autor: Kamil Zwijacz
Pac-Man 256 - twórcy Crossy Road z kolejną grą w mobilnej perełce tygodnia
W kolejnej mobilnej perełce tygodnia bierzemy na tapetę grę Pac-Man 256 - nową produkcję studia Hipster Whale, znanego ze znakomitego Crossy Road.
Studio Hipster Whale zasłynęło w zeszłym roku świetnym Crossy Road, czyli nowoczesnym wcieleniem Froggera. W kolejnej produkcji uzdolnieni deweloperzy również postanowili zmierzyć się z klasyką, tworząc dla firmy Namco Bandai grę Pac-Man 256, którą bierzemy na tapetę w najnowszej mobilnej perełce tygodnia.
Chyba każdy szanujący się gracz miał kiedyś do czynienia z przygodami Pac-Mana. Jeżeli jednak jakimś cudem do dziś nie wiedzieliście o istnieniu żółtej kulki walczącej z duszkami, to należy się Wam kilka słów wyjaśnienia. W oryginalnych produkcjach (oraz w ostatnich wcielaniach z serii Championship Edition), gracze trafiali do niewielkich labiryntów, w których pożerali kulki, jednocześnie uciekając przed zjawami, które można było pożreć tylko po zdobyciu specjalnych power-upów.
W grze Pac-Man 256 zasady zabawy są niemal takie same, więc ponownie trafiamy do labiryntu i ponownie musimy jeść kulki. Twórcy ze studia Hipster Whale tchnęli w znany już pomysł nowe życie, tworząc z najnowszego Pac-Mana endless runnera, w którym przemierzamy niekończącą się lokację, przy okazji uciekając przed strasznym glitchem 256.
Oprócz tego prostego, ale doskonałego pomysłu, deweloperzy dodali także power-upy. Podczas zabawy odblokowujemy różne moce, które przypisujemy (maksymalnie trzy) Pac-Manowi. W trakcie rozgrywki trafiamy na wybrane „dopalacze”, ułatwiające przedzieranie się przez kolejne fragmenty labiryntu. Dzięki temu możemy np. strzelać laserem do zjaw, skradać się (tak jakby), czy też zamrażać przeciwników. Zabawa jest świetna i wciągająca, więc zdecydowanie warto poświecić miejsce w pamięci urządzenia na Pac-Mana 256.
Na koniec warto jednak jeszcze wspomnieć o monetyzacji gry. Tytuł dostępny jest za darmo i nie trzeba wydawać ani grosza, by dobrze się bawić. Twórcy zastosowali jednak pewien niecodzienny system. W produkcji występują żetony, będące odpowiednikami żyć z innych produkcji, ale w odróżnieniu od konkurencji, można grać także po ich wykorzystaniu, tyle, że nie da się wtedy używać power-upów. Ponadto w trakcie zabawy zdobywamy monety, dzięki którym możemy kontynuować rozgrywkę po porażce, albo ulepszać moce specjalne. Wirtualną walutę zdobywamy także oglądając reklamy, albo kupując specjalny pakiet (kosztuje około 20 zł), podwajający ilość uzyskiwanej kasy. Z kolei jeżeli chodzi o same kredyty, to po wykorzystaniu sześciu podstawowych (oczywiście odnawiają się one w czasie) można kupić tymczasowy pakiet 12 sztuk, ewentualnie ich nieograniczoną ilość za około 33 zł.