Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Symulator Farmy 2014 - poradnik do gry

Symulator Farmy 2014 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Oranie | Prace rolne Symulator Farmy 2014 poradnik Symulator Farmy 2014

Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2019

Oranie

Oranie jest bardzo czasochłonne gdyż nie możesz go prowadzić zbyt szybko. Musisz pilnować, aby ciągnik jechał prosto, a wpływ na jego tor jazdy ma ukształtowanie terenu, które może wpływać na samoczynne skręcanie traktora. Dojeżdżając do końca pola podnoś pług i jeśli jest miejsce zakręć szerokim łukiem - zawracanie na dwa czy trzy z wykorzystaniem wstecznego biegu jest bardziej czasochłonne. Następnie opuść pług i oraj dalej.

Oranie pola. - Oranie | Prace rolne Symulator Farmy 2014 - Symulator Farmy 2014 - poradnik do gry
Oranie pola.

Kształt pługu uniemożliwia równiutkie zaoranie pola. W mniejszym bądź większym stopniu powstają miejsca niezaorane w kształcie "V". Ważne jest abyś pług opuszczał jeszcze przed wjechaniem na pole - wtedy zaorasz je w 100%. Co najwyżej zaorasz trochę terenu tuż za polem, ale nie jest to istotne. Oranie powinno nastąpić wczesną wiosną, by zbiory odbyły się późnym latem. W przypadku siania zbóż jarych (na zimę) należy je wykonać późnym latem (zbiory nastąpią wczesnym latem). Po zaoranym polu możesz swobodnie jeździć o ile masz podniesiony pług.

Kupno większego pługu pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. - Oranie | Prace rolne Symulator Farmy 2014 - Symulator Farmy 2014 - poradnik do gry
Kupno większego pługu pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

W grze dostępne są tylko dwa pługi, a szerokość robocza tego lepszego jest o ok. 1/3 większa. Mając rozwinięte gospodarstwo z resztą narzędzi o dużej szerokości roboczej oranie jest zawsze jednym z najbardziej czasochłonnych działań.

Orania, chociaż jest czasochłonne, nigdy nie pomijaj w swoich pracach (co oczywiście możesz zrobić, ale nie polecam). Nie zaoranie pola przed spulchnianiem i dalszymi pracami powoduje o 50% mniejsze zbiory. A zatem nie warto.