Slay the Spire 2 PC
Kontynuacja przebojowej karcianki z elementami RPG i roguelike z 2019 roku. W Slay the Spire 2 ponownie trafiamy do tytułowej iglicy i w skórze rozmaitych bohaterów wdrapujemy się na jej szczyt, tocząc turowe potyczki z przeciwnikami.
Slay the Spire 2 Premiera PC
wczesny dostęp
2025
Steam
2025
Choć ma 97% pozytywnych recenzji na Steam, jeden element tej znakomitej gry okazał się kontrowersyjny. Twórcy wyjaśnili, jak zmieni się grafika Slay the Spire 2 względem „jedynki”
„Podjęcie ryzyka jest najmniej ryzykowną rzeczą, jaką możecie zrobić”. Twórca znakomitego Slay the Spire apeluje do wydawców i producentów gier AAA
Zapowiedziano Slay the Spire 2. Zobacz pierwszy trailer kontynuacji hitowego „rogalika”
Slay the Spire 2 jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2019 roku cyklu produkcji z pogranicza karcianek i roguelike’ów. Tytuł został opracowany przez autorów pierwszej części serii, czyli niezależne amerykańskie studio Mega Crit.
Fabuła
Akcja gry Slay the Spire 2 toczy się tysiąc lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony cyklu. Wrota tytułowej iglicy ponownie zostały otwarte, a śmiałkowie z całego świata mogą raz jeszcze przekroczyć jej progi, by stawić czoła czyhającym w niej niebezpieczeństwom i wspiąć się na sam jej szczyt (a przynajmniej spróbować to zrobić).
Mechanika
W Slay the Spire 2 przejmujemy kontrolę nad bohaterami, którzy przemierzają kolejne piętra iglicy, mierząc się z przeciwnikami oraz biorąc udział w różnorodnych, często niespodziewanych spotkaniach i innych wydarzeniach. Wszystko po to, by dotrzeć na szczyt, gdzie czeka na nich starcie z potężnym bossem.
Motorem gry są potyczki toczone w trybie turowym. W ich trakcie akcję oglądamy z boku i zagrywamy karty odpowiadające poszczególnym atakom oraz umiejętnościom. Z czasem rozbudowujemy swoją talię, zyskując dostęp do coraz bardziej różnorodnych i coraz potężniejszych kart.
Musimy przy tym mieć się na baczności, gdyż śmierć ma tu charakter permanentny – gdy polegniemy na placu boju, musimy rozpocząć całą przeprawę od nowa. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że wówczas układ pomieszczeń i rozmieszczenie przeciwników ulegają zmianie.
Produkcja oddaje nam do dyspozycji szeroki wachlarz postaci reprezentujących określone archetypy, do których dostęp zyskujemy w miarę postępów. Wśród nieprzyjaciół znajdziemy zarówno wrogów znanych z „jedynki”, jak i zupełnie nowych oponentów.
Kwestie techniczne
Slay the Spire 2 działa na silniku Godot. Na potrzeby sequela twórcy przepisali kod pierwszej części od podstaw, by unowocześnić rozgrywkę, poprawić oprawę wizualną, a także zapewnić rozszerzone wsparcie dla modów.
Ostatnia modyfikacja 13 kwietnia 2024
Tryb gry: single player
Wymagania wiekowe Slay the Spire 2: 12+