Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

14. Gry PlayStation 1

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 14. Najpopularniejsze gry na platformę PS1.

PS1

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Turnabout
Turnabout

Logiczne 6 kwietnia 2000

Gra logiczna, w której zabawa toczy się na dwuwymiarowej planszy pokrytej siatką pól, a naszym zadaniem jest obracanie polem gry i przemieszczanie po nim kolorowych kulek w taki sposób, by łączyć je z różnobarwnymi obiektami. W Turnabout czeka na rozwiązanie ponad sto tego typu zagadek o rosnącym poziomie trudności. Tytuł pozwala również na projektowanie własnych łamigłówek dzięki wbudowanemu edytorowi.

Thousand Arms
Thousand Arms

RPG 17 grudnia 1998

Utrzymana w steampunkowych klimatach i stylistyce japońskich animacji, nietypowa produkcja łącząca elementy RPG z symulatorem randkowym.

Rampage Through Time
Rampage Through Time

Zręcznościowe 9 czerwca 2000

Czwarta część cyklu zręcznościowych gier akcji, w których posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad gigantycznymi monstrami, a ich celem jest zniszczenie wszystkiego na swojej drodze. Produkcja została wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 i bazuje na założeniach sprawdzonych w poprzednich odsłonach.

Rascal
Rascal

Zręcznościowe 30 marca 1998

Rascal to trójwymiarowa platformówka wykorzystująca motyw podróży w czasie. Gracze przejmują kontrolę nad nastolatkiem, który wyrusza na ratunek uprowadzonemu ojcu. Gra jest dziełem studia Traveller’s Tales.

Rat Attack!
Rat Attack!

Zręcznościowe 31 sierpnia 1999

Trójwymiarowa zręcznościówka, w której posiadacze PlayStation 1 przejmują kontrolę nad członkami kociego oddziału. Ich zadaniem jest powstrzymanie szczurzej inwazji na Ziemię.

Ray Tracers
Ray Tracers

Wyścigi 17 stycznia 1997

Nietypowa trójwymiarowa gra wyścigowa, w której gracze muszą pokonywać na czas kolejne segmenty trasy, by na koniec móc stanąć do pojedynku z najróżniejszymi pojazdami bojowymi.

Star Gladiator
Star Gladiator

Bijatyki 25 października 1996

Trójwymiarowa bijatyka w stylistyce science fiction, w której wojownicy wyposażeni są w różne typy broni białej. Star Gladiator początkowo ukazał się na automatach, a dopiero później został skonwertowany na PlayStation 1.

Mary-Kate and Ashley: Magical Mystery Mall
Mary-Kate and Ashley: Magical Mystery Mall

Zręcznościowe 27 października 2000

Bazujący na licencji popularnego serialu stacji Nickelodeon zbiór mini-gier, w których tytułowe siostry starają się wykonać szereg misji. Celem jest zdjęcie klątwy z galerii handlowej, gdzie zostały uwięzione.

Maximum Force
Maximum Force

Akcji 30 września 1997

Zręcznościowy celowniczek, skonwertowany na PlayStation 1 z automatów, w którym gracze wcielają się w antyterrorystę i próbują uratować zakładników z rąk przestępców. Tytuł wyróżnia stosunkowo rzadko spotykana oprawa graficzna, z digitalizowanymi obrazami aktorów.

Chicken Run
Chicken Run

Akcji 13 listopada 2000

Bazująca na filmie animowanym o tym samym tytule trójwymiarowa gra utrzymana w konwencji „skradanki”, w której grupa zwierząt hodowlanych podejmuje się desperackiej próby ucieczki z farmy.

Future Cop L.A.P.D
Future Cop L.A.P.D

Akcji 31 sierpnia 1998

Utrzymana w klimatach science-fiction dynamiczna gra akcji z widokiem TPP, w której jako pracujący w policji pilot nowoczesnego pojazdu bojowego stawiamy czoła przestępcom.

Fade to Black
Fade to Black

Przygodowe 28 czerwca 1996

Fade to Black to kontynuacja futurystycznej gry przygodowo-zręcznościowej zatytułowanej Flashback: The Quest for Identity, która w połowie 1993 roku przyniosła sławę francuskiemu zespołowi Delphine Software.

Shadow Master
Shadow Master

Akcji 24 lutego 1998

Zręcznościowa strzelanina z widokiem FPP, w której gracze przejmują kontrolę nad wyposażonym w najnowocześniejszą broń łazikiem i stają do walki z hordami mechanicznych oponentów.

Infestation
Infestation

Zręcznościowe 1 września 2000

Infestation to dynamiczna strzelanka, która pod wieloma względami przypomina takie produkcje jak Incoming, czy Bandits: Phoenix Rising.

