34. Gry Zręcznościowe PC Windows
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 34. Najpopularniejsze gry z gatunku zręcznościowe na platformę PC.
Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
Sonic the Hedgehog 2
Zręcznościowe 26 stycznia 2011
Poprawiona reedycja drugiej odsłony popularnej serii platformówek z sympatycznym, niebieskim jeżem w roli tytułowej. Bohater ponownie musi pokrzyżować plany złowrogiemu Doktorowi Eggmanowi, który pragnie przejąć władzę nad światem. Tym razem gracze mogą pokierować poczynaniami zarówno Sonika, jak i jego kompana - Tailsa.
Icebreakers
Zręcznościowe 4 kwietnia 2011
Prosta gra zręcznościowa, która koncentruje się na fikcyjnej, zimowej dyscyplinie sportowej. Zasiadamy za kierownicą nietypowego pojazdu i bierzemy udział w zwariowanych wyścigach na śniegu. Wszystkie maszyny wyposażono w różnorakie gadżety, których zadaniem jest zwiększyć nasze szanse na zwycięstwo.
I-Fluid
Zręcznościowe 22 lipca 2008
Oryginalna gra platformowa. Kierujemy tu najzwyklejszą na świecie kroplą wody i musimy przeprowadzić ją przez szereg etapów, pełnych niespodzianek i niebezpieczeństw.
Cool Spot
Zręcznościowe 12 czerwca 1994
Cool Spot to gra zręcznościowa, promująca popularny napój Seven Up, produkowany w Stanach Zjednoczonych przez koncern Cadbury Schweppes Americas Beverages. Głównym bohaterem programu jest ludzik zbudowany na bazie czerwonej kropki, charakterystycznej dla logotypu wspomnianej wyżej lemoniady.
Cabela's Big Game Hunter 2004 Season
Zręcznościowe 26 sierpnia 2003
„Cabela's Big Game Hunter 2004” to kolejna już gra z wydawanej przez Cabelas Games serii polowań. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów autorzy położyli szczególny nacisk na wysoki realizm rozgrywki. W opisywanej odsłonie serii gracz może zapolować na jedno z 24 dzikich zwierząt, wśród których nie zabrakło niedźwiedzia, lwa czy gazeli, autorzy gry zadbali oczywiście o to, aby zachowania tych zwierząt były w miarę możliwości wiernie oddane.
Rolling Ronny
Zręcznościowe 12 marca 1991
Rolling Ronny to trochę nietypowa jak na swój gatunek platformówka, w której gracz wcieli się w rolę tytułowego chłopca na posyłki, jeżdżącego na wrotkach.
Pinball World
Zręcznościowe 25 stycznia 1995
Najbardziej nietypowy symulator flipperów, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. W zależności od postępów, gracz przenosi się pomiędzy kilkunastoma stołami i eksploruje tytułowy świat.
Sub Culture
Zręcznościowe 17 listopada 1997
Czy zastanawiałeś się, jak wyglądałyby gry z serii Elite, gdyby kosmos zamienić na morskie głębiny? Jeśli odpowiedź to „tak”, koniecznie musisz zapoznać się z Sub Culture, produktem firmy Criterion Studios, który pozwoli ci wykonywać podobne czynności co w programach Davida Brabena, tyle że pod wodą.
Jumpman
Zręcznościowe 20 marca 1984
Jumpman to jedna z pierwszych gier platformowych, jakie ukazały się na PeCety, opracowana przez studio Epyx, a wydana nakładem znanej wszystkim doskonale firmy IBM.
Bruce Lee
Zręcznościowe 12 lipca 1984
Bruce Lee to gra zręcznościowa, w której wcielisz się w rolę tytułowego, słynnego wojownika. Wysłany z misją pokonania złego czarnoksiężnika, musisz przebić się przez kilkanaście komnat, anihilując wysłanych przez niego przeciwników.
Congo Bongo
Zręcznościowe 12 kwietnia 1984
Congo Bongo to najprościej rzecz ujmując klon produktu firmy Nintendo o nazwie Donkey Kong. Podobnie jak to ma miejsce w sławnym pierwowzorze, także i tutaj gracz wcieli się w rolę śmiałka, którego zadaniem będzie dotarcie do olbrzymiego goryla, pokonując wpierw wszystkie czyhające po drodze pułapki.
Hot Wheels Jetz
Zręcznościowe 8 października 2001
Hot Wheels Jetz to zręcznościowa gra lotnicza, w której pilotujemy miniaturowe wersje nowoczesnych myśliwców bojowych. Teren akcji jest wnętrze zwykłego amerykańskiego domu. Dlatego powietrzne bitwy toczymy m.in. w jadalni, sypialni czy też garażu.
