Bad Piggies pobrano ponad 100 milionów razy
Firma Rovio zdradziła, że Bad Piggies – zręcznościowa gra logiczna wyodrębniona z serii Angry Birds w 2012 roku – została pobrana przez użytkowników urządzeń mobilnych ponad 100 milionów razy. Przy okazji twórcy wprowadzili do gry nowy poziom sandboksowy i część mechaniczną (skrzynię biegów).
Mimo że Bad Piggies – osobna marka, którą firma Rovio wyodrębniła w 2012 roku z bestsellerowego Angry Birds – nie osiągnęło tak wielkich sukcesów jak przygody Wściekłych Ptaków, z pewnością nie można stwierdzić, by okazało się porażką. Jak poinformował fiński producent, mobilną wersję jedynej jak dotąd gry traktującej o zamiłowaniu Zielonych Świń do transportu pobrano na całym świecie ponad 100 milionów razy. Tytuł jest dostępny na smartfonach i tabletach z systemami Android, Windows Phone i iOS.
- Bad Piggies w ofercie Google Play
- Bad Piggies w ofercie App Store
- Bad Piggies w ofercie Windows Phone Store
Z okazji przekroczenia granicy 100 milionów pobrań, firma Rovio udostępniła użytkownikom Androida oraz iOS nową aktualizację Bad Piggies. Wraz z nią do gry wprowadzony został nowy sandboksowy poziom (Little Pig Adventure, utrzymany w zimowym klimacie), a także kolejną mechaniczną część – skrzynię biegów. Dzięki niej konstrukcje tworzone przez gracza zyskały możliwość cofania, co w połączeniu z dotychczasowymi elementami z pewnością przyniesie ciekawe efekty. Niestety, nie wiadomo czy i kiedy spodziewać się update’u w wersji Windows Phone.
To nie koniec wieści z obozu Rovio. W tej samej wiadomości fiński deweloper i wydawca poinformował, że w 2015 roku doczekamy się jeszcze kilku atrakcyjnych ogłoszeń związanych z obchodzącą w tym roku trzecią rocznicę powstania marką Bad Piggies. Z pewnością możemy spodziewać się aktualizacji z nową, okolicznościową zawartością. Szczegóły poznamy w kolejnych miesiącach.
Bohaterami Bad Piggies są zielone prosiaki, będące do tej pory jedynie oponentami Wściekłych Ptaków, którym regularnie podkradały bezcenne jajka. Zadanie postawione przed graczem polega na jest budowaniu pojazdów i maszyn latających, dzięki którym świnie pokonają przygotowany tor przeszkód i dotrą do wyznaczonego punktu na dwuwymiarowej planszy. Wehikuły budujemy z dziesiątek różnych części (tak mechanicznych, jak i bardziej niekonwencjonalnych, jak rakiety i balony), oferujących tysiące unikalnych kombinacji.