Dread Hunger: Poker - zasady gry Dread Hunger poradnik, porady
Na tej stronie poradnika wyjaśniamy na czym polega rozgrywka pokerowa w grze Dread Hunger, a także podpowiadamy, jak częściej wygrywać.
Ostatnia aktualizacja: 9 maja 2022
Z tej strony poradnika do gry Dread Hunger dowiecie się, jakie zasady obowiązują w trakcie rozgrywania partyjki pokerowej.
Rozgrywka w Dread Hunger rozpoczyna się od rozdania pokerowego, a gra odbywa się na zasadach 5 card draw (poker pięciokartowy dobierany). W momencie okazania kart wygrywa Gracz, który posiada najsilniejszy układ kart.
Jak grać?
Na początku każdy z Graczy otrzymuje po 5 kart i może zdecydować, które karty chce wymienić (pomiędzy poszczególnymi kartami przechodzi się kółkiem myszy) - jest na to około 30 sekund. Maksymalnie można wymienić 5 kart, po czym trzeba poczekać, ale oczywiście nie trzeba tego robić, jeśli układ kart na ręce jest zadowalający. Wygrywa ten Gracz, którego układ kart będzie najsilniejszy.
Hierarchia układów kart:
- Poker Królewski (Royal Flush): kombinacja kart A, K, Q, J, 10 - wszystkie w tym samym kolorze.
- Poker (Straight Flush): pięć kart z rzędu w tym samym kolorze (np. 10, 9, 8, 7, 6).
- Kareta (Four of a kind): cztery karty o identycznej wartości, np. 4 dziesiątki lub figury. Jeśli dwóch Graczy wyłoży Karetę, wygrywa ten, którego karty są wyżej w hierarchii.
- Full (Full House): trzy karty o tej samej wartości + dwie karty o tej samej wartości, np. trzy karty Króli i dwie karty dziewiątek. Jeśli dwóch Graczy ma Fulla, w pierwszej kolejności wygrywa ten, który ma wyższe karty w trójce. W przypadku, gdy trójkę u obu Graczy tworzą te same karty, to zwycięzcą jest posiadacz wyższej dwójki.
- Kolor (Flush): pięć kart o tym samym kolorze. W przypadku koloru, wygrywa Gracz, którego kolor zawiera kartę wyższą od kart przeciwnika.
- Strit (Straight): pięć kart w różnych kolorach, ale z zachowaniem kolejności, np. Król, Dama, Walet, 10, 9. W przypadku tego układu wygrywa Gracz, którego Strit składa się z kart znajdujących się wyżej w hierarchii.
- Trójka (Three of a kind): trzy karty o tej samej wartości, np. trzy Damy, trzy dziesiątki itd. Wygrywającym Graczem jest ten, który posiada wyższą trójkę.
- Dwie pary (Two pairs): układ, który składa się z dwóch par o takich samych wartościach, np. dwa Asy i dwa Króle.
- Jedna para (One pair): dwie karty o tej samej wartości, np. dwa walety.
- Wysoka karta (High card): najsłabszy układ w pokerze i ma zastosowanie jedynie wtedy, gdy żaden Graczy nie posiada żadnego z wyżej wymienianych układów. W takim przypadku wygrywa ten Gracz, który ma na ręce najwyższą kartę ze wszystkich.
Co można wygrać?
Rozgrywka toczy się o cenny przedmiot, klucz kapitana (Captain's key), który otwiera specjalną skrzynię w kwaterze kapitańskiej. W środku znajdziecie przedmioty, które na pewno przydadzą się na początku rozgrywki - pułapkę na niedźwiedzie, herbatę i zwierzęcą skórę.