Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Monopoly Tycoon - poradnik do gry

Monopoly Tycoon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Interface - Block View | Monopoly Tycoon poradnik Monopoly Tycoon

Ostatnia aktualizacja: 4 października 2019

Tradycyjnie na początek radziłbym obejrzenie dołączonego screena. Zmieniło się tu tylko kilka menu, doszły na przykład nowe przyciski a więc skupimy się tylko na tym, pominiemy natomiast te menu, które zostały dołożone na siłę, nie warto sobie nimi zawracać głowy :-)

#1 - Mamy tu bardzo ciekawą minimapę , pokazuje ona nie tylko wszystkie osiedla Monopoly City ale i wskazuje, które z nich są wykupione przez graczy - Interface - Block View | Monopoly Tycoon - Monopoly Tycoon - poradnik do gry

#1 - Mamy tu bardzo ciekawą minimapę , pokazuje ona nie tylko wszystkie osiedla Monopoly City ale i wskazuje, które z nich są wykupione przez graczy. Jeżeli w kwadraciku symbolizującym pojedyncze osiedle widzimy kółko znaczy to, że dane osiedle zostało wykupione. Kolor kółka wskazuje o tym, który z graczy jest jego właścicielem. Z czasem niektóre kółeczka zaczynają migać co symbolizuje, że okres posiadania danego osiedla właśnie dobiega końcowi. Oprócz tego mamy także nowy przycisk wysyłający nas z powrotem do City View czyli widoku na miasto z lotu ptaka.

#2 - Są tu pola informujące nas o prawie wszystkich możliwych właściwościach naszych biznesów . Ja radziłbym jednak ich pomijanie gdyż o wiele cenniejsze informacje dostajemy chociażby z pól widocznych w lewym dolnym rogu ekranu (omówiłem je w widoku City View w podpunkcie #2).

#3 - Dwie dolne ikonki są bardzo ale to bardzo istotne. Środkowy przycisk pozwala nam na rozpoczęcie aukcji (zanim to zrobimy i klikniemy na Lease Block widzimy minimalną cenę rozpoczynającą aukcję). Uwaga! W danym momencie może rozgrywać się tylko jedna aukcja. Po kliknięciu na Lease Block rozpoczyna się odliczanie, gdy dobiegnie ono do końca rozpoczyna się aukcja. W tym momencie ŻADEN inny gracz nie może rozpocząć aukcji. Dolny przycisk pozwala z kolei na stawianie biznesów . Podzielono je na trzy grupy:

Sklepy - możemy wybierać spośród kilkudziesięciu propozycji, zanim się jednak na coś zdecydujemy radziłbym sprawdzić potrzeby ludności zamieszkującej dane osiedle. Po wybraniu biznesu musimy ustalić jego wielkość (zależy to od wielu czynników, kino nie może być małe a z kolei kiosk z gazetami nie powinien zajmować więcej niż dwóch pól), standard (trzy do wyboru), ilość pięter (nie oszczędzajcie - jak najwięcej!) a także styl (nie ma to raczej większego znaczenia). Uwaga! O tym jak powinien wyglądać każdy z tych biznesów powiem w specjalnym rozdziale, który będzie tylko im poświęcony.

Budynki mieszkalne - dzielą się one na dwa rodzaje. W każdym momencie możemy postawić normalny blok mieszkalny i zaczekać aż zostanie on zasiedlony. Oczywiście ustalamy także wysokość czynszu (optymalną wartością wydają się okolice 23$, oczywiście wraz z rozbudową imperium możemy go sugestywnie zwiększać ale co jakiś czas badaj czy przypadkiem nie "wystraszyłeś" mieszkańców :-)). Hotele stawiamy natomiast dopiero po zdobyciu monopolu czyli praw do wszystkich osiedli w danej dzielnicy (czyli wszystkich Blocks w danym District). Hotele nie są jednak zbyt opłacalnym interesem, korzystają z nich tylko turyści a i ceny za każdy z pokoi nie mogą być zbyt wysokie...

Elementy upiększające - możemy je stawiać dopiero po zdobyciu praw do danego osiedla, zwiększają one znacznie standard co pozwala z kolei na zwiększenie cen.

Po wybudowaniu dowolnego biznesu możemy na niego kliknąć, otwiera to przed nami wiele nowych przycisków. Oto co możemy zrobić z danym biznesem (omawiam tylko najważniejsze sprawy, reszta jest w instrukcji :-)):

Sprzedać/kupić - sprzedać jeżeli jest nasz a kupić jeżeli jest to budynek przeciwnika, znacznie korzystniejszą cenę otrzymamy dopiero wtedy gdy zechcemy zakupić JEGO biznes na NASZYM terytorium. Nie warto natomiast kupować Apartments, są zbyt drogie (to samo tyczy się bardziej luksusowych biznesów przeciwnika).

Zmienić rodzaj sprzedawanych towarów (Refurbish) - jeżeli dany towar nie sprzedaje się tak jakbyśmy chcieli to nie mamy raczej innego wyjścia, jest to także przydatne gdy gramy przez dłuższy czas (20-30 lat gry), pojawiają się nowe budowle, zmieniają się upodobania ludności i chcemy mieć większe zyski... Zamiana zazwyczaj niewiele kosztuje (średnio 500-2000$), warto więc się nad tym głębiej zastanowić.

Zburzyć - jest to ostateczność, biznes burzymy dopiero wtedy gdy jest: a) stratny (w statystykach pokazuje nam to wskaźnik Profit) b) źle postawiony (szczególnie wtedy gdy kupujemy biznes przeciwnika) c) chcemy na jego miejsce wybudować jakiś inny a nie możemy zmienić branży przez Refurbish.

Dodatkowa informacja: klikając podwójnie na wybrany biznes możemy zmieniać ceny (ale tylko gdy jest on nasz, to chyba oczywiste :-)). Jest to jeden z najważniejszych elementów gry, odpowiednie balansowanie cenami towarów nie tylko może zwiększyć nasze zyski ale i zniszczyć konkurencję (zawsze przecież można podglądać ICH ceny :-)).