68. Gry Zręcznościowe
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 68. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
Pinball Construction Kit
Zręcznościowe 14 stycznia 1996
Pinball Construction Kit to opracowany przez studio Spidersoft Ltd. i wydany przez firmę 21st Century Entertainment edytor, za pomocą którego można stworzyć własne gry z gatunku pinballi.
Project Sylpheed
Zręcznościowe 29 czerwca 2007
Kosmiczna strzelanina z zacięciem symulacyjnym (widok między innymi z kokpitu), w której obok intensywnych zmagań z przeciwnikami pierwsze skrzypce gra rozbudowana warstwa fabularna.
Mario vs. Donkey Kong: Minis March Again!
Zręcznościowe 8 czerwca 2009
Platformówka z edytorem poziomów, umożliwiającym projektowanie nowych lokacji oraz dzielenie się nimi z przyjaciółmi. Rola gracza sprowadza się tu zatem do manipulacji różnymi obiektami pojawiającymi się na ekranie. Robiąc użytek z bloków, pudełek, ścianek i innych elementów buduje on różnego rodzaju przejścia, mosty, a także schody, doprowadzając szczęśliwie Mini Mario do z góry określonego miejsca.
PC Fit
Zręcznościowe 1 października 2009
PC Fit to wyprodukowana przez studio Factoria D'Imatges gra zręcznościowa, wymagająca od graczy sporo ruchu i wspomagająca trening kondycyjny. Twórcy zadbali o możliwość indywidualnego doboru ćwiczeń pozwalających poprawić wydolność organizmu, rozwinąć określone partie mięśniowe lub zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Dołączana do kompletu mata taneczna pełni rolę kontrolera do gry.
Bop n' Rumble
Zręcznościowe 12 listopada 1987
Bad Street Brawler to gra zręcznościowa z gatunku bijatyk, za której powstanie odpowiada australijska firma Beam Software. Produkt zadebiutował w 1987 roku na kilku platformach sprzętowych, m.in. ZX Spectrum oraz Commodore 64. Ta ostatnia edycja została wydana w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Bop’n Rumble.
Space Invaders Get Even
Zręcznościowe 26 sierpnia 2008
Spcae Invaders to jedna z najstarszych marek wśród gier video. Tym razem nie wicielamy sie jednak w obrońcę ludzkości, ale stajemy po stronie najeźdźców, którzy postanowili wyrównać rachunki za ponad trzydzieści lat upokorzeń.
Pong Toss: Frat Party Games
Zręcznościowe 28 lipca 2008
Zręcznościówka nastawiona na zabawę z innymi graczami. Nasze zadanie polega na wrzucaniu kuleczek do widocznych na ekranie kubków, zanim zdołają to zrobić członkowie przeciwnej drużyny.
Eledees: The Adventures of Kai and Zero
Zręcznościowe 6 stycznia 2009
Elebits: The Adventures of Kai and Zero to kontynuacja gry z konsoli Wii. W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, przeznaczona jest dla posiadaczy przenośnych konsol DS.
Rhythm Heaven
Zręcznościowe 5 kwietnia 2009
Rhytm Heaven to kontynuacja wydanej na GBA i automaty gry zręcznościowej Rhythm Tengoku, która swoją premierę miała w 2006 roku. Ówczesny produkt ukazał się wyłącznie w Japonii i stanowił ostatnią produkcję Nintendo na konsolę GameBoy Advance. Kontynuacja z kolei dotarła do odbiorców spoza Kraju Kwitnącej Wiśni i zadebiutowała na następcy GBA, handheldzie NDS.
Alien Dominion: The Acronian Encounter
Zręcznościowe 5 kwietnia 2010
Alien Dominion: The Acronian Encounter to tzw. "rail shooter" - wcielamy się w postać strzelca na statku kosmicznym, a naszym zadaniem jest odpieranie atakujących zewsząd wrogich okrętów.
Party of Sin
Zręcznościowe 13 grudnia 2012
Platformówka z trybem kooperacji, w której gracze przyjmują rolę siedmiu grzechów głównych. Naszym zadaniem jest walka z armią niebios. Każdy z siedmiu Grzechów dysponuje zestawem unikalnych umiejętności, które wpływają znacząco na rozgrywkę. Aby skorzystać z ich pomocy musimy jednak dbać o zaspakajanie ich potrzeb.
