Najlepsze przeglądarkowe gry października
Prezentujemy przegląd najlepszych komercyjnych gier przeglądarkowych, jakie wydane zostały we wrześniu tego roku. Omawiamy m.in Strategie Sunshine Bay, Hall of Heroes, Admiral i Throne Rush, gry MMO The Lost Titans, Amazing World i Mush oraz przygodowkę grozy The Last Door: Chapter 3.
W ostatnich kilku latach gry przeglądarkowe przeszły prawdziwą metamorfozę. Coraz częściej w tym formacie ukazują się rozbudowane produkcje, w które mogą bez problemu doskonale bawić się miłośnicy bardziej tradycyjnych tytułów. Chcemy pomóc Wam w odnalezieniu najbardziej wartościowych komercyjnych gier przeglądarkowych, stąd pomysł na nowy cykl. W kolejnej jego odsłonie omawiamy najlepsze premiery października.
Sunshine Bay
W ostatnich kilkunastu miesiącach strategie ekonomiczne straciły na rzecz tytuł najpopularniejszego przeglądarkowego gatunku na rzecz gier logicznych i RTS-owych klonów Clash of Clans. Wciąż jednak regularnie wychodzą dobre produkcje tego typu. Najnowszą godną uwagi jest Sunshine Bay, w której wcielamy się we właściciela niewielkiego nadmorskiego pensjonatu, którego ambicją jest przeobrażenie tej skromnej nieruchomości w prawdziwe turystyczne imperium. Zabawa polega głównie na dogadzaniu gościom. Musimy zapewnić im wysoki standard wypoczynku i przygotować liczne atrakcje, w tym zwłaszcza rejsy wycieczkowe. W nagrodę dostajemy pieniądze, które inwestujemy w dalszy rozwój. Wszystko to zostało dobrze zbalansowane i nigdy nie dociera się do ściany wymagającej wydawania prawdziwych pieniędzy
The Lost Titans
Doczekaliśmy się również wreszcie premiery pełnej wersji gry MMORPG The Lost Titans. To imponująca produkcja, zwłaszcza według standardów tytułów przeglądarkowych, która oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę, olbrzymi świat do zwiedzania, bardzo rozbudowany system rozwoju bohaterów oraz miodny system walki wzorowany na grach hack-n-slash. Dodatkową atrakcją jest ciekawe uniwersum, w którym standardowe fantasy zostało wzbogacone silnymi elementami zaczerpniętymi z mitologii greckiej.
Throne Rush
Ostatnio możemy obserwować prawdziwy wysp strategii wzorowanych na mobilnym przeboju Clash of Clans. Ten gatunek bardzo dobrze sprawdza się w przeglądarkach, co nie dziwi, gdyż pierwszą grą tego typu było tak naprawdę przeglądarkowe Backyard Monsters. Najnowszą godną uwagi produkcją korzystającą z tych rozwiązań jest Throne Rush. Podstawowe zasady zabawy są dobrze znane -budujemy bazę i konstruujemy na jej terenie liczne struktury obronne, będące w stanie odpierać ataki wrogów. Jednocześnie szkolimy także własną armię, którą następnie wykorzystujemy do przeprowadzania inwazji na terytoria sztucznej inteligencji lub innych graczy. Autorzy nie silili się na żadne rewolucyjne pomysły, ale po prostu w staranny sposób odtworzyli formułę Clash of Clans. Jest to zdecydowanie najlepszy przeglądarkowy klon tej gry, więc jeśli macie ochotę na wypróbowanie tego typu zabawy to trudno o lepszą propozycję
The Last Door: Chapter 3 - The Four Witnesses
W październiku zadebiutowało również The Last Door: Chapter 3 - The Four Witnesses , czyli trzeci rozdział wyśmienitej epizodycznej przygodówki grozy. Tak jak w przypadku poprzednich odsłon nie jest to gra oparta na modelu Free-2-Play. Zamiast tego płacimy tylko raz, a następnie możemy się cieszyć pełną zawartością. Tym razem akcja toczy się w londyńskich slumsach, które spowiła nadnaturalna mgła. Rozgrywka podąża tradycyjnymi ścieżkami gatunku i sprowadza się do eksplorowania lokacji, prowadzenia rozmów i rozwiązywania zagadek. Łamigłówki tradycyjnie są dobrze przemyślane, ale najsilniejszą stroną serii jest niepokojąca atmosfera. Prosta grafika z dużymi pikselami tylko wzmacnia klimat horroru, gdyż przy braku wizualnych detali nasz mózg musi samodzielnie uzupełnić brakujące informacje. Warto dodać, że wraz z premierą trzeciego epizodu dwa poprzednie stały się w pełni darmowe.
