Gwiazda Harry'ego Pottera może zagrać w dokumencie Grand Theft Auto
Serwis The Hollywood Reporter podzielił się nowymi informacjami nt. filmu dokumentalnego o serii GTA od stacji BBC, zatytułowanego po prostu Grand Theft Auto. Podobno aktor Daniel Radcliffe negocjuje rolę Sama Housera, współzałożyciela Rockstar Games, a w produkcji ma pojawić się postać wielkiego wroga gier Jacka Thompsona. Kręcenie zdjęć zacznie się jakoby już 20 kwietnia.
Mamy nowe informacje na temat Grand Theft Auto – fabularyzowanego filmu dokumentalnego na temat tytułowej serii gier, produkowanego przez stację BBC. Serwis The Hollywood Reporter donosi, że reżyserią obrazu zajmie się Owen Harris, mający na koncie pojedyncze odcinki Wyklętych (Misfits) i Czarnego lustra (Black Mirror), a także film paradokumentalny Odleciany cyrk Monty Pythona (Holy Flying Circus). Co ciekawe, jedną z głównych ról mógłby zagrać Daniel Radcliffe, znany najlepiej z kreacji Harry’ego Pottera w ośmiu odsłonach ekranizacji książek J. K. Rowling – młody aktor wcieliłby się w Sama Housera, współzałożyciela Rockstar Games. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że jednym z wątków poruszonych przez omawiany film będzie walka twórców Grand Theft Auto z Jackiem Thompsonem – amerykańskim prawnikiem, który zasłynął jako wielki wróg gier wideo. Kręcenie zdjęć do Grand Theft Auto miałoby się rozpocząć już 20 kwietnia.
Co poza tym? Dokument pierwotnie miał nosić tytuł Rockstar Games, natomiast jego scenariusz napisał James Wood, maczający wcześniej palce przy paru mało znanych produkcjach, jak np. serial Wielebny (Rev.). Producentem Grand Theft Auto jest Jim Spencer (Strefa X, StreetDance 3D), zaś producentem wykonawczym Mark Hedgecoe (specjalista od telewizyjnych miniserii dokumentalnych). Omawiany obraz opiera się w pewnym stopniu na książce Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto, napisanej przez Davida Kushnera w 2012 roku.
Na koniec przypomnijmy, że film Grand Theft Auto został ujawniony niecały miesiąc temu (pierwotnie jako serial), gdy BBC przedstawiło szczegóły programu mającego na celu cyfryzację Wielkiej Brytanii (Make it Digital). Nakręcenie dokumentu o historii jednej z najsłynniejszych serii gier w dziejach elektronicznej rozrywki znalazło się pośród takich zamiarów jak organizacja cyklu konkursów i innych aktywności skierowanych do programistów czy rozdanie 11-latkom w kraju miliona urządzeń Micro Bit, pomagających w nauce programowania.