Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Przed premierą 18 kwietnia 2002, 10:00

autor: Branko Norwisz

Hotel Giant - zapowiedź - Strona 2

Hotel Tycoon to strategia ekonomiczna stworzona przez Trevora Chan’a, twórcę serii Seven Kingdoms. Gracz staje się młodym przedsiębiorcą, którego celem jest stworzenie najlepszej sieci ekskluzywnych hoteli.

Przeczytaj recenzję Hotel Giant - recenzja gry

Świat gier ekonomicznych ma się niezwykle dobrze i cały czas się rozrasta. Dzięki nim możemy bez ryzyka trenować w dziedzinie kapitalizmu, czy to zarządzając własnym miastem (seria SimCity), własną mega-korporacją (przykładowo Transport Tycoon), lub też opiekując się własnym interesem – bez skojarzeń proszę (jak to ma miejsce w np. Theme Hospital). Do tej właśnie ostatniej kategorii należy gra Hotel Giant, strategia ekonomiczna stworzona przez Trevora Chan’a, twórcę serii Seven Kingdoms.

W Hotel Giant stajemy się menadżerem hotelu, aby doprowadzić go do znacznie większej renomy niż cieszą się nią hotele Orbisu. W grze zawarte są trzy kampanie. Pierwsza, uczy nas jak zarządzać i rozbudowywać hotel, druga przeprowadza nas przez szereg misji, z których każda posiada inny cel, w jednych jest to uzyskanie określonego poziomu zysku z interesu, w innych polepszenie poziomu jakości lub osiągniecie odpowiedniej ilości gwiazdek czy też stworzenie hotelu, przy którym konkurencja wyglądać będzie niczym obskurny motel. Ostatnia kampania to szereg losowo wybranych scenariuszy. Tym, którym rozgrywanie kampanii nie w smak, dano możliwość zagrania w pojedynczą misję.

Nasz hotel stanąć może w jednym z dwudziestu miast świata, a są wśród nich Kopenhaga, Wiedeń, Nowy Jork, Londyn czy nawet odległe Sydney. Dodatkowo oprócz tak niezbędnych do życia hotelowego pomieszczeń jak lobby z recepcją oraz pokoje gościnne, będziemy mogli wyposażyć nasz hotel w szereg atrakcji, wśród których znaleźć można: bary i restauracje, baseny, centra odnowy biologicznej, gabinety masażu czy salony piękności, a także biblioteki, centra konferencyjne i wiele innych. Same pokoje również mają wiele różnych odmian. Podczas ich rozmieszczania na piętrach hotelu, możemy skorzystać z już predefiniowanych rozmiarów pomieszczeń, albo możemy dostosować ich wielkość do własnego gustu. Wyposażenie każdego z pokojów również zależy od nas. Do wyboru mamy ponad 500 (tak właśnie PIĘĆSET!!!) przedmiotów, które możemy w nich ulokować. Chcemy dać, każdemu z gości hotelowych telewizor do pokoju – proszę bardzo, chcemy zawiesić w każdym pokoju obraz – również możemy to zrobić. Samych łóżek są trzy rodzaje – jednoosobowe, dwuosobowe i tzw. łoża królewskie, a to tego każdy z tych rodzajów posiada różne odmiany, w zależności od stylu, który wybierzemy. Dodatkowo w każdym momencie możemy zmienić wygląd ścian i podłogi. Jeśli chcemy mieć boazerię na ścianach i parkiet na podłodze, lub też wykładzinę i tapetę w kwiatki to zmiana wystroju zajmuje nam tyle czasu, ile potrzeba na jedno kliknięcie myszką i wciśnięcie kilku klawiszy. A wszystko to po to, aby nasi goście byli zadowoleni, bo przecież to dzięki nim nasz interes będzie się kręcił.

Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4
Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4

Przed premierą

Największy rywal Diablo obrał kurs kolizyjny i planuje pokrzyżować plany Blizzarda. Path of Exile 2 to w zasadzie całkiem nowa gra i wygląda na to, że na rynku gier hack’n’slash dojdzie do pojedynku samców alfa o przewodnictwo w stadzie.

Yandere Simulator – Postal ma siostrę, czyli niepokojący symulator morderczyni
Yandere Simulator – Postal ma siostrę, czyli niepokojący symulator morderczyni

Przed premierą

Yandere Simulator to jedna z najdziwniejszych i najbardziej niepokojących gier, jakie obecnie powstają. Symulator szkolnej morderczyni powstaje w USA, choć wygląda jak kolejne japońskie dziwactwo.

Szok w systemie - trudna walka o przetrwanie serii gier System Shock
Szok w systemie - trudna walka o przetrwanie serii gier System Shock

Przed premierą

Choć obie części System Shock zyskały uznanie krytyków, żadna z nich nie okazała się komercyjnym hitem. Trudno więc dziwić się, że niewielu chciało zainwestować w jej kontynuację. Teraz, po kilkunastu latach, zapomniany cykl wreszcie powraca do życia.