Cyanide & Happiness Adventure Game - powstanie przygodówkowa adaptacja sieciowego komiksu
Zorganizowana w serwisie Kickstarter zbiórka na grę Cyanide & Happiness Adventure Game przekroczyła cel minimalny. Zgodnie z tytułem, będzie to przygodówka stanowiąca adaptację popularnego sieciowego komiksu, słynącego z czarnego humoru.
Popularny sieciowy komiks Cyanide & Happiness doczeka się interaktywnej adaptacji. Pięć dni temu jego twórcy uruchomili zbiórkę w serwisie Kickstarter, której celem jest zgromadzenie środków na opracowanie przygodówki zatytułowanej po prostu Cyanide & Happiness Adventure Game. Autorom już udało się przekroczyć cel minimalny, ustalony na poziomie 300 tysięcy dolarów. W chwili pisania tej wiadomości licznik na stronie pokazuje kwotę 325 tysięcy, a do końca zbiórki pozostało 25 dni.
Projekt ma zostać wydany w modelu epizodycznym i premiera pierwszego odcinka zaplanowana została na końcówkę przyszłego roku. Obecnie zapowiedziano wyłącznie wersję pecetową, ale twórcy chcą przenieść produkcję także na inne platformy w postaci tabletów oraz konsol Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch, pod warunkiem, że uda im się zebrać środki na te konwersje.
- Deweloper gry: ExplosmEntertainment
- Wydawca: ExplosmEntertainment
- Gatunek: przygodówka
- Platforma: PC
- Data premiery: grudzień 2018 r.
Gra opowie historię chłopca imieniem Cooper „Coop” McCarthy, który spróbuje przetrwać do ostatniego dnia szkoły, pomimo faktu, że otaczający go świat powoli stacza się w stronę apokalipsy. W osiągnięciu tego celu pomogą mu pragnąca zostać dziennikarką Sawyer Allen oraz Hugo „Chowder" Malone – mężczyzna słynący z zamiłowania do mieczy i komentowania filmików na YouTube.
Scenariusz gry pozostanie wierny stylowi komiksowego pierwowzoru. Całość będzie więc komedią i możemy spodziewać się mocno czarnego humoru oraz żartów, które nie uznają niczego za świętość. Natomiast pod względem mechanizmów rozgrywki otrzymamy klasyczną przygodówkę z interfejsem point-n-click, w której zabawa polegać ma na eksploracji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Autorzy jako główne źródło inspiracji podają klasyki studia LucasArts, w tym zwłaszcza Grim Fandango oraz serię Monkey Island.