Studia dla graczy w Bydgoszczy
W ramach specjalizacji GAMEDEC (nazwa – za zgodą autora – zapożyczona z cyklu Marcina Przybyłka) można się zapoznać z podstawami projektowania i tworzenia gier wszelkiego rodzaju – od karcianek przez planszówki, RPGi, LARPy i gry miejskie aż po gry wideo.
Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.
Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trwa rekrutacja na otwierany właśnie kierunek humanistyka drugiej generacji, który łączy edukację humanistyczną z obsługą technologii cyfrowych. Planowane jest otwarcie czterech specjalności:
- (e-)pisarstwo i edytorstwo komputerowe
- dziennikarstwo internetowe i social media
- społeczeństwo informacji i cyfryzacji
- GAMEDEC – badanie i projektowanie gier
W ramach specjalizacji GAMEDEC (nazwa – za zgodą autora – zapożyczona z cyklu Marcina Przybyłka) można się zapoznać z podstawami projektowania i tworzenia gier wszelkiego rodzaju – od karcianek przez planszówki, RPGi, LARPy i gry miejskie aż po gry wideo. Jako że to studia humanistyczne, nie zabraknie przedmiotów takich jak kulturowe czy narratologiczne aspekty badania i tworzenia gier. Duży nacisk położono na praktykę – tworzenie własnych projektów i współpraca ze środowiskiem zaczynają się już w drugim semestrze. Przedmioty związane bezpośrednio z tworzeniem gier wideo będą prowadzić specjaliści z Vivid Games oraz City Interactive. Tworzenie gier kojarzy się w Polsce głównie z przygotowaniem programistycznym, a GAMEDEC opiera się na założeniu, że wykształcony humanista, który
- spróbował tworzenia gier rozgrywanych na planszy, w słowach i na komputerze,
- zna podstawy obsługi narzędzi do tworzenia gier (takich jak Unity, CryEngine czy UDK),
- wie, jakie jest i może być miejsce gier w kulturze,
- rozumie teoretyczne podstawy ludologii,
- umie budować zajmujące opowieści i przestrzenie, w których, mogą się rozgrywać,
również ma branży gier wiele do zaoferowania.
Więcej informacji:
FB: http://www.facebook.com/Gamedec.UKW