autor: Szymon Liebert
Bonfire dostępny w wersji alfa lub demo – polski „taktyczny RPG”
Pojawiła się wersja alfa Bonfire, gry stworzonej przez studio MoaCube, które założyli Polacy. Kupując ją za 25 złotych otrzymamy dostęp do przyszłych aktualizacji i finalnego wydania. W Bonfire dowodzimy oddziałem śmiałków w taktycznych bitwach.
Założone przez Polaków studio MoaCube, znane z przygodówki Cinders, rozpoczęło sprzedaż wersji alfa nowej produkcji – Bonfire (PC/Mac). Obecnie gra kosztuje 7,95 dolara (ok. 25 zł). Kupując ją otrzymamy dostęp do kolejnych aktualizacji oraz finalnego wydania. Dla niezdecydowanych przygotowano także darmowe demo. Popularne ostatnio „finansowanie alfa” ma pomóc w rozwoju gry, którą chyba można określić mianem prostego taktycznego RPG.
„Pomimo tego, że produkcja będzie rozwijana o nowe funkcje i treść, starałem się upewnić, że obecna wersja będzie sprawiała wrażenie kompletnej gry” – pisze o Bonfire Tomasz Grochowiak, jeden z założycieli studia MoaCube. Deweloper przekonuje, że obecna wersja zapewni „godziny przyjemnej i pozbawionej błędów zabawy”. Jak w przypadku innych projektów tego typu, wraz z postępami prac wzrośnie cena Bonfire – aż do 15,95 dolara (ok. 50 zł) w dniu premiery.
Bonfire to dość ciekawa koncepcja. Wyobraźcie sobie, że ktoś wyciął system walki z typowego turowego RPG i zbudował na jego bazie nową rzecz. W grze dowodzimy oddziałem śmiałków walczących ze złem. Każda z przygód składa się z szeregu bitew z losowo dobieranymi oponentami. To zapewnia dużą nieprzewidywalność i wysoki poziom trudności. O porażkę w Bonfire nietrudno, ale taka jest specyfika gry – powtarzając misje zdobywamy złoto, za które można ulepszyć postacie.
„MoaCube to niewielki kolektyw deweloperów gier niezależnych” – czytamy na oficjalnej stronie studia, założonego przez projektanta Tomasza Grochowiaka oraz ilustratorkę Gracjanę Zielińską. Producent ma na koncie kilka tytułów, w tym grę o walkach magów Magi oraz wspomnianą reinterpretację przygód Kopciuszka – Cinders. Ze strony MoaCube można też ściągnąć za darmo mały eksperyment kooperacyjny zatytułowany po prostu Co-Op.