ETS2 Bałtycki szlak: Naczepy - Zakup, modyfikacja i zarządzanie poradnik Euro Truck Simulator 2
Ostatnia aktualizacja: 16 marca 2021
W dodatku Bałtycki Szlak do Euro Truck Simulator 2, oprócz szybkich zleceń i rynku przesyłek dostaniesz dostęp do rynku ładunków. Wykonanie tych zleceń wymaga na Tobie posiadanie przyczepy (naczepy) na własność. W naszym poradniku znajdziesz dokładny opis mechanik naczep, od zakupy, przez zarządzanie na modyfikacji i przypisywaniu do garaży kończąc.
Zakup naczepy
Będąc na głównym ekranie sterowania kliknij dostępną po prawej stronie ekranu ikonkę Dealerzy naczep.
Ujrzysz aktualnie dostępną do zakupu listę naczep. Oczywiście niektóre z nich są dostępne na wyższych poziomach doświadczenia. Wybierz pożądaną naczepę i kliknij Zakup. Możesz także jeszcze przed zakupem ją skonfigurować klikając Personalizacja konfiguracji (o tym poniżej).
Po zakupie taka zakupiona naczepa musi zostać przypisana do jednego z posiadanych garaży. Zostanie ona w nim zaparkowana. W ten sposób będzie mógł jej także użyć zatrudniony kierowca.
Zarządzanie naczepami
W panel zarządzania naczepami wchodzisz z głównego ekranu sterowania. Możesz tutaj wykonać kilka akcji na naczepie:
- Przenieś - czyli przenieść ją do innego posiadanego garażu;
- Sprzedaj - sprzedać ją za określoną cenę;
- Dostosuj - gdzie ujrzysz informację, że masz się udać do warsztatu;
- Rezerwuj - co oznacza, że naczepa zostanie przypisana do ciebie, więc inny kierowca jej nie użyje;
- Użyj / Odstaw - naczepa pojawi się obok garażu i będzie dostępna do podczepienia i pojechania po ładunek; opcja druga to naczepa zostanie odstawiona do garażu i będzie mógł jej użyć inny kierowca zatrudniony przez ciebie.
Modyfikacja naczep
Udaj się do warsztatu i na ekranie powitalnym wybierz Konfigurator naczepy.
Dostępne opcje są zależne od posiadanego poziomu. Zasadniczo możesz tutaj zmieniać mnóstwo rzeczy. Pierwszą jest rodzaj zestawu - określasz tu czy naczepa ma być pojedyncza, czy też podwójna lub B-double (dostępne w przypadku posiadania garażu w kraju skandynawskim), albo HCT (tylko w Finlandii).
Kolejna kwestia to nadwozie (kształt, forma nadwozia), a także podwozie, czyli układ kół - jest tu dostępnych mnóstwo opcji.
Na końcu jest możliwość określenia kolorystyki oraz szerokiej gamy dostępnych dodatków.