Fury of the Furries PC
Fury of the Furries to gra zręcznościowo-logiczna, w której wcielimy się w rolę jednego z tytułowych futrzaków.
Fury of the Furries Premiera PC
20lutego1993
producent: Kalisto Entertainment wydawca: Mindscape
Angielskie napisy i dialogi
Akcja gry rozgrywa się na planecie Sklumph, zamieszkałej przez małe stworki o nazwie Tiny. Zapewne ich życie nadal toczyłoby się bez większych problemów, gdyby nie podstępne zamiary jednego z przedstawicieli rasy, który zapragnął zostać nowym władcą krainy i zniewolić swoich pobratymców...
Fury of the Furries to gra zręcznościowo-logiczna, w której wcielimy się w rolę jednego z tytułowych futrzaków. Naszym zadaniem będzie przebrnąć przez wszystkie krainy planety Sklumph, uwolnić porwanego króla oraz wyłączyć piekielną maszynę, która zamieniła pozostałych przy życiu mieszkańców w bezmyślne marionetki. Program oferuje 8 zróżnicowanych graficznie scenerii (pustynia, laguna, las, piramidy, góry, fabryka, wioska i zamek) składających się z dziesięciu etapów każda, co daje w sumie 80 plansz, w których oprócz wysokich umiejętności manualnych, trzeba będzie także wykazać się posiadaniem szarych komórek.
Futrzak, którym kierujemy może przybrać cztery postacie, dysponujące unikalnymi zdolnościami, niedostępnymi dla innych. I tak, stworek żółty może strzelać magicznym pociskiem, zielony korzystać z liny i pokonywać wszystkie przeszkody w locie, niebieski pływać a czerwony wgryzać się w co niektóre formy skalne. Oczywiście nie oznacza to, że powyższe umiejętności będą występować w każdym etapie – z reguły jest wręcz przeciwnie i trzeba sobie radzić za pomocą tego co aktualnie jest nam dane. Choć początkowo gra ma typowo zręcznościowy charakter, w późniejszych planszach dochodzą różnorakie zadania logiczne: a to trzeba poprzesuwać jakieś kamienie, a to znowu odblokować dopływ wody lub piasku, aby móc stworzyć przejście, itd. Zagadki do najtrudniejszych nie należą, ale wprowadzają ciekawe urozmaicenie i z pewnością ich obecność jest dużym plusem programu. Fury of the Furries ma właściwie tylko jeden mankament. Stan gry można zapisywać dopiero po przejściu pięciu kolejnych etapów, co przy wymagających planszach końcowych może okazać się nie lada utrapieniem.
Oprawa audiowizualna stoi na przyzwoitym poziomie i z pewnością może się podobać. Warto zwrócić uwagę na genialne obrazki symbolizujące kolejne krainy, które utrzymane są w humorystycznej konwencji.
Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007
Tryb gry: single player
Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.
Wymagania wiekowe Fury of the Furries: Odpowiednia dla każdego wieku.