39. Gry Zręcznościowe
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 39. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
Hugo: Siły Natury
Zręcznościowe 4 października 2002
Edukacyjna gra dla najmłodszych z wesołym trollem Hugo w roli głównej, ucząca wielu pożytecznych rzeczy, związanych z naturalnymi zagrożeniami. Hugo wraz z przyjaciółmi musi uspokoić rozszalałe siły natury i uratować mieszkańców wyspy.
Giana Sisters DS
Zręcznościowe 3 kwietnia 2009
Klasyczna gra platformowa w wersji na przenośną konsolę firmy Nintendo. Pierwowzór, znany pod tym samym tytułem, został wydany w 1987 roku.
Kirby Super Star Ultra
Zręcznościowe 22 września 2008
Kolejna część przygód sympatycznego Kirby'ego. Jak zwykle mamy tu do czynienia z połączeniem elementów przygodowych z dynamiczną akcją i wielobarwnym światem.
Activision's Atari 2600 Action Pack
Zręcznościowe 1 stycznia 1995
W połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, koncern Activision postanowił przybliżyć posiadaczom „blaszaków” swoje starsze produkcje, które niegdyś zostały stworzone z myślą o konsoli Atari 2600. W sumie amerykańska firma przygotowała trzy pakiety gier – Activision’s Atari 2600 Action Pack jest pierwszym z nich.
Boulder Dash II: Rockford's Revenge
Zręcznościowe 12 lipca 1995
Duża popularność gry Boulder Dash sprawiła, że firma First Star Software, Inc. postanowiła przygotować w 1985 roku sequel tego programu, noszący wiele mówiący podtytuł Rockford’s Revenge.
Bust-a-Bloc
Zręcznościowe 31 października 2003
Gra logiczno-zręcznościowa, której ogólne założenia nawiązują do produktów z serii "Bust-a-Move". Zajmujemy się zbijaniem tytułowych bloczków, występujących w kilku różnych odmianach kolorystycznych.
Kirby 64: The Crystal Shards
Zręcznościowe 25 lutego 2008
Reedycja trójwymiarowej platformówki, która pierwotnie ukazała się na Nintendo 64. Wcielamy się w postać tytułowego duszka, wyruszając na poszukiwania fragmentów rozbitego kryształu.
S.R.A.C.S.
Zręcznościowe 30 stycznia 2007
Starsi gracze nawet dzisiaj z rozrzewnieniem wspominają zręcznościówkę z 1982 r., zatytułowaną Choplifter, w której to główną rolę odgrywał dwuwymiarowy, potężnie uzbrojony helikopter.
I-Dragon
Zręcznościowe 12 czerwca 2007
Zabawna gra logiczno-zręcznościowa, w której wcielamy się w tytułowego smoka. Naszym zadaniem jest przeprowadzenie go przez poszczególne lokacje antycznego świata.
Nasty Neighbors: No Country for Curmudgeon
Zręcznościowe 30 czerwca 2010
Gra logiczno-zręcznościowa, w której dokuczamy na różne sposoby pewnemu bogatemu sąsiadowi. Zabawa polega na sabotowaniu urządzeń znajdujących się w willi sąsiada, jak i wywoływaniu wypadków z jego udziałem. Wszystko to ukazane jest w żartobliwej formie i z dużym przymrużeniem oka.
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Zręcznościowe 1 lipca 2003
Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, w pewnym stopniu nawiązująca do hitowego filmu przygodowego. Do pokonania ponad 20 poziomów. Kluczowy punkt rozgrywki stanowią walki, choć nie zabrakło też odrobiny eksploracji.
Audiosurf
Zręcznościowe 15 lutego 2008
Audiosurf jest grą autorstwa tylko jednej osoby, niezależnego developera - Dylana Fitterera. Sam twórca zaklasyfikował ją jako „music-adapting puzzle racer”, co rozumieć należy jako „gra logiczno-wyścigowa dopasowująca się do muzyki”.
Wik: Fable of Souls
Zręcznościowe 2 grudnia 2005
W Wik: Fable of Souls gracz wciela się w postać Wika – nadzwyczajnego stworka, przemierzającego piękny, aczkolwiek niebezpieczny świat niczym z bajkowej opowieści.
