Pendrive 64 GB – Kingston, Corsair, SanDisk, Patriot, Adata. Szybki pendrive - ranking najlepszych modeli
Spis treści
Pendrive 64 GB – Kingston, Corsair, SanDisk, Patriot, Adata
Modeli o pojemności 64GB wartych polecenia jest tylko pozornie więcej niż tych o dwukrotnie mniejszym rozmiarze. Sięgając po pierwszy lepszy pendrive, można trafić na bubla. Częstym problemem jest szybkie nagrzewanie się kości, co powoduje radykalny spadek transferu. Dlatego też tak ważne jest obserwowanie transmisji danych przez dłuższy czas, a nie tylko w pierwszych kilkunastu sekundach. Niektóra pamięć flash już od startu nie daje żadnych nadziei na sprawne działanie i zapisuje pliki z prędkością kilku MB/s. Dlatego przed podjęciem decyzji trzeba zrobić rozeznanie lub… skorzystać z wyników mojego poszukiwania. Starałem się je przeprowadzić najrzetelniej jak to tylko możliwe.
Po podpięciu pena 64 GB do komputera okaże się, że faktyczna przestrzeń dostępna na pliki to około 58GB. Co do prędkości, mam bardzo dobre informacje. Najszybsze z szybkich modeli oferują transmisję danych przy zapisie na pendrajwa przekraczającą 100 MB/s.
Kingston DataTraveler Kyson 64GB
Wydaje się, że producent nie najlepiej reklamuje swój produkt. Kingston podaje dla pojemności 64GB tylko prędkość odczytu. Mowa o 200 MB/s, które faktycznie się potwierdzają w normalnym użytkowaniu. Zapis już nie jest określony, a to błąd. Nie ma się bowiem czego wstydzić. W benchmarkach jest on co prawda większy niż przy przenoszeniu danych na pena, ale wciąż są to jedne z topowych wyników. W CrystalDiskMark zapis sekwencyjny dobija do 70-90 MB/s. Podczas zwyczajnego wgrywania dużych plików na pamięć, transfer mieści się w widełkach 50-65 MB/s.
Pozostałe cechy nośnika to niewielkie rozmiary, aluminiowa obudowa oraz wysuwane złącze USB. W konstrukcji przewidziano również uchwyt, dzięki któremu pena można dołączyć do kluczy. Z pewnością zmniejszy to ryzyko zgubienia danych. Wady? Nie dostrzegłem żadnych. Przy tym wszystkim DataTraveler Kyson kosztuje niewiele, bo około 45 złotych. Za tę sumę ciężko będzie znaleźć coś lepszego tj. szybszego.
Podróżny Kingston DataTraveler Kyson 64GB kosztuje tylko 46 złotych
Corsair Voyager 64GB
Obudowa z gumopodobnego materiału chroni urządzenie przed mechanicznymi uszkodzeniami np. podczas upadku z dużej wysokości. „Niezniszczalny” pendrive jest także wodoszczelny. Oczywiście w momencie, gdy na złącze USB nałożona jest zatyczka. Potwierdzają to testy. Co prawda wilgoć może dostać się pod czapeczkę, ale nie wpływa to na pojawienie się trudności z uzyskaniem dostępu do danych zapisanych na nośniku. Model nie pojawił się w zestawieniu tylko ze względu na wysoką odporność. Innymi powodami jest prędkość odczytu i zapisu.
Zostało jeszcze 55% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie