Budynki | Farma w Symulator Farmy 2015 poradnik Symulator Farmy 2015
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2019
Budynki
Niektóre z budynków, które posiadasz od początku możesz także rozbudowywać, zwiększając np. maksymalną ilość hodowanych zwierząt lub ilość miejsc na pojazdy. Inne, aby zaczęły funkcjonować, musisz wpierw wybudować. Umożliwia to zakładka "Budynki" w menu podręcznego komputera [M]. Jedyne wymaganie, jakie musisz spełnić, to posiadanie odpowiedniej ilości gotówki. Po dokonaniu zakupu efekt będzie widoczny na farmie.
Wiata na pojazdy
Na początku posiadasz tylko małą wiatę (środkową). Po rozbudowie obok niej staną dwie kolejne, dając w sumie trzykrotnie więcej miejsca niż pierwotnie. Koszt rozbudowy to 20 000$. Na początku nie warto wydawać pieniędzy, w późniejszej fazie gry więcej miejsca może się przydać.
Domowa stacja paliw
Budynku tego nie posiadasz od początku, aby móc korzystać ze stacji musisz ją wybudować - kosztuje ona 30 000$. Pozwoli Ci to na tankowanie maszyn bez konieczności jeżdżenia na stację benzynową. Dodatkowo, zakupione hurtowo paliwo jest dwukrotnie tańsze niż normalnie. W dłuższej perspektywie jest to opłacalne, ale przede wszystkim wygodne.
Przydomowy warsztat
Warsztat również jest jednym z budynków, których nie posiadasz od początku. Jego budowa kosztuje 40 000$. Możesz tutaj naprawiać swoje pojazdy, gdy te się nieco zużyją lub ulegną uszkodzeniu. Jest to dużo tańsze niż skorzystanie z pomocy, gdy uszkodzisz pojazd w trasie. Warto więc od czasu do czasu sprawdzić stan techniczny maszyn.
Rafineria paliw płynnych
Ostatni budynek, który musisz zakupić, aby móc zacząć z niego korzystać. Inwestycja ta kosztuje 75 000$ i pozwala na produkowanie biodiesla z rzepaku. W obecnej wersji gry (v1.009) element ten jednak nie działał.
Obora dla krów
Budynek posiadany od początku, w minimalistycznej wersji, pozwala na hodowlę 5 sztuk bydła. Następny poziom umożliwia trzymanie 20 sztuk (koszt rozbudowy to 75 000$), a ostatni - 50 (koszt rozbudowy to 100 000$). Jeżeli chcesz rozwinąć hodowlę rozbudowa tego budynku będzie koniecznością.
Zagroda dla rogacizny
Budynek posiadany od początku umożliwia hodowlę 10 sztuk zwierząt, zarówno owiec, jak i kóz. Następny poziom pozwala na trzymanie 20 sztuk (koszt rozbudowy to 75 000$), a trzeci, ostatni, 50 sztuk (100 000$). Podobnie jak w przypadku obory rozbudowa celem rozwinięcia hodowli będzie niezbędna.
Zagrody dla ptactwa
Kolejny budynek związany z posiadanym inwentarzem. W podstawowej wersji pozwala na trzymanie 10 sztuk, zarówno kur, jak i kaczek. Rozbudowa na kolejne poziomy kosztuje 50 000$ oraz 80 000$. Będziesz mógł wtedy hodować odpowiednio po 50, a dalej po 100 sztuk ptactwa. Jeżeli zysk ze sprzedaży jajek oraz dorosłych zwierząt tego rodzaju ma być odczuwalny konieczna będzie rozbudowa na maksymalny poziom.
Stajnia
Ostatni budynek pozwala na hodowanie większej ilości koni. Początkowo jest to 5 sztuk. Następne rozbudowy zwiększają tą liczbę do 10 i na końcu do 30 sztuk. Kosztuje to odpowiednio 80 000$ oraz 120 000$. Sprzedaż koni jest całkiem opłacalna, dlatego też wydatki te zwrócą się stosunkowo szybko.