Ważne miejsca i posiadany sprzęt | Farma w Symulator Farmy 2015 poradnik Symulator Farmy 2015
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2019
Ważne miejsca i posiadany sprzęt
Po rozpoczęciu rozgrywki zostaniesz od razu rzucony w centrum farmy. Warto początkowo poświęcić kilka minut i rozejrzeć się po jej terenie, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł bez problemu trafiać do ważniejszych miejsc, szczególnie, że nie wszystkie z nich zaznaczone są na minimapie. Budynki, które można dodatkowo rozbudowywać zostały przedstawione w rozdziale "Budynki".
Magazyn ziemniaków i buraków
Magazyn to miejsce, w którym przechowujesz rośliny bulwiaste, czyli ziemniaki oraz buraki cukrowe. Aby rozpocząć wysypywanie musisz podjechać przyczepką pod wysięgnik, a następnie otworzyć menu i wybrać roślinę. Magazynowania dokonasz uprzednio przesypując plony, do zsypu z prawej strony budynku. Maksymalna pojemność magazynu to po 100t i ziemniaków i buraków cukrowych. Nie może ona zostać zwiększona.
Magazyn rolniczy
W tym magazynie przechowywane są wszystkie posiadane przez Ciebie nasiona, sadzonki (drzew oraz krzewów), a także zgromadzone nawozy. Aby to wszystko znalazło się na Twojej farmie musisz uprzednio wybrać się do sklepu rolniczego i tam dokonać stosownych zakupów. W miejscu tym uzupełnisz siewniki oraz sprzęty służące do nawożenia pola (rozsiewacze, opryskiwacze).
Zbiornik na zielonkę
Miejsce, w którym możesz składować skoszoną trawę. Zostanie ona zakwalifikowana jako pokarm dla Twoich zwierząt, nie będziesz go więc musiał kupować w sklepie rolniczym. Pamiętaj, że trawa rośnie tak samo jak inne uprawy i również może uschnąć.
Zbiornik na gnojownicę
Miejsce, z którego możesz zebrać wyprodukowaną przez zwierzęta gnojownicę. Posłuży ona do nawożenia pola. Aby móc zatankować płynny obornik potrzebny będzie wóz asenizacyjny. Podjedź nim blisko zbiornika, a automatycznie rozpocznie się napełnianie - o ile posiadasz jeszcze jakieś zapasy gnojówki (możesz to sprawdzić w zakładce "Zwierzęta", po użyciu komputera przenośnego [M]).
Zbiornik na obornik
Miejsce, w którym możesz załadować do rozrzutnika obornika wyprodukowany przez posiadane zwierzęta nawóz, którym następnie użyźnisz glebę. Zapasy obornika sprawdzisz w zakładce "Zwierzęta", korzystając z komputera przenośnego [M].
Zbiornik na sieczkę kukurydzianą
W miejscu tym możesz składować sieczkę kukurydzianą. Aby ją zbierać będziesz potrzebował pola z dojrzałą już kukurydzą oraz sieczkarni do kukurydzy Elladan. Zamiast wykonywać normalne żniwa wjedź na pole sieczkarnią, uprzednio przyczepiając z jej tyłu przyczepkę. Sieczka będzie trafiać na pakę, a następnie będziesz mógł ją sprzedać lub też składować we wskazanym miejscu. Sieczką żywią się Twoje krowy i kozy - jej zapewnienie pozytywnie wpływa na dawane przez nie mleko, a więc i zysk z jego sprzedaży (zostaje podwojony).
Silosy zbożowe
Miejsce, w którym możesz magazynować zboża. Na początku rozgrywki posiadasz tylko jeden silos z 5 tonami pszenicy w środku. Aby móc magazynować inny rodzaj zboża konieczne staje się zbudowanie, a w dalszej kolejności rozbudowa silosów. Każdy z sześciu silosów kosztuje tyle samo i mieści identyczną ilość plonów. Rozładujesz je zrzucając zbiór z przyczepy w wyznaczonym do tego miejscu, a załadujesz ustawiając się pod dużą rurą, przez którą poleci wybrane z menu zboże. Warunkiem jest obecność tego samego rodzaju na przyczepie lub podjechanie z całkowicie pustą.
Poziom | Koszt | Pojemność |
Budowa | 5 000$ | 100t |
Pierwsza rozbudowa | 10 000$ | 250t |
Druga rozbudowa | 20 000$ | 500t |
Trzecia (ostatnia) rozbudowa | 50 000$ | 1 500t |
Posiadany początkowo sprzęt
Na starcie posiadasz bardzo podstawowy sprzęt, niezależnie od mapy. Europa Środkowa oferuje jednak dwa dodatkowe narzędzia, których nie znajdziesz zaczynając rozgrywkę na mapie Alpy.
Lista sprzętu (Alpy):
- traktor Winston TX600
- siewnik Xena Lyceus x6000
- przyczepa Friedle VOX 100
- kultywator Horacio Platon 3GR
- pług Cargool J-23
Lista sprzętu (Europa Środkowa):
- traktor Winston TX600
- siewnik Xena Lyceus x6000
- przyczepa Kompee Trolley 550
- kultywator Horacio Platon 3GR
- pług Cargool J-23
- belownica Friendl 501B
- rozsiewacz odśrodkowy Brass Pivot 301
Niezależnie od wybranej mapy Twój sprzęt należy do podstawowego i dotyczy to każdego posiadanego narzędzia. Jednym z Twoich pierwszych celów powinna być więc konsekwentna wymiana maszyn na lepsze, o większej szerokości roboczej. Posiadany traktor również należy jak najszybciej sprzedać i zakupić mocniejszy model. Zauważ także, że nie posiadasz żadnego kombajnu, a więc do czasu jego kupienia niemożliwe będzie zbieranie plonów. Najszybciej zaradzisz takiemu stanowi rzeczy biorąc pożyczkę i kupując potrzebną maszynę.