Age of Mythology może powrócić w najbliższych latach
Wszystko wskazuje na to, że Age of Mythology może powrócić w najbliższych latach. Adam Isgreen – dyrektor kreatywny odpowiedzialny ze serię Age of Empires – w wywiadzie udzielonym dla serwisu Eurogamer przyznał, że tytuł nie został zapomniany.
Age Of Empires przeżywa ostatnio swoisty renesans. W lutym zeszłego roku otrzymaliśmy odświeżoną wersję pierwszej części cyklu - Age of Empires: Definitive Edition - a podobnych wydań doczekają się również pozostałe dwie odsłony klasycznej trylogii. Dodatkowo zapowiedziana została czwarta część serii. Według dyrektora kreatywnego Age of Empires – Adama Isgreena – to nie wszystko. W najbliższych latach swoją drugą młodość może przeżyć również Age of Mythology.
W wywiadzie udzielonym serwisowi Eurogamer, Adam Isgreen stwierdził, że na ten moment Microsoft skupia się na cyklu Age of Empires. Jego miłość do mitów nie pozwoli mu jednak, by zapomniano o Age of Mythology. Chce on reaktywować markę, gdy tylko prace nad Age of Empires zostaną zakończone.
Niedługo zrobimy poprawkę dla Age of Mythology: Extended Edition, ponieważ istnieją pewne błędy i inne rzeczy, których - jak wiemy – gracze chcieliby się pozbyć. Po zakończeniu prac nad odświeżonymi wersjami trylogii oraz czwartą częścią, będziemy patrzeć wstecz i zobaczymy, co możemy zrobić z Age of Mythology. Ponieważ kocham mity, nie zostawimy tej marki za sobą, wymyślimy, co z nią zrobić.
Na ten moment nie wiadomo, w jakiej formie miałoby ukazać się nowe Age of Mythology. Równie dobrze może to być sequel, jak i Definitive Edition. Wiadomo jednak, że obecnie tytuł nie jest priorytetem. Na więcej szczegółów będziemy mogli więc liczyć dopiero po wydaniu Age of Empires IV.
Warto przypomnieć, że Age of Mythology to strategia czasu rzeczywistego autorstwa Ensemble Studios, będąca spin-offem cyklu Age of Empires. Pierwotnie ukazała się ona w 2002 roku na komputerach osobistych. W grze trafiamy do świata antycznego, kształtowanego przez ówczesne mity i wierzenia. Dwanaście lat później tytuł doczekał się remake’u, za który odpowiedzialne było studio SkyBox Labs. Odświeżona wersja spotkała się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem – średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 66%.