Dragon's Lair: Escape from Singe's Castle
Zręcznościowe 12 czerwca 1991
Dragon’s Lair: Escape from Singe’s Castle to reprezentant wyśmienicie animowanych, ale również piekielnie trudnych gier zręcznościowych, których znakiem firmowym jest doskonała, rysunkowa grafika.
Dragon's Lair III: The Curse of Mordread
Zręcznościowe 23 maja 1992
The Curse of Mordread to trzecia odsłona cyklu Dragon’s Lair, który opowiada o perypetiach nieustraszonego rycerza Dirka. Tym razem musimy uporać się z wredną wiedźmą o imieniu Mordread, która wykorzystując fantastyczną maszynerię, teleportuje naszego bohatera do zróżnicowanych scenerii.
Colt's Wild West Shootout
Zręcznościowe 4 października 1999
Utrzymana w westernowej konwencji zręcznościowa strzelanina z rodzaju rail shooterów („celowniczków”), wyprodukowana przez studio Contraband Entertainment. Gracz wciela się w rolę samotnego szeryfa, a jego zadaniem jest stanąć do pojedynku z największymi rewolwerowcami Dzikiego Zachodu.
X-Scooter
Zręcznościowe 13 lutego 2001
X-Scooter jest grą zręcznościową z elementami symulacji wyczynowej jazdy na hulajnodze. Gracze mają okazję popisać się swoimi umiejętnościami ewolucji na nietypowym jednośladzie w czterech lokacjach, obfitujących w parkingi, parki i place zabaw. Do wyboru jest 10 różnych zawodników oraz 5 rodzajów hulajnóg. Gra wydana została staraniem firmy ValuSoft.
Wilk i Zając 3
Zręcznościowe 20 marca 2005
Kolejna, trzecia już część wirtualnych przygód dwóch tytułowych zwierzaków: Wilka i Zająca, przygotowana oczywiście z myślą o najmłodszych. Tym razem dzieci mają do czynienia z produkcją zaliczaną do kategorii gier platformowo-zręcznościowych.
Pipe Mania (1989)
Zręcznościowe 20 września 1989
Pipe Mania to europejska wersja gry o nazwie Pipe Dreams, wyprodukowana przez studio The Assembly Line. W porównaniu z pierwowzorem, którego twórcą jest słynny koncern George’a Lucasa, program ten posiada nieco lepszą grafikę. Pozostałe aspekty rozgrywki pozostały niezmienione.
New York Taxi
Zręcznościowe 2 września 2004
New York Taxi to czwarta już gra z wydawanej przez niemieckiego producenta serii stosunkowo prostych ścigałek. Gracz wciela się w postać tytułowego taksówkarza, tym razem areną jego działań jest słynne amerykańskie miasto.
Pac-Man: Adventures in Time
Zręcznościowe 20 października 2000
Pomóż Pac-Man-owi zebrać pięć magicznych kul i uratować świat przed zniszczeniem, podróżując w czasie przez pięć historycznych epok.
Die Hard
Zręcznościowe 10 lutego 1989
Die Hard to strzelanina nawiązująca fabułą do słynnego filmu akcji z Brucem Willisem, pod tym samym tytułem. Gracz wcieli się tu w rolę Johna McClane’a, który wypowiada wojnę bezwzględnym terrorystom, okupującym czterdziestopiętrowy wieżowiec Nakatomi Plaza.
Pearl Harbor: Cienie nad Oahu
Zręcznościowe 21 marca 2002
Zręcznościowa strzelanina rozgrywająca się w historycznej scenerii amerykańskiej bazy wojskowej Pearl Harbor, którą trzeba obronić przed nadlatującymi bombowcami przy użyciu artylerii przeciwlotniczej.
Lightweight Ninja
Zręcznościowe 15 lipca 2001
Bardzo przyjemna gra platformowa zrealizowana przy użyciu ładnej dwuwymiarowej rysunkowej grafiki, przeznaczona dla najmłodszych graczy.
Cabela's Big Game Hunter 2005 Adventures
Zręcznościowe 6 września 2004
Gra akcji należąca do popularnej serii produktów o tematyce łowieckiej. Całość cechuje się wyjątkowo wysokim stopniem realizmu rozgrywki, co objawia się przede wszystkim w zachowaniu zwierzyny, a także sile rażenia i innych właściwościach posiadanych aktualnie broni. W myśliwego bawimy się w tundrze, gęstym lesie lub terenie górzystym.