Shrek-N-Roll
Zręcznościowe 14 listopada 2007
Shrek w ciągu kilku lat od swojej kinowej premiery stał się doskonale rozpoznawalną marką na całym chyba świecie. Nic więc dziwnego, że sympatyczny ogr bardzo szybko doczekał się przeniesienia swoich przygód na ekran monitorów i telewizorów. Jedną z takich propozycji bazujących na popularności bohaterów filmu jest Shrek-N-Roll.
Wilk Morski
Zręcznościowe 2 listopada 2003
Sea Wolves (pol. Wilk Morski) to prosta gra zręcznościowa. Jak sam tytuł wskazuje, kierujemy tutaj morskim okrętem, wirtualne zmagania osadzono zaś w świecie dotkniętym kataklizmami, w wyniku których większość suchego lądu zniknęła pod powierzchnią wody.
WarioWare Inc.: Mega MicroGame$
Zręcznościowe 21 maja 2003
WarioWare Inc.: Mega MicroGame$ to wyprodukowany z myślą o użytkownikach konsoli Game Boy Advance zbiór około 200 zwariowanych mini-gierek, z których większość nawiązuje do popularnych serii w portfolio wydawniczym koncernu Nintendo. Całość utrzymana jest w humorystycznej konwencji, co podkreślają zabawne scenki dialogowe oraz jaskrawo kolorowa oprawa wizualna.
Kubusiowe Przedszkole Maluchy
Zręcznościowe 12 maja 2004
gra familijna dla najmłodszych dzieci (od 3 lat) firmy Disney Interactive, oparta na książce „Kubuś Puchatek” autorstwa A.A. Milne`a i E.H. Sheparda.
Donkey Kong Country 2: Diddy Kong's Quest
Zręcznościowe 25 czerwca 2004
Zręcznościowa gra platformowa opowiadająca historię małpek Diddy i Dixie Kongów, którzy wyruszają na pomoc tytułowemu Donkey Kongowi. Druga odsłona znanej serii z konsoli SNES ma poprawioną nie tylko grafikę, ale również muzykę, strukturę poziomów i łamigłówki, które napotkamy po drodze. Dostępny jest również tryb dla czterech graczy oparty na minigierkach.
Switchfire
Zręcznościowe 21 grudnia 2006
Switchfire to budżetowa produkcja, należąca do gatunku staroszkolnych, arcade'owych strzelanin.
Tom & Jerry
Zręcznościowe 21 kwietnia 1993
Kolejna gra zręcznościowa sygnowana logiem Hi-Tech Expressions, która podejmuje temat odwiecznej wojny pomiędzy słynnymi bohaterami kreskówek: Tomem i Jerrym. W przeciwieństwie do poprzedniego produktu, tym razem twórcy programu postanowili nam zaserwować klasyczną platformówkę, w której głównym zadaniem grającego jest odnalezienie myszy o imieniu Tuffy, porwanej i uwięzionej przez podstępnego kocura.
Dragon's Lair: Escape from Singe's Castle
Zręcznościowe 12 czerwca 1991
Dragon’s Lair: Escape from Singe’s Castle to reprezentant wyśmienicie animowanych, ale również piekielnie trudnych gier zręcznościowych, których znakiem firmowym jest doskonała, rysunkowa grafika.
Ed, Edd n Eddy: Jawbreakers!
Zręcznościowe 15 września 2002
Ed, Edd n Eddy: Jawbreakers to zręcznościówka, stworzona na podstawie serii kreskówek autorstwa Danny'ego Antonucciego, emitowanej na kanale telewizyjnym Cartoon Network. Opowiada ona o szalonych perypetiach tytułowych bohaterów, pragnących za wszelką cenę zarobić jakiś grosz.
Chickenator
Zręcznościowe 15 września 2003
Chickenator to opracowana i wydana przez polskie studio developerskie City Interactive humorystyczna strzelanina, w której naszym zadaniem jest strzelanie do wirtualnych, zwariowanych kurczaków. Rozgrywka przypomina popularne gry z serii Kurka Wodna.
Superman Returns: Fortress of Solitude
Zręcznościowe 17 listopada 2006
Superman Returns: Fortress of Solitude to hybryda gry logicznej z tzw. chodzoną bijatyką, przygotowana w oparciu o dalszy ciąg przygód alter ego Clarka Kenta (polski tytuł: Superman: Powrót). Niemniej jednak fabuła niniejszej produkcji nie jest odwzorowaniem filmowej historii. Raczej pozwala ona na niczym nieskrępowane latanie i korzystanie z mocy bohatera.