Android w natarciu - przegląd najlepszych gier maja na mobilny system firmy Google
W najnowszym przeglądzie najlepszych produkcji na Androida omawiamy turową strategię Leviathan: Warships, cRPG Tles of Illyria, platformówkę Sonic The Hedgehog, przygodówkę Hiversaires, sieciową strzelanką Blitz Brigade, chodzoną bijatykę Combo Crew oraz gry wyścigowe Turbo Racing League i Carmageddon
Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytułu, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android. Tym razem coś dla siebie znajdą miłośnicy strategii, cRPG-ów, platformówek, strzelanek, chodzonych bijatyk oraz gier wyścigowych.
Leviathan: Warships
W maju na szerokie wody serwisu Google Play wypłynęła morska strategia turowa Leviathan: Warships. Produkcja pozwala graczom na tworzenie własnych flot, a następnie wykorzystywanie ich w bitwach przeciwko sztucznej inteligencji lub innym graczom. Dodatkową atrakcją jest tryb kooperacyjny oraz opcja zagrania wspólnie z użytkownikami pecetów. Leviathan: Warships to obszerna gra o poziomie taktycznej głębi rzadko spotykanym w produkcjach mobilnych, więc jeśli macie ochotę na coś ambitniejszego to warto się nią zainteresować. Zwłaszcza, że wersja na Androida jest identyczna z tą z PC, a kosztuje o połowę mniej.
Leviathan: Warships na Google Play (16 zł)
Turbo Racing League
Turbo Racing League to zabawna gra opowiadająca o wyścigach ślimaków. Nie oznacza to wcale wolnego tempa zawodów. Zamiast tego zwierzęta biorące udział w rajdach poruszają się z prędkością, która zawstydza wiele samochodów. Większość map osadzona jest w zwykłych pomieszczeniach domowych, które dla małych ślimaków przeobrażają się w pełne pułapek tory. Gra oparta jest na filmie animowanym studia Dreamworks i oferuje wysokiej jakości wykonanie. Zarówno grafika, jak i system sterowania robią spore wrażenie, zapewniając długie godziny zabawy. Turbo Racing League nie wnosi do swojego gatunku żadnych rewolucyjnych rozwiązań, ale nadrabia to poziomem dopracowania.
Turbo Racing League na Google Play (darmo)
Tales of Illyria
Miłośnicy rozbudowanych cRPG-ów powinni natomiast przyjrzeć się grze Tales of Illyria. Jej akcja toczy się w mrocznym świecie fantasy, a cała kampania została zaprojektowana niczym opowieść drogi. Podczas podróży musimy dbać o zaopatrzenie i morale podwładnych oraz toczyć turowe bitwy z licznymi przeciwnikami. Dodatkową atrakcją jest system Mistrza Podziemi, który uatrakcyjnia przygody poprzez losowe przydzielanie wydarzeń fabularnych. Niektóre z nich sprowadzają się jedynie do nowych starć, podczas gdy inne wymagają podejmowania ciężkich decyzji w stylu znanym z gier paragrafowych. W połączeniu z ciekawym scenariuszem i dobrze opracowanym światem daje to w sumie intrygującego cRPG-a, który potrafi starczyć na kilkadziesiąt godzin zabawy.
Tales of Illyria na Google Play (16zł)
Sonic The Hedgehog
W maju na Androida zawitała również gra Sonic The Hedgehog, czyli legendarna już pierwsza odsłona cyklu platformówek firmy Sega. To prawdziwy klasyk, który niewiele stracił ze swojego uroku. Produkcja oferuje zatrzęsienie plansz wypełnionych gęsto przeszkodami do ominięcia, wrogami do pokonania oraz pierścieniami do zebrania. Tempo poruszania się postaci często jest tak szybkie, że ledwo widzimy to co dzieje się na ekranie. Mimo to sterowanie nie sprawia większych problemów na ekranie dotykowym. Sonic The Hedgehog należy już do złotego kanonu platformówek i dla fanów gatunku jest to pozycja obowiązkowa.
Sonic The Hedgehog na Google Play (4 zł)
Hiversaires
Z lekkim opóźnieniem w stosunku do wersji z iOS dotarło na Androida Hiversaires. To zdecydowanie jedna z najlepszych mobilnych przygotówek tego roku. Akcja toczy się w przepięknym i w większości czarnobiałym świecie, udekorowanym z rzadka solidnymi kolorami. Kraina ta jest gęsto wypełniona maszynami, z których każda stanowi oddzielne wyzwanie logiczne. Zagadki są trudne i wymagają sporządzania ręcznych notatek. Dzięki temu jednak pokonywanie przeszkód daje masę satysfakcji, a gęsta atmosfera sprawia, że nawet po utknięciu ma się ochotę wrócić do gry i spróbować raz jeszcze.
Hiversaires na Google Play (9 zł)
Blitz Brigade
Studio Gameloft znane jest z kopiowania rozwiązań z gier pecetowych i konsolowych. Czasem rezultaty tego są słabe, a innym razem dobre. Do tej drugiej kategorii należy Blitz Brigade. Jest to sieciowa strzelanka, która stanowi skrzyżowanie Team Fortress 2 i Battlefield Heroes. Otrzymujemy więc szybkie tempo akcji, kreskówkową stylistykę, duże mapy, pojazdy i masę humoru. Rezultat końcowy jest bardzo dobry i wieloosobowe bitwy potrafią solidnie wciągnąć.
Blitz Brigade na Google Play (darmo)
Combo Crew
Z kolei Combo Crew to udana chodzona bijatyka w stylu tych, które kilka dekad temu rządziły salonami z automatami. Tyle, że tutaj każda plansza na postać sporych rozmiarów areny umieszczonej w wysokiej wieży, a po pokonaniu wszystkich wrogów udajemy się na piętro wyżej. Na szczycie czeka oczywiście boss. Gra jest bardzo dobrze wykonana. Do wyboru otrzymujemy kilka postaci z własnymi stylami walki i atakami specjalnymi. Sterowanie nie opiera się na wirtualnym padzie. Zamiast tego zaprojektowano je od podstaw z myślą o ekranie dotykowym i oparto je na prostych gestach sprawia to, że nawet podczas wielkich starć nigdy nie mamy problemu z opanowaniem chaosu. Zabawę znacząco przedłuża tryb misji oraz możliwość rozgrywek wieloosbowych.
Combo Crew na Google Play (7 zł)
Carmageddon
W maju na Androida zawitał również klasyk z lat 90-tych ubiegłego wieku, czyli Carmageddon. Ta gra to już legenda i w czasie swojej premiery na pecetach wywołała olbrzymie kontrowersje. Są to bowiem brutalne wyścigi osadzone w ponurej wizji przyszłości, w których równie ważne jak osiąganie dobrych czasów jest rozjeżdżanie pieszych. Im w bardziej widowiskowy sposób tego dokonamy, tym więcej punktów powędruje na nasze konto. Kluczową rolę odgrywa również rozwalanie samochodów innych zawodników. Carmageddon nie jedzie wyłącznie na kontrowersyjności. Zamiast tego jest to szalenie rozbudowana gra wyścigowa z doskonałym systemem tricków oraz wyśmienitą mechaniką starć i wszystko to udało się sprawnie przenieść na ekrany dotykowe.
Carmageddon na Google Play (6 zł)