autor: Artur Okoń
Wybory 2001, a przyszłość polskich graczy
Na temat samych wyborów zostało już napisane dość wiele, dlatego w tym felietonie autor postara się odpowiedzieć jedynie na pytanie - czego my gracze możemy się spodziewać w związku ze zmianą ekipy rządzącej naszym krajem?
W dniu 23 września odbyły się w Polsce wybory parlamentarne. Zgodnie z prognozami wygrała koalicja SLD-UP, sensacją na skalę światową pozostaje jednak, iż ugrupowaniom które w latach 1997-2001 rządziły naszym krajem nie udało się przekroczyć wymaganego progu wyborczego i tym samym ich przedstawiciele nie zasiądą w nowym parlamencie. Na temat samych wyborów zostało już napisane dość wiele (i pewnie jeszcze więcej zostanie napisane ;-), dlatego bez zbędnego przedłużania proponuje przejść do meritum stawiając pytanie - czego my gracze możemy się spodziewać w związku ze zmianą ekipy rządzącej naszym krajem? Na to pytanie można szukać odpowiedzi na kilka sposobów. Rozpocznę od najłatwiejszego - przyjrzenia się stronom poszczególnych ugrupowań - wiadomo wszak, że Ci którym los Internetu nie jest obojętny, chcą w nim jak najlepiej zaistnieć. Najistotniejszą informacją, jest to, iż każda partia posiada swoją całkiem nieźle przygotowaną stronę. Moim zdaniem najlepiej prezentują się witryny PO, SLD-UP, UW, AWSP i PiS. Bez wątpienia tworzyli je profesjonaliści - są one doskonale przygotowane pod względem funkcjonalności, estetyki i przede wszystkim ilości zawartych na niej materiałów. Gorzej wypadły Samoobrona, LPR i PSL, ta ostania szczególnie pod względem zawartej na stronie treści. Brak pełnego programu wyborczego jest imho niewybaczalnym pominięciem. Z resztą oceńcie sami, oto poszczególne adresy:
Najlepszym sposobem na uzyskanie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie jest przeanalizowanie programów wyborczych poszczególnych frakcji, co też uczyniłem. Niestety nie mówią one o np. organizacji otwartych mistrzostw polski w FIFA 2001, czy też wprowadzeniu do szkół przedmiotu „strategie” (obowiązkowo dwie godziny w tygodniu grania w szachy, Europa Universalis i Age od Empires 2 ;-) nad czym ubolewam ;-). Natomiast można znaleźć w nich punkty mówiące o planach rozwoju Internetu. Większość nowych produkcji oferuje możliwość gry w trybie Multiplayer, który niestety przy polskich realiach (wolne łącza, wysokie ceny) pozostaje na dzień dzisiejszy dobrem dostępnym zaledwie nielicznym. Nie ulega więc wątpliwości, że tani, szybki i powszechny Internet potrzebny jest graczom bardziej niż powietrze ;-). Zacznijmy może od spojrzenia, co oferowali nam „wielcy przegrani”, czyli Akcja Wyborcza Solidarność Prawicy i Unia Wolności. |