzyżacy: The Knights of the Cross jak dotąd przeszła bez większego echa, chociaż z ocenami na plus.
Zapewne nie pisalibyśmy o tak z pozoru małej premierze, gdyby nie fakt, z jak niecodziennym połączeniem mamy do czynienia. Gra Krzyżacy: The Knights of the Cross, która łączy stylistykę anime (w tym skąpo ubrane bohaterki) z historią o średniowiecznym Królestwie Polski, to rzecz tak dziwaczna, że musieliśmy o tym wspomnieć.
Krzyżacy w anime
Gwoli przypomnienia: The Knights of the Cross łączy elementy turowej gry RPG i karcianki. Gra (bardzo) luźno nawiązuje do powieści Henryka Sienkiewicza. Znajdziemy więc znane z kart Krzyżaków postaci, m.in. Zbyszka z Bogdańca, Danusię czy Jagienkę, jednak cały setting znacząco różni się od jakichkolwiek innych adaptacji Krzyżaków, które powstały.
Gra chińskiego studia Olive Panda jak dotąd nie przykuła zbyt dużej uwagi graczy. Obecnie w The Knights of the Cross gra jednocześnie ok. 700 osób, a ich liczba systematycznie rośnie (via Steam DB). Niemniej jednak ci, którzy zdążyli już zagrać, raczej chwalą tę dziwaczną produkcję. Na Steam produkcja otrzymała, póki co 23 recenzje, z czego 18 to oceny na plus, co składa się na „przytłaczająco pozytywną” notkę.
Jeśli sami będziecie chcieli sprawdzić, jak prezentują się Krzyżacy w fantastycznej konwencji anime, uprzedzamy – gra nie posiada polskiej wersji językowej, co wydaje się dość dziwne, zważywszy na to, że akcja dzieje się w średniowiecznej Polsce i jest bazowana na dziele polskiego noblisty.
Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda pixel-artowa, zanimizowana wersja bitwy pod Grunwaldem, gdzie zamiast dwóch nagich mieczy zakon wysyła dwa magiczne kostury, grę znajdziecie tutaj. Produkcja kosztuje obecnie 52,19 zł (jest przeceniona o 10% z okazji premiery). Warto na koniec dodać, że jest już także dostępne specjalne, darmowe DLC, pozwalające zmienić styl wizualny na bardziej „prozachodni”.