Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

SimCity 4 - poradnik do gry

SimCity 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miasto | Porady ogólne do SimCity 4 poradnik SimCity 4

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia 2019

Miasto

To główna część rozgrywki - Miasto | Porady ogólne do SimCity 4 - SimCity 4 - poradnik do gry

To główna część rozgrywki. Spędzisz w niej naprawdę mnóstwo czasu więc oto kilka porad na początek:

  • Krokami milowymi w rozwoju miasta są progi ilości mieszkańców: 0 dla niskiej gęstości zabudowy, 1100 dla średniej gęstości i 26000 dla wysokiej gęstości zabudowy.
  • Nigdy, wręcz przenigdy nie doprowadzaj do sytuacji by twój budżet zamykał się ze sporym deficytem na okres dłuższy niż kilka miesięcy. Można się przez to wpędzić w ogromną pułapkę finansową, co doprowadzi w szybkim tempie do naszego bankructwa. W grze da się pożyczać pieniądze więc bankructwo nie oznacza w większości przypadków przegranej, lecz jest to środek po który należy sięgać jedynie w ostateczności.
  • Najważniejszy wskaźnik na Panelu burmistrza: to MHP - skrót od Mieszkalna-Handlowa-Przemysłowa. Dzięki niemu dowiesz się czego simowie potrzebują - rozwój jakich stref jest im na rękę.
  • Nie przyjmuj propozycji budowy budynków specjalnych od razu, chyba że koszt ich utrzymania i budowy wynosi 0$. Dla przykładu Ratusz kosztuje 17000 simoleonów i dodatkowych 280 miesięcznie. Wydatek jednorazowy może być ciosem dla budżetu miasta, które tego nie przetrzyma. Wszystkie z tych budynków znajdziesz w zakładce Nagrody.
  • "Nagrodami" są także budynki, które mają na celu załatanie naszych dziur budżetowych. Przystawaj na te propozycje tylko wtedy gdy nie masz żadnych szans na dopięcie budżetu aktualnymi środkami. Budynki te, pomimo tego iż mogą zostać pozostawione same sobie, mają bardzo negatywny wpływ na nasze miasto - zanieczyszczają tereny wokół i zniechęcają zarówno mieszkańców jak i inwestorów.
  • Zawsze staraj się rosnąć "wszerz" zanim będziesz chciał rosnąć "wzwyż". Innymi słowy staraj się wykorzystać dość płaski teren by budować wiele nowych stref niskiej gęstości. Taka strategia zapewnia mniejsze koszty związane z rozwojem miasta, co jest wynikiem braki inwestycji w kanalizacje i wodociągi, bowiem strefy niskiej gęstości wymagają wyłącznie prądu.
  • Staraj się nie budować budynków użyteczności publicznej zbyt wcześnie. Jedynymi budynkami, które powinny pojawiać się od początku są Szkoły coraz wyższych stopni - pozwoli to na uzyskanie zaawansowanego przemysłu w ciągu kilkunastu lat. Szpital, Straż pożarna i Posterunek Policji powinny się pojawić dopiero w fazie średniego miasta.
  • Rozwiązaniem problemu ogromnej ilości samochodów najczęściej jest komunikacja miejska. Dobrze jest ustawiać Przystanki autobusowe - im więcej ludzi z nich korzysta tym większy mamy z nich dochód, lecz bogatsi chcą lepszych środków transportu publicznego.