Subnautica Below Zero: Twisty Bridges - surowce, fauna Subnautica poradnik, solucja
Ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2021
Na tej stronie poradnika do Subnautica Below Zero znajdziecie charakterystykę biomu Twisty Bridges. Zamieszono tutaj między innymi informacje na temat surowców oraz fauny występujących ma obszarze strefy.
Twisty Bridges to pierwszy istotny fabularnie biom. Na jego terenie znajduje się bowiem baza Architektów. Lokację to możecie zlokalizować, poszukując emitujących zielone światło kolumn na głębokości ok. 180 metrów.
Jest to obszar całkowicie wypełniony mostami koralowymi, które łączą ze sobą różne formacje skalne. Głębokość biomu sięga maksymalnie ok. 250 metrów, więc poruszanie się bez butli jest mocno ryzykowne. Pomocą są tutaj jednak znajdujące się na terenie strefy Rośliny tlenowe (Oxygen Plant) pozwalające odnowić zapasy tlenu.
Przeszukując dno w tej strefie możecie natrafić na fragmenty, które można zeskanować. Wśród nich znajdziesz szczątki pojazdu Seatruck.
Surowce
Jeśli chodzi o metale, to na terenie Twisty Bridges natraficie głównie na wychodnię wapienia (Limestone Outcrop) będący źródłem tytanu i miedzi, wychodnię galeny (Galena Outcrop), z którego wypada tytan i ołów oraz wychodnią argentytu (Argentite Outcrop) dający tytan i srebro. Oprócz tego znajdziecie tutaj kwarc i sól.
Biom ten jest bogaty w rośliny, które możecie wykorzystać do produkcji przedmiotów. Do najpowszechniejszych Wicieniec (Ribbon Plant), które jest wymagane do produkcji baterii oraz koral stołowy (Table Coral).
Fauna
Na terenie tej strefy będziecie musieli na siebie uważać. Występuje tutaj bowiem Rekin twardogłowy (Brute Shark). Zwierzę to jest nastawione agresywnie do Was i lokalnej flory. Żyje on w płytszych warstwach strefy. Ma duży zasięg wykrycia i często atakuje od tyłu.
Wszystkie żyjące tutaj istoty są bowiem do Was nastawione neutralnie. Łącznie na tym obszarze znajdziesz następujące gatunki:
- Arktyczny łypacz (Arctic Peeper)
- Pęcherzówka (Bladderfish)
- Boomerang
- Neonówka (Hoopfish)
- Arktyczna płaszczka (Arctic Ray)