Porady na start Ancestors Legacy poradnik, solucja
Ostatnia aktualizacja: 22 maja 2018
W tym rozdziale poradnika do gry Ancestors Legacy, przeczytasz porady na start, które ułatwią ci rozgrywkę.
- Każdy oddział jest bardzo cenny. W Ancestors Legacy, kierujemy maksymalnie 10 oddziałami na raz. Każda jednostka jest więc bardzo ważna - zaraz po wytworzeniu, liczebność oddziału jest pełna (zazwyczaj kierujemy 10 wojownikami w jednej grupie). Podczas starć, wojownicy mogą zostać ranni i w rezultacie zginąć. Gdy więc liczebność oddziału spada, lub gdy widzisz, że ponosisz duże straty - naciśnij na ikonę odwrotu, a jednostki uciekną z walki. Przez chwilę nie będziesz mógł nimi sterować - po chwili jednak, możesz odesłać je do wioski, gdzie uzupełnisz skład i nakażesz im leczyć swoje rany.
- Jakość, a nie ilość. Jednostki zyskują doświadczenie w czasie walki. Dzięki temu, możesz rozwinąć np. ich umiejętności ofensywne. Dodatkowo, za żelazo możesz kupować im lepsze wyposażenie. Proces ulepszenia jednostek jest dość czasochłonny, jednak bardzo się opłaca. Doświadczone oddziały, z najlepszym pancerzem są niebywale silne. Strata silnej armii jest bardzo bolesna - staraj się zawsze wycofywać rannych.
- Łucznicy ranią sojusznicze jednostki. Jeśli ustawisz strzelców gdzieś z tyłu, a resztę oddziałów poślesz do boju licz się ze stratami. Łucznicy ranią zarówno wrogów, jak i twoje jednostki. Stąd musisz ich dobrze ustawić - najlepiej z boku jednostek wroga, lub po prostu używać jednostki strzelnicze do oddania "pierwszej salwy" co osłabi szarżujących przeciwników.
- Atakuj wroga w umiejętny sposób. Nie rzucaj na raz wszystkich jednostek we wroga od frontu. Dużo skuteczniejsze jest flankowanie i ataki od tyłu. Ponadto, staraj się zawsze wysłać oddział do walki z jednostkami strzeleckimi.
- Przed atakami warto zadbać o gospodarkę. W wielu misjach jest tak, że masz trochę czasu na zadbanie o gospodarkę. Poświęć czas na wynajdywanie technologii i rozwój wojska - często w późniejszych etapach misji nie będziesz miał już na to czasu i czeka cię nieustanna walka.
- Pułapki są zabójcze. Gra szybko nauczy cię stawiania pułapek. Są one stosunkowo tanie (drewno dość łatwo zdobyć), a przy tym zabójcze. Warto stawiać pułapki z kolcami w wąskich przejściach i blisko osad. Jedynie oddziały w formacji defensywnej są w stanie je dostrzec.
- Osada bez obrony to łakomy kąsek. Jeśli to możliwe, zawsze staraj się wybudować wieże strażnicze w osadzie. Warto również bić na alarm, żeby chłopi się bronili przed atakami. Dodatkowo, miej niedaleko osady przynajmniej jeden oddział, który w razie potrzeb zaatakuje np. strzelców, którzy będą palili budynki z bezpiecznego zasięgu.
- Przypisywanie oddziałów. Pamiętaj, że możesz używać kombinacji ctrl + 1, 2, 3 itp. żeby grupować oddziały i szybko się między nimi przełączać. To pomocne, gdyż wiele wojsk jest dla siebie naturalną kontrą. Dobrze jest więc przełączać się między piechotą, kawalerią i np. łucznikami, żeby szybko reagować na sytuację na polu bitwy.
- Bohaterowie są świetnymi tankami. Warto wysyłać bohaterów, żeby zbierali uwagę wrogów. Specjalne jednostki są często bardzo silne, wytrzymałe i dość łatwo je uleczyć. Ponadto, często posiadają wyjątkowe umiejętności, które dodatkowo wzmacniają sojuszników.
- Nie twórz jednostek jeśli cię na to nie stać. Utrzymanie jednostek zużywa żywność - jeśli wyjdziesz na minus, jednostki będą się buntować i będą walczyć z niskimi moralami. Wszystkie ich współczynniki będą niższe i będą mało skuteczni w walce. Lepiej mieć mniej oddziałów, a wysokiej jakości, niż armię głodnych i słabych wojsk.
- Kampanie są dość trudne i uczą wielu strategii. Wiele misji jest naprawdę ciężkich i uczy cię, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Warto je ukończyć, przed grą sieciową - nauczysz się grać wszystkimi frakcjami.