Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Rainbow Six Siege - poradnik do gry

Rainbow Six Siege - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Wymagania sprzętowe, ustawienia video i audio w Rainbow Six Siege poradnik Rainbow Six Siege

Ostatnia aktualizacja: 4 lipca 2018

Odpowiednie przystosowanie gry Tom Clancys Rainbow Six: Siege pod względem wizualnym i dźwiękowym może w znaczny sposób wpłynąć na komfort rozgrywki, a tym samym pozwolić na uzyskiwanie lepszych wyników w grze - Wymagania sprzętowe, ustawienia video i audio w Rainbow Six Siege - Rainbow Six Siege - poradnik do gry

Odpowiednie przystosowanie gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege pod względem wizualnym i dźwiękowym może w znaczny sposób wpłynąć na komfort rozgrywki, a tym samym pozwolić na uzyskiwanie lepszych wyników w grze. Poniżej znajdziesz wszystkie istotne informacje, które pomogą Ci odpowiednio dostosować ustawienia graficzne i dźwiękowe.

Wymagania sprzętowe Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Wymagania minimalne Tom Clancy's Rainbow Six: Siege:

  1. System operacyjny: 64 bitowe wersje systemów operacyjnych Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 10
  2. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon HD 7870
  3. Procesor: AMD Phenom II X4 945 3,0GHz / Intel Core i3-560 3,3GHz
  4. Pamięć RAM: 6 GB
  5. Direct X: 11

Wymagania zalecane Tom Clancy's Rainbow Six: Siege:

  1. System operacyjny: 64 bitowe wersje systemów operacyjnych Windows 7 (SP1), Windows 8, Windows 10
  2. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7970 / R9 280X
  3. Procesor: AMD FX-8120 2,6GHz / Intel Core i5-2500K 3,3GHz
  4. Pamięć RAM: 8 GB
  5. Pamięć VRAM: 2 GB
  6. Direct X: 11

Ustawienia video

Gra Tom Clancy's Rainbow Six: Siege została napisana na silniku AnvilNext, stworzonym przez Ubisoft. Pomimo tego, że AnvilNext ma już kilka lat na karku, Gracz będzie miał możliwość wejścia do bardzo dobrze odwzorowanego świata z realistycznymi cieniami i refleksami światła, jeśli ściągnie dodatkowy pakiet tekstur Ultra HD. Słabsze komputery będą miały problem z wygenerowaniem tak dobrej grafiki, ale jeżeli komuś zależy na samej rozgrywce, a nie wartości wizualnej gry, nie jest zobligowany do korzystania z ulepszonych tekstur. Przy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege można się doskonale bawić nawet na sprzęcie, który znajduje się w przedziale minimalnych wymagań sprzętowych. Wystarczy jedynie obniżyć wartość odpowiednich opcji graficznych.

Ilość opcji graficznych, które są dostępne w Tom Clancy's Rainbow Six: Siege pozwala odpowiednio wywarzyć stosunek pomiędzy jakością grafiki, a płynnością rozgrywki. Poniżej znajdziesz listę opcji graficznych, które można zmodyfikować, aby znaleźć odpowiednie ustawienia.

  1. Resolution (rozdzielczość ekranu) - Opcja odpowiedzialna za ustawienie rozdzielczości gry. Ustaw natywną rozdzielczość twojego monitora, by uzyskać zadowalającą jakość wyświetlanego obrazu. Ustawienie niższej spowoduje rozmycie obrazu.
  2. Shadow Quality i Shading Quality (cieniowanie i detale) - Opcja odpowiedzialna za renderowanie cieni obiektów. Im wyższa rozdzielczość i więcej cieni, tym więcej zasobów karty graficznej będzie potrzebne. Aby poprawić płynność gry warto obniżyć jakość cieni.
  3. Anti-Aliasing (antyaliasing) - Opcja odpowiedzialna za wygładzanie krawędzi w grze. Posiadacze słabszych kart graficznych powinni zastanowić się nad wyłączeniem tej opcji.
  4. Texture Quality (jakość tekstur) - Opcja odpowiedzialna za ilość obiektów renderowanych w tym samym czasie. Im większy zasięg rysowania, tym więcej zasobów karty graficznej oraz procesora będzie wymagać. Jeśli chcesz poprawić komfort gry, warto obniżyć wartość tej opcji.
  5. Texture Filtering (wygładzanie tekstur) - W zależności od wybranego filtru, można uzyskać różne stopnie rozmycia, szczegółów oraz aliasingu. Na słabszych sprzętach można zrezygnować z dodatkowych udogodnień graficznych na rzecz płynności gry.
  6. LOD Quality (poziom szczegółów) - Opcja odpowiedzialna za efekty wizualne gry, jak wyostrzenie obrazu i większa jakość szczegółów. Im wyższe ustawienie tym bardziej obciążona zostanie karta graficzna.
  7. Reflection Quality (odbicia) - Opcja odpowiedzialna za tworzenie subtelnych odbić, jak np. na mokrych powierzchniach podłóg lub kałużach.
  8. Ambient Occlusion - Metoda cieniowania, która zwiększa wrażenie realizmu w grze. Niestety, może także spowodować spory spadek wydajności. Aby poprawić płynność gry warto zastanowić się nad obniżeniem wartości tego parametru.
  9. Lens Effects (efekty obiektywu) - Efekt renderowania, który symuluje rzeczywiste efekty obiektywu aparatu, jak np. odblaski.
  10. Render Scaling (skalowanie renderowania) - Skala renderowania to rozdzielczość, w której renderowana jest gra, a następnie rozciągnięta do wybranej rozdzielczości ekranu. Przykładowo, jeśli skala renderowania jest ustawiona na 50% (jest to wartość domyślna), przy rozdzielczości 1920x1080 będzie renderować grę w rozdzielczości 720p, a następnie rozciągać ją do 1080p. Spowoduje to większe rozmycie gry, ale za to znacznie wzrośnie wydajność i płynność rozgrywki. Opcja ta jest niezwykle istotna dla Graczy, którzy korzystają ze słabszych komputerów. Jeśli posiadasz bardzo mocny sprzęt możesz pokusić się o ustawienie wartości renderowania na 100% i cieszyć się najwyższą możliwą jakością obrazu.

Ustawienia audio

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, jak każda gra FPS w dużej mierze opiera się na dźwięku. Znaczna część wykonywanych przez Gracza akcji może zdradzić jego pozycję i wystawić na atak ze strony nieprzyjaciela. Dlatego też w trakcie rozgrywki warto wsłuchiwać się w otoczenie, aby zorientować się z której strony nadchodzi przeciwnik lub gdzie aktualnie padły strzały, wybuchła bomba lub w którym miejscu przeciwnik przedarł się przez fortyfikacje. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest używanie słuchawek zamiast głośników za czym przemawiają następujące argumenty:

  1. Zakładając słuchawki będziesz w stanie bardziej skupić się na rozgrywce i żadne inne dźwięki z otoczenia nie będą Cię rozpraszać.
  2. Dźwięk z głośników może odbijać się w mikrofonie przez co w znaczny sposób pogorszysz komunikację z drużyną.
  3. Akustyka pomieszczenia może pogorszyć dźwięk pochodzący z głośników.

Poza tym, warto zadbać o to, aby drużyna mogła dobrze Cię słyszeć na czacie głosowym. Dlatego też należy sprawdzić ustawienia głośności mikrofonu w systemie operacyjnym i wykonać kilka testów, a następnie dostosować poziom dźwięku w ustawieniach wewnątrz gry. Zastanów się także nad włączeniem opcji "naciśnij i mów" (push to talk), aby na czacie głosowym nie pojawiły się żadne niepożądane dźwięki, które mogłyby rozproszyć członków Twojej drużyny, jak: odgłosy buczenia wentylatora lub inne dźwięki dochodzące z otoczenia. Przy włączonej opcji "naciśnij i mów" będziesz musiał najpierw wcisnąć odpowiedni przycisk, a następnie porozumieć się z drużyną.