Exhumed
Exhumed

Akcji 1 marca 1997

Akcja gry Powerslave (znanej w Europie pod nazwą Exhumed) przenosi nas do Egiptu, a konkretnie do starożytnego miasta Karnak, które zostało opanowane przez tajemnicze siły zła. Wielu śmiałków wkroczyło do zapomnianej przez ludzkość doliny, aby ustalić co jest przyczyną przerażających wydarzeń, które rozegrały się wkrótce po ingerencji sił nadprzyrodzonych, żaden z nich jednak nie powrócił...

Pandemonium!
Pandemonium!

Zręcznościowe 31 października 1996

Trójwymiarowa platformówka opracowana we współpracy studia Toys for Bob z firmą Crystal Dynamics. W grze wcielamy się w rolę jednego z dwóch bohaterów, którzy odpowiadają za przywołanie straszliwego monstrum, zagrażającego pewnej fantastycznej krainie. Chcąc naprawić popełniony błąd, czarodziejka Nikki oraz błazen Fargus postanawiają raz na zawsze pozbyć się uciążliwego stwora.

Constructor
Constructor

Strategiczne 1 października 1998

Humorystyczna strategia ekonomiczna, w której przejmujemy kontrolę nad własną firmą budowlaną, a naszym celem jest bezpardonowa rywalizacja z branżową konkurencją. Wznosząc odpowiednie warsztaty oraz domy na wynajem staramy się jednocześnie – przy pomocy niekoniecznie zgodnych z prawem środków – spowolnić rozwój naszych rywali.

Bishi Bashi Special
Bishi Bashi Special

Towarzyskie 7 lipca 2000

Kompilacja dwóch wydanych wyłącznie w Japonii gier - Bishi Bashi Special oraz Bishi Bashi Special 2. Produkcja oferuje w sumie 85 imprezowych minigier testujących refleks graczy i stawiających ich przed zwariowanymi wyzwaniami. Tytuł charakteryzuje się szybkim tempem akcji oraz mangową oprawą wizualną.

Tekken 2
Tekken 2

Bijatyki 29 marca 1996

Reedycja drugiej części kultowej bijatyki z konsoli PS One. Akcja gry toczy się 2 lata po wydarzeniach, znanych z poprzedniczki i koncentruje wokół kolejnego turnieju sztuk walki, w którym ponownie zmierzą się m.in. Kazuya Mishima i jego ojciec Heihachi. Gra oferuje łącznie 25 grywalnych postaci, w tym 8 zupełnie nowych. Znaczącemu rozbudowaniu uległa taktyka walki, a wojownicy zyskali spory wachlarz nowych zagrań.

GEX
GEX

Zręcznościowe 18 grudnia 1995

Klasyczna side-scrollowa platformówka, w której wcielamy się w postać sympatycznej jaszczurki z rodziny gekonów. Nasz bohater zostaje wciągnięty do telewizora przez złowrogiego Reza, który opanował świat mediów i za jego pomocą pragnie osiągnąć władzę nad światem. Aby uwolnić się z pułapki, Gex musi przemierzyć szereg zróżnicowanych światów, inspirowanych różnymi gatunkami filmowymi.

GEX 3: Deep Cover Gecko
GEX 3: Deep Cover Gecko

Zręcznościowe 23 marca 1999

Trzecia odsłona serii gier platformowych o przygodach zgryźliwego gekona. Podobnie jak poprzedniczka, ta produkcja również utrzymana jest w humorystycznym tonie i otwarcie parodiuje inne dzieła popkultury.

Ronin Blade
Ronin Blade

Akcji 31 sierpnia 1999

Przygodowa gra akcji osadzona w feudalnej Japonii. Gracz może wcielić się w bezpańskiego samuraja albo kobietę wyszkoloną w tajnikach ninjutsu. Każde z nich posiada unikalny wątek fabularny. Rozgrywka kładzie duży nacisk na walkę i oferuje zaawansowany system toczenia pojedynków oraz możliwość rozwijania protagonistów i broni.

Wu-Tang: Taste the Pain
Wu-Tang: Taste the Pain

Bijatyki 30 listopada 1999

Trójwymiarowa bijatyka, w którą grać może równocześnie do czterech graczy. Produkcja korzysta z wizerunku popularnej grupy muzycznej Wu-Tang, której członkowie pojawiają się jako grywalne postacie. Oprócz typowych dla gier tego gatunku opcji zabawy dla wielu osób, tytuł posiada mocno rozbudowany tryb fabularny.

Final Fantasy Anthology
Final Fantasy Anthology

RPG 30 września 1999

Kompilacja dwóch klasycznych jRPG-ów, Final Fantasy V i Final Fantasy VI, które oryginalnie ukazały się na konsoli Super Nintendo. Edycje umieszczone w Anthology zawierają kilka dodatkowych elementów.