Pendrive 128 GB – Patriot, SanDisk, Samsung, Mushkin, Transcend, Adata. Szybki pendrive - ranking najlepszych modeli
Spis treści
Pendrive 128 GB – Patriot, SanDisk, Samsung, Mushkin, Transcend, Adata
Od tego progu zaczynają się już modele o bardzo szybkim transferze. Połączenie sprawnej transmisji danych z dość sporą pojemnością winduje cenę, ale pamięć flash ma to do siebie, że raczej rzadko ulega awarii. Warto więc wydać nieco więcej na nośnik wysokiej jakości, który posłuży długie lata. Część wybranych przeze mnie modeli to w zasadzie dyski SSD umieszczone w obudowie pendrive’ów.
Patriot Supersonic Rage ELITE 128GB
Ustalenie prędkości zapisu sekwencyjnego nie należy w tym przypadku do prostych zadań. Wyniki uzyskiwane przez użytkowników w syntetycznych testach i podczas zwyczajnego kopiowania plików na pendrive’a są bardzo różne. Minimalne wartości dla dużych plików, jakie można znaleźć, są jednak na tyle wysokie, że pozwalają znaleźć się pędrakowi w rankingu. Mowa o około 60 MB/s. Część informacji mówi o stabilnym transferze (przy zapisie) na poziomie 150 MB/s. Upubliczniane testy pokazują natomiast 300 MB/s dla zapisu i 400 MB/s dla odczytu. Prawdopodobnie daje się je uzyskać tylko w pierwszych sekundach, przed zapchaniem bufora. Sam producent deklaruje 100 MB/s i 400 MB/s. Jak widać, jest niezły młyn. Najbezpieczniej i najrozsądniej będzie nastawić się na najniższą podaną prędkość. Wtedy to uniknie się rozczarowania. Będzie można się tylko pozytywnie zaskoczyć.
W pozostałych kwestiach opinie są już bardziej zgodne. Pamięć USB nie nagrzewa się podczas pracy. Materiały, z których wykonano obudowę, sprawiają wrażenie solidnych. Znalazło się tutaj miejsce dla diody. Nie świeci się ona przez cały czas po podłączeniu pena do portu USB, ale tylko wtedy, kiedy trwa transmisja danych. Cena urządzenia zaczyna się od 90 złotych. Warto wspomnieć, że tego modelu nie znajdzie się w mniejszych pojemnościach. Są tylko te większe – 256 GB i 512 GB.
SanDisk Extreme Pro 128GB
Cena pendrajwa potrafi powalić. To aż 200 złotych! Szybko okazuje się jednak, że bez większego trudu można ją wytłumaczyć. Najprościej będzie powiedzieć, że Extreme Pro od SanDiska to w zasadzie przenośny dysk typu SSD. To od razu przywołuje myśli o dużych prędkościach. Takie też one są w omawianym przypadku. Zanim jednak przejdę do najlepszego, zatrzymam się na chwilę przy projekcie pamięci USB i dodatkowym preinstalowanym oprogramowaniu.
Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie