Nowe The Humble Weekly Sale z klasykami (m.in. System Shock 2, Wizardry 6, 7 i 8, Harvester)
Ruszyła nowa tygodniowa promocja The Humble Weekly Sale. Tym razem można dostać dziewięć klasycznych gier w wersjach działających na współczesnych komputerach. Są wśród nich System Shock 2, Wizardry 6, 7 i 8, Shadow Man oraz cztery przygodówki (np. Harvester). Aby dostać wszystkie tytuły, trzeba zapłacić przynajmniej 9 dolarów (ok. 27 zł).
Serwis The Humble Bundle zorganizował nową tygodniową promocję, zatytułowaną The Humble Weekly Bundle: Night Dive Studios. Tym razem znajdziemy tu dziewięć klasyków (gry z lat 90. oraz początku XXI wieku), których odświeżone wersje – przystosowane do działania ze współczesnymi systemami operacyjnymi i wydane na wiodących platformach dystrybucji cyfrowej – przygotował wymieniony w nazwie akcji zespół Night Dive Studios. Oferta jest ważna przez tydzień, czyli do 15 maja, do godziny 20:00. Jak zwykle, sami decydujecie, ile pieniędzy chcecie przeznaczyć – płacąc standardową kwotę w wysokości 1 dolara, otrzymacie trzy gry:
- Wizardry VI: Bane of the Cosmic Forge – szósta odsłona bardzo popularnej niegdyś serii turowych gier cRPG z widokiem FPP w realiach fantasy, wydana w 1990 roku. Maksymalnie sześcioosobowa drużyna śmiałków zwiedza opuszczony zamek, który ma kryć wszechpotężny artefakt znany jako Cosmic Forge.
- Wizardry 7: Crusaders Of The Dark Savant – bezpośrednia kontynuacja powyższego tytułu, wypuszczona na rynek w 1992 roku. Tym razem bohaterowie zostają wysłani na planetę Guardię, gdzie ukryty został kolejny artefakt, znany jako Astral Dominae.
- Shadow Man – przygodowa gra akcji z widokiem TPP z 1999 roku. Wcielamy się w wojownika voodoo i płatnego zabójcę zarazem, który ma za zadanie odnaleźć i zlikwidować pięciu antychrystów.
By otrzymać kolejne trzy produkcje, trzeba wykazać się odrobinę większą hojnością. Wpłacając przynajmniej 5 dolarów (w przeliczeniu ok. 15 zł), dostaniemy następujące gry:
- I Have No Mouth, And I Must Scream – przygodówka z 1995 roku, oparta na powieści Harlana Ellisona. Trafiamy do świata, w którym zimna wojna doprowadziła do zagłady cywilizacji, a ostatnich pięciu ludzi jest więzionych przez superkomputer AM i musi walczyć z niebezpieczeństwami w wykreowanych przez maszynę cyfrowych krainach.
- Harvester – kolejna przygodówka, tym razem z 1996 roku. Grę stworzono w konwencji horroru, a akcja toczy się w latach 50. XX wieku. Wcielamy się w chłopaka, który nie pamięta, kim jest, i widzi wokół siebie podejrzane rzeczy, mające przypuszczalnie związek z tajemniczym bractwem rezydującym w centrum miasteczka.
- The 7th Guest – jeszcze jeden przedstawiciel tego samego gatunku, choć nieco starszy, bo z 1993 roku. Dotknięty amnezją bohater trafia do tajemniczej rezydencji, należącej do Henry’ego Staufa, lalkarza, którego zabawki niegdyś doprowadziły do wywołania u dzieci tajemniczej choroby.
Ostatnie trzy pozycje będą wymagały wysupłania z sakiewki jeszcze trochę pieniędzy. Za minimum 9 dolarów (ok. 27 zł) dopełnimy kolekcję następującymi tytułami:
- Wizardry 8 – koniec trylogii zapoczątkowanej przez poprzednie dwie części i zarazem ostatnia jak dotąd jednoosobowa odsłona serii Wizardry, wydana w 2001 roku. Przenosimy się na planetę Dominus, będącą miejscem powstania artefaktu Astral Dominae. W odróżnieniu od poprzedniczek, „ósemka” oferuje pełne 3D i możliwość swobodnego poruszania się (nie skokami).
- System Shock 2 – legendarna gra z 1999 roku, stanowiąca duchowego prekursora serii BioShock. Mamy tu do czynienia z pierwszoosobowym horrorem w realiach cybernetycznego science-fiction – trafiamy na statek kosmiczny Von Braun i jako bezimienny żołnierz badamy tajemnicę masakry, do jakiej doszło na jego pokładzie.
- The 11th Hour – bezpośrednia kontynuacja gry The 7th Guest, wydana w 1995 roku. Akcja przenosi się do współczesności (60 lat w przód) i ponownie umieszcza nas w tajemniczej posiadłości Henry’ego Staufa. Tym razem wcielamy się reportera, który prowadzi poszukiwania swojej zaginionej ukochanej.
To jeszcze nie koniec atrakcji – wpłacając odpowiednią ilość pieniędzy, oprócz gier otrzymujemy także pochodzące z nich ścieżki dźwiękowe. Na koniec wypada przypomnieć, że organizatorzy promocji The Humble Bundle wspierają cele charytatywne – gracze sami decydują, jak duża część wpłaconej przez nich kwoty ma zasilić konta fundacji Child’s Play Charity i Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.