Autorzy TBT: The Black Tower chcą odtworzyć klimat 32-bitowych produkcji jRPG
Niewielki francuski zespół pracuje nad inspirowaną 32-bitowymi jRPG-ami grą TBT: The Black Tower. Znajdziemy w niej m.in. olbrzymie miecze, prerenderowane tła i turowy system walki.
Niewielki zespół twórców niezależnych pracuje nad projektem TBT: The Black Tower, który wzorowany jest na japońskich grach RPG wydawanych na pierwszą generację konsoli PlayStation. Oznacza to m.in. prerenderowane tła, turowe bitwy i olbrzymie miecze. Obecnie produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Autorzy próbują dostać się na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.
Akcja toczyć się będzie w fantastycznej krainie Terra, która powoli zmierza ku zagładzie. Wcielimy się w młodego leśniczego imieniem Yen. Jego praca nie jest łatwa - w lesie pojawia się coraz więcej bestii, a grupa znana jako Palak’us masowo wycina drzewa w nieznanym celu. Pewnego dnia z chmur spada na ziemię dziewczyna znana jako Ellana. Jej losy zostaną splątane z życiem Yena za sprawą tajemniczego artefaktu mającego postać czarnej kostki, w której zamknięto potężne moce.
Wszystkie istotne miejsca, w tym miasta i wioski, wykonane zostaną w formie prerenderowanych teł, po których będą biegły postacie 3D. Natomiast pomiędzy lokacjami przemieszczać się mamy po trójwymiarowej mapie w uproszczeniu ukazującej świat gry. Takie rozwiązanie umożliwi twórcom opracowanie ładnej grafiki bez potrzeby posiadania dużego budżetu.
Projekt wciąż jest na wczesnym etapie produkcji. Dlatego autorzy wciąż nie są gotowi podzielić się zbyt dużą ilością konkretów odnośnie systemu walki. Wiadomo, że starcia rozgrywane będą w systemie turowym, a gracz ma kontrolować trzech głównych bohaterów plus trzy postacie udzielające wsparcia.
Warto dodać, że głównym projektantem gry jest francuz Simon Mesnard. Kilka miesięcy temu wypuścił on opracowaną samotnie przygodówkę ASA: A Space Adventure. TBT: The Black Tower to znacznie bardziej ambitny projekt, więc do jego produkcji Mesnard zaangażował dodatkowych ludzi. Oba tytuły mają połączyć pewne wątki fabularne.