Reanimacja eFootball 2022; Konami poważnie traktuje krytykę graczy
Gra eFootball 2022 otrzyma w tym tygodniu aktualizację 1.0.0, która ma naprawić większość problemów zgłaszanych przez graczy. Konami zapewnia, że traktuje krytykę społeczności bardzo poważnie.
Minęło ponad pół roku od premiery eFootball 2022, czyli nowego, darmowego wydania PES-a. Niestety „kopanka” od Konami może pochwalić się jedynie przytłaczająco negatywnymi recenzjami na Steamie i tytułem najgorzej ocenianej gry 2021 roku przez użytkowników serwisu Metacritic.com. Istnieje jednak szansa, że w tym tygodniu coś się zmieni na lepsze.
Zapowiedź zmian
14 kwietnia ukaże się patch 1.0.0, który ma naprawić większość problemów zgłaszanych przez społeczność w ostatnich miesiącach. Co konkretnie? W sumie wszystko – od grafiki po gameplay. Jak przekonywali niedawno twórcy, tak im zależało na szybkim wydaniu gry, że zapomnieli o jakości.
Przyczyny porażki
Po tym dość ogólnym – ale jakże trafnym stwierdzeniu – serwis VGC poprosił przedstawicieli Konami o szerszy komentarz. Według rzecznika firmy:
Trudno wskazać jeden decydujący aspekt [porażki – dop. red.]. Nieukończenie gry było spowodowane wieloma czynnikami, w tym przejściem na nowy silnik, dziewiątą generację konsol i model free-to-play, a także chęcią dostarczenia graczom eFootball 2022 najszybciej, jak to było możliwe.
Jak to się skończyło – już wiemy. Pytanie, co będzie dalej. Konami zapewnia bowiem, że bardzo poważnie podchodzi do krytyki graczy i „nadało priorytet ulepszeniom oraz poprawkom adekwatnym do ich opinii”.
Odrobina nadziei
Co z tego wyniknie, przekonamy się już w czwartek – w końcu eFootball 2022 jest dostępny za darmo. Na razie to jedna z jego nielicznych zalet, choć jak donosi serwis VGC, którego redaktor miał już okazję grać w wersję 1.0.0, wkrótce ma być ich więcej.
Oprócz tego, że sprawuje się ona całkiem nieźle – choć do ideału ponoć wciąż sporo brakuje – szczególnie chwalony jest przerobiony system defensywy (przypominający ten z ostatnich odsłon Pro Evolution Soccer) oraz funkcja zwana zachwycającym kopnięciem (ang. stunning kick). Pozwala ona wyprowadzać efektowne podania i strzały zamiast tych normalnych. Używając jej, trzeba jednak brać poprawkę na to, że animacja ruchu jest znacznie dłuższa, a co za tym idzie – można łatwiej stracić piłkę.
- 10 najgorszych gier, które znajdziecie na Steamie
- Najgorsze gry 2021 roku – eLista w edycji bardzo niedefinitywnej