Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2023, 08:05

Ubisoft skasował kontynuację Immortals: Fenyx Rising [Aktualizacja #2: szczegóły]

Immortals: Fenyx Rising nie stanie się początkiem nowej serii. Ubisoft anulował sequel tej gry. Aktualizacja: poznaliśmy nieco szczegółów o grze.

Źródło fot. Ubisoft.
i

Aktualizacja #2

Portal Axios donosi, że skasowana kontynuacja gry Immortals: Fenyx Rising miała być inspirowana grami Elden Ring oraz The Legend of Zelda: Wind Waker. Otwarty świat gry oferowałby archipelagi w stylu polinezyjskim z bardziej realistyczną grafiką. Poza tym zabrakłoby tradycyjnej listy zadań, co pozwoliłoby na odkrywanie świata niczym w Elden Ring. Ogólnie rzecz biorąc, byłaby to bardzo nietypowa pozycja jak na obecne standardy Ubisoftu.

Aktualizacja #1 (26 lipca)

Ubisoft wysłał do redakcji VGC oficjalny komunikat w tej sprawie. Poniżej jego pełna treść:

W ramach naszej globalnej strategii przekierowujemy i przenosimy niektóre kreatywne zespoły i zasoby w studiu Quebec do innych niezapowiedzianych projektów. Doświadczenie i technologie opracowane przez te zespoły posłużą jako trampolina rozwoju tych kluczowych projektów skoncentrowanych na naszych największych markach. W tej chwili nie mamy nic więcej do przekazania.

Oryginalna wiadomość (25 lipca)

Przynoszę złe wieści dla osób, które czekają na zapowiedź sequela Immortals: Fenyx Rising. Jak donosi serwis VGC – powołując się na własne źródła – kontynuacja tej przygodowej gry akcji z 2020 roku została ponoć anulowana na wczesnym etapie produkcji.

Decyzja ta miała jakoby zostać podyktowana kiepską sytuacją finansową Ubisoftu, którą szerzej opisaliśmy w tej wiadomości. Próbując jej zaradzić, owa francuska firma postanowiła skupić się na swoich największych markach (właśnie dlatego powstaje co najmniej sześć odsłon serii Assassin’s Creed…), a na tych mniejszych postawić krzyżyk.

Co ciekawe, Immortals miało zapoczątkować nowy cykl – przynajmniej tak sugerował swego czasu popularny branżowy dziennikarz Jeff Grubb. Donosił on, że twórcy oryginału – studio Ubisoft Quebec – pracują nad projektem o roboczej nazwie Oxygen, pod którą rzekomo krył się spin-off Immortals: Fenyx Rising, mający wziąć na tapet mitologię polinezyjską („podstawka” bazowała na wierzeniach greckich, natomiast drugie z trzech DLC, które otrzymała – na chińskich).

Projekt Oxygen anulowano ponoć na początku lipca. Warto przypomnieć, że wcześniej w tym roku Ubisoft skasował trzy inne gry. Również w ich przypadku za decyzją Francuzów miały stać oszczędności.

Co jednak istotne, gwoździem do trumny potencjalnej serii mogła okazać się niezadowalająca sprzedaż Immortals: Fenyx Rising. Według źródeł VGC tytuł trafił do sporej liczby graczy, lecz ci mieli często kupować go na promocji. W Europie osiągnął ponoć wynik o 70% gorszy niż Assassin’s Creed: Valhalla w tym samym okresie. Fakt, iż obie gry ukazały się w odstępie miesiąca, z pewnością także nie pomógł Immortals.

Na koniec wspomnę, że jeśli chcecie sprawdzić tę produkcję, możecie to zrobić w ramach usług PC/Xbox Game Pass, PS Plus Extra i Ubisoft+. Szukając zaś pozycji, która wykorzystuje mitologię polinezyjską (i nie tylko), warto zainteresować się Ghostlore, bardziej szczegółowo przybliżonym tutaj.

  1. Immortals: Fenyx Rising to nie jest Assassin's Creed dla dzieci
  2. Immortals Fenyx Rising – poradnik do gry

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej