Guacamelee! 2 trafi także na pecety
Niezależne studio DrinkBox ogłosiło, że platformówka Guacamelee! 2 zawita także na PC. Gra została zapowiedziana w zeszłym roku, ale wtedy ujawniono wyłącznie wersję na PlayStation 4.
- Deweloper gry: DrinkBox
- Wydawca: DrinkBox
- Gatunek: platformówka 2D
- Platformy: PS4, PC
- Data premiery: 2018 r.
Wydane w 2013 roku Guacamelee! to wyśmienita platformówka, która zgromadziła wielu fanów nie tylko na konsolach, ale również na PC. Dlatego zdziwiliśmy się, że gdy w październiku zeszłego roku zapowiedziano kontynuację, jako platformę docelową wymieniono wyłącznie PlayStation 4. Na szczęście teraz okazało się, że w rzeczywistości twórcy mają w planach wypuszczenie Guacamelee! 2 także na pecety.
Autorzy, czyli ludzie ze studia DrinkBox, ujawnili wydanie na PC, publikując profil gry w serwisie Steam. Niestety, nie podano tam planowanej daty premiery i ograniczono się jedynie do stwierdzenia, że nastąpi ona wkrótce. Na razie nie ujawniono również, kiedy ukaże się edycja na PlayStation 4, więc nie wiemy, czy obie wersje zadebiutują równocześnie.
Profil Guacamelee! 2 pozwolił nam natomiast poznać minimalne wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry.
Minimalne wymagania sprzętowe:
- Procesor: 2 GHz
- Karta graficzna: z 1 GB pamięci i wsparciem dla Shader Model 5.0
- Wersja DirectX: 11
- Pamięć: 1 GB RAM
- Miejsce na dysku: 1,4 GB
- System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, 10
Jak widać, wymagania są wyjątkowo skromne i raczej nikt nie powinien mieć większych problemów z uruchomieniem tej gry.
Z oficjalnego potwierdzenia pecetowej wersji Guacamelee! 2 powinno ucieszyć się wielu graczy. Według danych Steam Spy pierwsza część w samym tylko serwisie Steam rozeszła się w ponad 820 tysiącach egzemplarzy, co w połączeniu z bardzo pozytywnymi ocenami oznacza, że na kontynuację bez wątpienia czeka masa osób.
Warto na koniec wspomnieć, że studio DrinkBox obchodzi właśnie dziesiąte urodziny. Z tej okazji w serwisie Steam zorganizowano promocję, w ramach której ceny wszystkich gier zespołu zostały obniżone o 90%.