autor: Bartosz Świątek
Udostępnianie gier na Nintendo Switch – sprawdzone wzorce. Steam, PSN, Microsoft Store - jak pożyczyć grę?
Spis treści
Udostępnianie gier na Nintendo Switch – sprawdzone wzorce
JAK AKTYWOWAĆ KONSOLĘ NINTENDO SWITCH JAKO GŁÓWNĄ?
- Zaloguj się na konto Nintendo na swojej konsoli i deaktywuj ją jako główną w ustawieniach użytkownika;
- poproś kolegę, by zrobił to samo ze swoją konsolą;
- zaloguj się na swoje konto na konsoli przyjaciela i otwórz eShop – urządzenie automatycznie zostanie ustanowione główną konsolą. Od tej pory będzie on miał dostęp do Twojego katalogu gier;
- jeśli sprzęt został uszkodzony i/lub nie masz do niego dostępu, a chcesz dokonać dezaktywacji, można to uczynić także logując się na konto za pośrednictwem przeglądarki. Ta opcja jest jednak dostępna jedynie raz na rok.
Hybrydowa konsolka wielkiego „N” również posiada funkcję dzielenia się grami. Prezentuje się ona niemal identycznie, jak w przypadku urządzeń od Sony i Microsoftu. Konieczne będzie zalogowanie się do eShopu na konsolce przyjaciela i oznaczenie jej jako swojego głównego systemu (instrukcję, jak to zrobić, zamieszczam obok – proces jest nieco inny niż w przypadku pozostałych konsol). Uzyskuje on wówczas dostęp do naszego pełnego katalogu i może z niego korzystać bez ograniczeń, nawet będąc offline.
Niestety, system zastosowany w przypadku Switcha ma dość problematyczne ograniczenie – szczególnie biorąc pod uwagę przenośną naturę tego sprzętu. Logując się na swoje konto Nintendo na konsoli, która nie jest wyznaczona jako „główna” (czyli jest tzw. urządzeniem Non-Primary) mamy możliwość korzystania ze swojej biblioteki gier wyłącznie wtedy, gdy pozostajemy połączeni z Internetem. Po utracie połączenia gra automatycznie zatrzymuje się po kilku minutach.