The Last Door: Chapter 3 - The Four Witnesses –zagraj
Hall of Heroes
Z kolei Hall of Heroes to godna uwagi propozycja dla fanów turowych strategii. Gra sprowadza ten gatunek do minimum i pozwala na toczenie bitew na niewielkiej planszy z 45 pól. Dzięki temu starcia są bardzo dynamiczne, a ich ukończenie zajmuje raptem kilka-kilkanaście minut. Zasady rządzące potyczkami również nie należą do zbytnio skomplikowanych, ale pod tą prostotą w rzeczywistości kryją się spore pokłady głębi. Całość przeznaczona jest wyłącznie do trybu multiplayer i nie ma opcji zmierzenia się ze sztuczną inteligencją. Nie jest to jednak duża wada, gdyż rywalizacja z innymi graczami zapewnia masę zabawy.
Mush
Natomiast Mush to ambitne kosmiczne MMO, w którym wcielamy się w członka załogi potęznego statku kosmicznego. Wszystkie inne postacie na pokładzie są również kontrolowane przez graczy i wspólnymi siłami musimy zadbać o bezpieczeństwo jednostki oraz skuteczne wypełnianie misji. Wszystko to rozgrywa się w nietypowej wariacji systemu turowego. Podczas jednej tury otrzymujemy bogaty zestaw punktów ruchu pozwalającego wykonać co najmniej kilka długich akcji. Następnie musimy odczekać trzy godziny na kolejną turę. Z tego powodu nie jest to gra, która potrafi na długo przykuć do ekranu, ale jednocześnie takie rozwiązanie umożliwia wspólną zabawę setkom graczy, bez konieczności umawiania się na sesję, a cała rozgrywka jest na tyle dobrze przemyślana, że przyjemnie jest kilka razy dziennie wskoczyć do Mush na kilka minut zabawy.
Admiral
Admiral to ciekawa produkcja, która łączy strategię ekonomiczną z planszówkowym systemem bitewnym. Rozgrywka podzielona jest na dwa etapy. W stoczni zajmujemy się konstruowaniem własnej floty. Trzeba oczywiście właściwie zarządzać surowcami, organizować pracę podwładnych, prowadzić badania technologiczne i dbać o odpowiednie zbilansowanie budżetu. Natomiast same starcia morskie zrealizowane zostały w stylu klasycznych Statków, gdzie lokacja jednostek przeciwnika jest ukryta i musimy strzelać na oślep, pomagając sobie sonarami i minami. Daje to w sumie ciekawą mieszankę, która potrafi zaangażować gracza znacznie mocniej niż typowe przeglądarkowe strategie
Amazing World
Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest przeglądarkowe MMO Amazing World. Jest to pozycja przeznaczona głównie dla młodszych graczy. Akcja osadzona została w bajkowe krainie zamieszkanej przez człekokształtne zwierzaki. Podczas zabawy możemy zająć się uprawianiem gospodarstwa, budową domu, wziąć udział w licznych mini gierkach lub też podjąć się wypełniania bardziej tradycyjnych RPG-owych zadań, mających na celu ochronę krainy przed nadciągającymi siłami ciemności. Wszystko to zostało wyśmienicie wykonane w sposób, który nie sprawi nawet sześciolatkom większych problemów.