Dlaczego Nintendo DS odniosło sukces?. Kultowa konsola, której w Polsce nie pokochali
Spis treści
Dlaczego Nintendo DS odniosło sukces?
Na to, że gracze pokochali DS-a, wpłynęło wiele rzeczy, ale początkowo raczej nie był to wygląd urządzenia. Przenośna konsola była dość spora i według niektórych wyglądała jak zabawka dla dzieci. Zwłaszcza gdy zestawiło się ją z PlayStation Portable. To się zmieniło, ale dopiero przy okazji kolejnych wydań.
GDZIE SPRZEDAWAŁ SIĘ NDS?
Największym rynkiem dla konsolki Nintendo była Japonia. Tam sprzedano 33 miliony konsol. Obie Ameryki, głównie USA i Kanada, to niecałe 60 milionów egzemplarzy, a reszta świata - kolejne 61 milionów.
Sprzęt stworzony przez Japończyków był niezwykle przystępny. Nie trzeba było być gamingowym maniakiem, aby się przy nim świetnie bawić. Rozgrywka często nie wymagała małpiej zręczności. Nierzadko wystarczyła sama umiejętność obsługi rysika. Oczywiście znalazły się i bardziej wymagające tytuły. I tu przechodzimy do kolejnego czynnika, który spowodował, że NDS stał się hitem, czyli właśnie różnorodności gier i programów.
Chociaż najlepiej sprzedającą się produkcją była ta z Mario, w pierwszej dziesiątce znalazły się również takie pozycje jak Nintendogs oraz dwie części Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day! Swój umysł trenowali nie tylko mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni. Program edukacyjny cieszył się niezwykle wysoką popularnością także wśród Brytyjczyków. Potem poszło już szybko. Oprócz możliwości ćwiczenia swojej „mózgownicy” użytkownicy dostali aplikacje do dbania o kondycję ciała i ogólnego rozwoju. Sprzęt wielkiego N przestał kojarzyć się jedynie z Mario, Pokemonami i Zeldą.
Zostało jeszcze 65% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...
... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium
Abonament dla Ciebie