Najciekawsze gry zręcznościowe wydane w 1993 roku
Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.
Billy the Kid Returns
Zręcznościowe 1 stycznia 1993
Billy the Kid Returns to opracowana przez studio Alive Software gra zręcznościowa, która pozwala wcielić się w rolę tytułowego rewolwerowca.
Saper
Zręcznościowe 1 stycznia 1993
Saper to klasyczna gra zręcznościowa z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych z elementami logicznymi. Wcielamy się w sapera, który ma za zadanie zdetonować wszystkie bomby na kolejnych poziomach zaminowanego budynku. Tytuł posiada dwuwymiarową oprawę graficzną.
Barbie Super Model
Zręcznościowe 11 stycznia 1993
Barbie Super Model to gra zręcznościowa, której główną bohaterką jest tytułowa Barbie – najsłynniejsza lalka na świecie, produkowana nieprzerwanie od 1959 roku przez firmę Mattel. Ze względu na swój wyjątkowy charakter, jest to program skierowany głównie do żeńskiej części społeczności graczy.
Oscar
Zręcznościowe 12 stycznia 1993
Platformówka opracowana przez zespół Flair Software, w której wcielisz się w rolę tytułowego Oskara, sympatycznego zwierzaka będącego gwiazdą filmową. Głównym zadaniem naszego bohatera jest odnalezienie wszystkich statuetek wręczanych co roku przez Amerykańską Akademię Filmową.
Doofus
Zręcznościowe 23 stycznia 1993
Wskutek nieuwagi, mały piesek imieniem Doofus zabłądził w ogromnym lesie. Gracz, który wcieli się w rolę jego pana, musi przeprowadzić zwierzaka przez trzy rozległe krainy do domu. Zadanie nie jest łatwe, głównie z racji tego, że na drodze czyha wiele nieprzyjemnych stworków, mogących w każdej chwili zagrozić zarówno chłopcu, jak i jego pieskowi.
Fury of the Furries
Zręcznościowe 20 lutego 1993
Fury of the Furries to gra zręcznościowo-logiczna, w której wcielimy się w rolę jednego z tytułowych futrzaków. Naszym zadaniem będzie przebrnąć przez wszystkie krainy planety Sklumph, uwolnić porwanego króla oraz wyłączyć piekielną maszynę, która zamieniła pozostałych przy życiu mieszkańców w bezmyślne marionetki.
Prehistorik 2
Zręcznościowe 21 marca 1993
Prehistorik 2 to sequel znanej platformówki, w której po raz kolejny przyjdzie nam się wcielić w rolę jaskiniowca, żądnego krwi wałęsających się po okolicznym terytorium przeciwników.
Star Wars: Rebel Assault
Zręcznościowe 12 kwietnia 1993
Star Wars: Rebel Assault to jeden z niewielu powodów, dla których warto było w 1993 roku zaopatrzyć się w odtwarzacz płyt CD. Chociaż ten zrealizowany z wielkim rozmachem „rail shooter” trudno nazwać programem wybitnym, trzeba uczciwie przyznać, że niegdyś szokował, zwłaszcza tym co można było zobaczyć na ekranie.
Baron Baldric: A Grave Adventure
Zręcznościowe 12 kwietnia 1993
Baron Baldric: A Grave Adventure to gra zręcznościowa, w której głównym zadaniem tytułowego bohatera jest spenetrowanie dziesięciu poziomów lochów zamku Pedabouche i znalezienie w sumie stu skarbów.
Captain Dynamo
Zręcznościowe 12 kwietnia 1993
Captain Dynamo to zabawna platformówka, stworzona przez firmę Codemasters. Głównym bohaterem gry jest tytułowy śmiałek, wyruszający na spotkanie z arcyłotrem, który ukradł dużą liczbę diamentów. Twoim zadaniem będzie je oczywiście odzyskać.
Zool
Zręcznościowe 21 kwietnia 1993
Zool to przykład pełnokrwistej platformówki, stworzonej przez koncern Gremlin Graphics w kooperacji z producentem znanych lizaków Chupa Chups. Głównym zadaniem gracza, który wcieli się w rolę tytułowego bohatera (zwanego również Ninją z wymiaru N) jest doprowadzić do uwolnienia bliżej niezidentyfikowanego świata spod jarzma obrzydliwych stworów.
Zool 2
Zręcznościowe 21 kwietnia 1993
Zool 2 to sequel klasycznej platformówki, za której stworzenie odpowiada koncern Gremlin Graphics i producent znanych lizaków, firma Chupa Chups. Tym razem wymiar N został zaatakowany przez obce istoty o nazwie Krool, których celem jest wyssanie z mieszkańców tego fantastycznego świata ich marzeń. Przeciwko bandzie potworów staje dwóch bohaterów: znany z pierwowzoru Zool oraz jego przyjaciółka Zooz.
Tom & Jerry
Zręcznościowe 21 kwietnia 1993
Kolejna gra zręcznościowa sygnowana logiem Hi-Tech Expressions, która podejmuje temat odwiecznej wojny pomiędzy słynnymi bohaterami kreskówek: Tomem i Jerrym. W przeciwieństwie do poprzedniego produktu, tym razem twórcy programu postanowili nam zaserwować klasyczną platformówkę, w której głównym zadaniem grającego jest odnalezienie myszy o imieniu Tuffy, porwanej i uwięzionej przez podstępnego kocura.
Thomas the Tank Engine 2
Zręcznościowe 12 maja 1993
Druga odsłona programu opracowanego przez firmę Peakstar Software, opowiadająca o przygodach sympatycznej ciuchci i jej gromadki przyjaciół. Tym razem producenci postawili na stricte zręcznościowy aspekt zabawy i zaserwowali graczom wyścigi z udziałem lokomotyw.
Litil Divil
Zręcznościowe 23 maja 1993
Hybryda zręcznościówki i gry logicznej, stworzona przez studio Gremlin Interactive. Głównym bohaterem gry Litil Divil jest Mutt — diabeł, którego celem jest opuszczenie piekielnych otchłani i przedostanie się na Ziemię. By zrealizować swoje marzenie, musi przejść przez najeżony pułapkami i innymi niebezpieczeństwami labirynt. Rozgrywka została podzielona na dwa segmenty.
The Blues Brothers: Jukebox Adventure
Zręcznościowe 22 lipca 1993
Wydana w 1991 roku gra The Blues Brothers cieszyła się sporą popularnością, dlatego nie powinno dziwić, że firma Titus Interactive zdecydowała się powrócić do tematu i stworzyć kolejny produkt nawiązujący do słynnego filmu z Danem Aykroydem i Johnem Belushim w rolach głównych.
The Lost Vikings
Zręcznościowe 5 sierpnia 1993
Gra zręcznościowo-logiczna. Opowiada przygodę trzech Wikingów: Eryka Chyżego, Baleoga Srogiego i Olafa Tęgiego, którzy muszą pokonać Tomatora, władcę planety Crouton i powrócić do domu.
Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame
Zręcznościowe 6 sierpnia 1993
Kontynuacja bestsellerowej gry platformowej z 1989 roku, opowiadającej o losach tytułowego Księcia Persji, starającego się uwolnić piękną księżniczkę z rąk złowrogiego wezyra. Akcja Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame rozgrywa się kilkanaście dni po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze. Szukający zemsty na naszym bohaterze Jaffar kradnie mu tożsamość i zajmuje należne mu miejsce, a życie księcia oraz jego ukochanej ponownie wisi na włosku.
The Humans
Zręcznościowe 20 sierpnia 1993
The Humans to gra zręcznościowo-logiczna, która pozwoli Ci wziąć w opiekę grupę niezbyt rozgarniętych jaskiniowców i przeprowadzić ich przez skomplikowane niuanse, związane z odkrywaniem nowych technologii.
Battle Europe
Zręcznościowe 1 września 1993
Battle Europe to strzelanina, której akcja rozgrywa się podczas największego konfliktu w dziejach ludzkości - II wojny światowej. Jako kierowca czołgu zmierzysz się z przeważającymi siłami nieprzyjaciela w jednym z kilkunastu regionów Europy i Afryki Północnej.
Suburban Commando
Zręcznościowe 11 września 1993
Shep Ramsey jest intergalaktycznym obrońcą prawa. Niestety, wskutek ostatniej potyczki z kosmicznymi złoczyńcami, jego statek musi awaryjnie lądować na Ziemi. Prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy nieświadomej niczego rodzinie udaje się zdobyć jego fantastyczną zbroję.
Halloween Harry
Zręcznościowe 10 października 1993
Ileż to razy nasza Niebieska Planeta stawała w obliczu zagrożenia ze strony obcych? Ileż to razy samotny wojownik wycinał w pień zielone istoty, aby przywrócić pokój i uratować świat od zagłady? W Alien Carnage, platformówce firmy Apogee Software, również wykorzystano ten pomysł.
Fliper
Zręcznościowe 6 listopada 1993
Symulator popularnych salonowych automatów, przygotowany przez Jamesa Schmalza i studio Digital Extremes. Gra wyróżnia się wysokiej jakości oprawą graficzną VGA oraz imponującą ilością kilkunastu utrzymanych w zróżnicowanej stylistyce flipperowych stołów.
Duke Nukem II
Zręcznościowe 3 grudnia 1993
Duke Nukem II to kontynuacja platformowej zręcznościówki autorstwa studia Apogee Software. Tym razem główny bohater zostaje porwany przez obcych, którzy chcą wydobyć z jego mózgu informacje potrzebne do podboju Ziemi.
Pinball Dreams
Zręcznościowe 4 grudnia 1993
Pierwszy komputerowy pinball z prawdziwego zdarzenia, zaskakujący zarówno perfekcyjną konstrukcją stołów, jak i rozbudowanymi opcjami konfiguracyjnymi.
Silverball
Zręcznościowe 15 grudnia 1993
Komercyjna wersja gry Epic Pinball – popularnego shareware’owego symulatora flipperowych automatów. W produkcji znajdziemy cztery, niewykorzystane w poprzedniczce stoły – co stanowi jedynie skromną część łącznej liczby stołów, przygotowanych na potrzeby gry przez Jamesa Schmalza.