Weapon of Choice DX
Zręcznościowe 19 listopada 2008
Weapon od Choice jest zwariowaną, side-scrollową platformówką 2D niezależnego studia deweloperskiego Mommy's Best Games. Akcja gry osadzona została w roku 2188, a gracz wciela się w żołnierza oddziału Solus, który ma za zadanie unicestwić wrogo nastawionych kosmitów. Twórcy przewidzieli m.in. dużą ilość mocno zakręconych broni oraz kilka wariantów zakończenia gry.
Retro Game Challenge
Zręcznościowe 15 listopada 2008
Parodia klasycznych gier z lat osiemdziesiątych. Lista dostępnych zabaw obejmuje między innymi RPG-i, strzelaniny czy wyścigi samochodowe.
Icebreakers
Zręcznościowe 4 kwietnia 2011
Prosta gra zręcznościowa, która koncentruje się na fikcyjnej, zimowej dyscyplinie sportowej. Zasiadamy za kierownicą nietypowego pojazdu i bierzemy udział w zwariowanych wyścigach na śniegu. Wszystkie maszyny wyposażono w różnorakie gadżety, których zadaniem jest zwiększyć nasze szanse na zwycięstwo.
Ex Zeus
Zręcznościowe 10 lutego 2006
Ex Zeus jest stworzoną przez Hyper-Devbox, a wydaną przez Metro3D strzelaniną 3D z udziałem wielkich robotów. Gra pierwotnie pojawiła się na automatach arcade, a dopiero kilka lat później twórcy postanowili przenieść ją na konsolę PlayStation 2.
Gyruss
Zręcznościowe 18 kwietnia 2007
Gyruss to konwersja klasycznej strzelaniny, która po raz pierwszy została wydana w 1983 roku z myślą o popularnych w tamtym czasie automatach. Developerzy postanowili odświeżyć ową grę, dedykując ją właścicielom nowszych urządzeń.
Inspector Gadget: Advance Mission
Zręcznościowe 29 listopada 2001
Zabawna i niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad jedną z trzech zróżnicowanych postaci, w tym tytułowym inspektorem. Do pokonania pięć różnych rozdziałów.
Star Soldier R
Zręcznościowe 19 maja 2008
Klasycznie wykonana strzelanina, w której przejmujemy kontrolę nad futurystycznym myśliwcem. W wyznaczonym limicie czasowym dążymy do zlikwidowania jak największej liczby jednostek wroga.
Prinny: Can I Really Be The Hero?
Zręcznościowe 20 listopada 2008
Prinny: Can I Really Be The Hero? to produkcja zaliczająca się do gatunku platformówek. Jej twórcy to studio Nippon Ichi Software, szerzej znane na japońskim rynku z serii jRPG o nazwie Disgaea.
Pinball Tycoon
Zręcznościowe 2 stycznia 2003
Dość klasycznie zrealizowany pinball. Do wyboru cztery różne stoły, które tematycznie związane są z historią Stanów Zjednoczonych. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla czterech osób.
Pac-Man Championship Edition
Zręcznościowe 6 czerwca 2007
PAC-MAN Championship Edition to kolejna, zmodyfikowana wersja powszechnie znanego tytułu firmy Namco, w którym wcielamy się w pożeracza kulek. Mamy tu do czynienia z grą logiczno-zręcznościową, w której bardzo pomocny okazuje się zmysł spostrzegawczości i przewidywania posunięć oponentów. Na ekranie widzimy dziesiątki, a czasem i setki kulek porozmieszczanych w korytarzach.
Time Pilot
Zręcznościowe 30 sierpnia 2006
Time Pilot to strzelanina, stanowiąca remake klasycznej gry o tym samym tytule. Po raz pierwszy pojawiła się ona za sprawą Konami w 1982 r. i została zadedykowana popularnym w tamtym czasie automatom. Wcielając się w postać dzielnego pilota należy uratować żołnierzy, będących w niebezpieczeństwie w różnych punktach czasu.
Konami Kids Playground: Alphabet Circus
Zręcznościowe 11 września 2007
Jedna z edukacyjnych gier wchodzących w skład serii "Kids Playground". Tym razem młody gracz może zająć się poznawaniem literek alfabetu oraz prostych wyrazów.
The Monkey King: The Legend Begins
Zręcznościowe 31 stycznia 2008
Klasyczna scrollowana strzelanina, której akcja rozgrywa się w Starożytnych Chinach. Wcielamy się w postać tytułowego króla, walcząc z nękającymi krainę potworami.