Mafia III na targach E3 2016 - wyzwalamy miasto w mafijnym klonie GTA - Strona 3
To była jedna z ostatnich okazji, żeby zobaczyć Mafię III przed premierą, która nastąpi już za kilka miesięcy. W Los Angeles mieliśmy okazję zobaczyć jak wyzwala się miasto i jakie są konsekwencje ignorowania naszych partnerów w zbrodni.
Przeczytaj recenzję Recenzja gry Mafia III – klimat kontra powtarzalność i błędy
Do premiery Mafii III pozostało już naprawdę niewiele czasu, dlatego spodziewaliśmy się, że firma 2K Games pokusi się o obszerną prezentację swojego najnowszego dzieła na targach E3. Wydawca nie zawiódł naszych oczekiwań i w stylizowanym na stare kino stoisku zademonstrował konkretny fragment rozgrywki. Mogliśmy zobaczyć, jak przebiega walka głównego bohatera o jeden z obszarów dużego miasta, który kontrolowany jest przez niewygodnego dla nas bandziora. Zdobywanie wrogich terytoriów to jeden z kluczowych aspektów kampanii w omawianym produkcie. Bez nich Lincoln Clay nie będzie w stanie zwiększyć swojej strefy wpływów, a co za tym idzie – wykonać najważniejszego zadania, czyli pomścić swoich ziomków, zdradzonych i zabitych przez włoską rodzinę.
GTA: New Bordeaux
Głównym obszarem działania Lincolna jest New Bordeaux (wzorowane na Nowym Orleanie), które zostało podzielone na dziesięć dzielnic. Stworzone przez deweloperów dystrykty mocno różnią się między sobą, np. w wysuniętym na zachód Delray Hollow mamy do czynienia głównie z niską i dość rozproszoną zabudową, z kolei w zlokalizowanym na północy Frisco Fields w oczy rzuca się bogactwo, widoczne czy to w projekcie efektownie prezentujących się wilii, czy w ubiorach mieszkańców. Na każdym z tych obszarów działają oczywiście grupy przestępcze, a na ich czele stoi lokalny boss. Prezentacja koncentrowała się właśnie na usunięciu jednego z nich – grubego cwaniaka imieniem Lou, który sprawuje rządy twardej ręki we French Wards.
Eliminacja ważnych gangsterów odbywa się w Mafii III dwustopniowo i pochłania sporo czasu. Najpierw Lincoln musi poważnie zaszkodzić interesom wziętego w obroty watażki, co sprowadza się do wykonywania rozmaitych misji pobocznych. Likwidowanie współpracowników bossa, niszczenie łodzi przewożących narkotyki, porywanie kurierów i przejmowanie domów publicznych to zaledwie kilka rodzajów aktywności, jakie przewidzieli w tym zakresie deweloperzy ze studia Hangar 13. Każda udana akcja zmniejsza kwotę potrzebną do zakończenia pierwszej fazy operacji. Oznacza to, że musimy zaliczyć co najmniej kilka rajdów na wrogie obiekty, zanim portfel naszego celu zostanie odpowiednio odchudzony.