Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2024, 16:44

autor: Kamil Kleszyk

„Pachnąca” średniowieczem polska strategia Inkulinati otrzymała datę premiery

Poznaliśmy datę premiery Inkulinati. Oryginalna strategia turowa polskiego studia Yaza Games zadebiutuje już wkrótce. Przy okazji twórcy podzielili się nowym materiałem z gry.

Źródło fot. Daedalic Entertainment
i

Od udostępnienia polskiej strategii Inkulinati we wczesnym dostępie minął już ponad rok. Od tego czasu deweloperzy z polskiego studia Yaza Games ciężko pracowali nad wersją 1.0, która już na dniach trafi na sklepowe półki. Z informacji przekazanych w najnowszym materiale z gry dowiadujemy się, że pełne wydanie tej specyficznie wyglądającej produkcji ujrzy światło dzienne 22 lutego 2024 roku.

Inkulinati trafi na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Ważną informacją z punktu widzenia subskrybentów Game Passa jest to, że gra w dalszym ciągu oferowana będzie w usłudze Microsoftu.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

PC Game Pass kupisz tutaj

Osobom, które nie śledziły dotychczasowych informacji na temat Inkulinati, przypomnijmy, że tytuł ten przepełniony jest absurdalnym humorem. Nie tylko czerpie on inspiracje ze średniowiecznych iluminacji, ale także nawiązuje do stylizowanych na nie memów.

W Inkulinati wcielamy się w średniowiecznego iluminatora, który przy pomocy rysowanych przez siebie antropomorficznych stworzeń bierze udział w pojedynkach z innymi twórcami. Gra skupia się na systemie turowych potyczek toczących się na kartach średniowiecznej księgi.

  1. Inkulinati – oficjalna strona

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej