Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 grudnia 2012, 09:11

autor: Adrian Werner

Gotham City Impostors - test na notebooku ASUS G75V

Testujemy Gotham City Impostors na notebooku ASUS G75V.

Studio Monolith Productions przyzwyczaiło nas do wysokiej jakości FPS-ów i najnowszy projekt zespołu, czyli sieciowa strzelanka Gotham City Impostors, nie jest wyjątkiem. Sprawdźmy więc jak gra radzi sobie na mocniejszym z naszych notebooków.

Zapraszamy też do przeczytania testu gry na słabszym z naszych notebooków, czyli ASUS'ie R500V.

Produkcja oparta jest na licencji komiksów DC, a konkretnie na seriach o przygodach Batmana, choć Mroczny Rycerz nie pojawia się w samej grze. Zamiast tego tytuł koncentruje sie na starciach dwóch gangów, z których jeden jest fanem Jokera, a drugi Batmana. Całość jest mocno humorystyczna i pełna zwariowanej, lekkiej atmosfery, który na trafia się często we współczesnych strzelankach.

Gotham City Impostors to nastawiona na sieciowe pojedynki strzelanka, w której na mapie może przebywać maksymalnie dwunastu graczy. Podstawowe mechanizmy rozgrywki przypominają serię Call of Duty, choć nie zabrakło też świeżych elementów, w tym zwłaszcza ciekawego ekwipunku. Uczestnicy zabawy otrzymują dostęp do standardowego uzbrojenia, typu karabiny czy strzelby, jak również bardziej wymyślnych gadżetów, takich jak wrotki czy działko wystrzeliwujące linkę z hakiem. Do wyboru są cztery trybu rozgrywki oparte na zmodyfikowanych standardach gatunku.

Monolith to prawdziwi weterani gatunku, więc nic dziwnego, że Gotham City Impostors zapewnia masę zabawy. Postacie poruszają się szybko, mapy są świetnie opracowane, a walka sprawia masę frajdy. Gra jakiś czas temu przeszła na model darmowy z mikropłatnościami, ale za prawdziwe pieniądze dokupujemy tutaj głównie dodatkowe wdzianka, a nie przedmioty dające prawdziwą przewagę. Dzięki temu Gotham City Impostors to rzadki przypadek prawdziwie darmowego FPS-a o wysokiej jakości wykonania, więc naprawdę warto go wypróbować.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor:Dual Core 2.5 GHz
    Pamięć RAM:  1,5 GB
    Karta grafiki: z 256 MB pamięci (GeForce 8600 lub lepsza)
    System operacyjny: Windows XP, Windows Vista , Windows 7

REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor:Quad Core  2 GHz
    Pamięć RAM:  2 GB
    Karta grafiki: z 512 MB pamięci (GeForce 8800 lub lepsza)
    System operacyjny: Windows XP, Windows Vista , Windows 7 

Wymagania są jak widać są bardzo rozsądne. Przypomnijmy, że wykorzystany przez nas w teście ASUS G75V ma procesor Intel Core i7 3610QM 2,6 GHz, 8 GB pamięci RAM i dedykowaną kartę grafiki NVIDIA GeForce GTX 670M 3GB.

Ustawienia maksymalne, rozdzielczość 1366 x 768

Konfiguracja ASUSa G75V znacząco przekracza rekomendowane wymagania, więc testowanie rozpocząłem od razu od ustawień maksymalnych w rozdzielczości 1366 x 768. Rezultat był doskonały. Nawet w najbardziej intensywnych momentach sieciowych starć silnik ani razu nie zszedł poniżej 100 klatek na sekundę. Płynność rozgrywki była więc perfekcyjna.

Ustawienia maksymalne, rozdzielczość 1920 x 1080

Doskonałe wyniki uzyskałem również po podniesieniu rozdzielczości do 1920 x 1080. Nawet wtedy silnik zawsze wyświetlał sporo powyżej 60 klatek na sekundę, niezależnie od tego co akurat działo się na mapie.

Podsumowanie

Gotham City Impostors okazało się doskonale zoptymalizowaną grą. Całość oferuje ładną grafikę, które jednocześnie nie wymaga superpoteżnego sprzętu. Jest to szczególnie ważne w sieciowej strzelance, gdzie jakiekolwiek spowolnienia mogłyby mocno zepsuć zabawę i zapewnić naszym przeciwnikom przewagę.

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej