Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitch
Okładka Namco Museum (Switch)
OkładkaNamco Museum (Switch)

Namco Museum Switch

Pakiet dziesięciu klasycznych gier zręcznościowych z lat osiemdziesiątych XX wieku, jakie można znaleźć w portfolio wydawniczym tytułowej firmy.

Zręcznościowe | 2D | pakiet | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne Nintendo | multiplayer | singleplayer

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Namco Museum Premiera Switch

28lipca2017

producent: Bandai Namco Entertainment wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Namco Museum

SNK 40th Anniversary Collection

Namco Museum na Switch to pakiet dziesięciu klasycznych gier zręcznościowych, które święciły swoje triumfy w w salonach arcade. Za produkcję kompilacji odpowiada firma Bandai Namco. Wszystkie zawarte w niej tytuły wyprodukowane zostały przez Namco w latach 80. Japoński deweloper był jednym z pierwszych liczących się producentów gier. Niektóre z jego produkcji, takie jak Pac-Man czy Galaga, stały się ikonami pop-kultury, zdobywając uznanie na całym świecie. Warto zaznaczyć, że seria Namco Museum funkcjonuje na rynku od początku lat 2000. W jej ramach w przeciągu kilkunastu lat ukazały się przeróżne kompilacje największych hitów Namco, które trafiły na wszystkie liczące się platformy sprzętowe.

Mechanika

Rozpoczynając zabawę z Namco Museum wybieramy jedną z dziesięciu dostępnych gier. Warto zaznaczyć, że prawie każdy z tytułów posiada własne sieciowe tablice wyników. Dzięki temu rozwiązaniu możemy z łatwością porównać nasze osiągnięcia z osobami z całego świata.

  1. Pac-Man (1980) – jedna z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych gier świata. Kompilacja oferuje jej oryginalną wersję, która trafiła do salonów arcade na początku lat 80.
  2. Dig Dug (1982) – dwuwymiarowa zręcznościówka z elementami produkcji logicznej. Wcielamy się w górnika, którego zadaniem jest wyeliminowanie zamieszkujących podziemne jaskinie stworów.
  3. Galaga (1981) – jeden z pierwszych kosmicznych shoot 'em upów, który odegrał niezwykle ważną rolę w narodzinach gatunku. Podczas zabawy sterujemy myśliwcem, poruszającym się w zaledwie dwóch kierunkach na dole ekranu gry, a naszym zadaniem jest eliminacja wrogów.
  4. Galaga '88 (1987) – Sequel oryginalnej Galagi oferuje znacznie lepszą oprawę audiowizualną, a także drobne zmiany w modelu rozgrywki, które stawiają jeszcze większe wyzwania przed graczami.
  5. The Tower of Druaga (1984) – dwuwymiarowa zręcznościówka z elementami produkcji RPG, która inspirowana jest mitami oraz starożytną kulturą sumeryjską. Gracze wcielają się w legendarnego bohatera Gilgamesza. Heros stara się znaleźć i zabić demona o imieniu Druaga, który kryje się na szczycie sześćdziesięciopoziomoej wieży.
  6. Rolling Thunder (1986) – dwuwymiarowa zręcznościowa strzelanka, w której wcielamy się Albatrossa, członka międzynarodowej organizacji policyjnej WCPO. Bohater poszukuje w Nowym Jorku śladów zaginionej agentki, która najpewniej została porwana przez przestępczą grupę o nazwie Geldra. W trakcie przygody strzelamy ze standardowego pistoletu i broni maszynowej, eliminując gangsterów współpracujących z Geldrą.
  7. Rolling Thunder 2 (1990) – bezpośrednia kontynuacja Rolling Thunder. Organizacja Gledra powraca dokonując ataku terrorystycznego, który niszczy sieć ziemskich satelitów. Do walki z zagrożeniem ponownie wkracza agent Albatross, któremu za sprawą nowego trybu dla dwóch graczy może towarzyszyć także agentka Leila.
  8. Sky Kid (1985) – dwuwymiarowy shooter, w którym kontrolujemy niewielkie dwupłatowe samoloty, pochodzące z czasów i wojny światowej. Podczas zabawy wykonujemy szereg misji polegających na zrzucaniu bomb na pozycje wroga, a także zestrzeliwaniu wyznaczonych celów.
  9. Splatterhouse (1988) – dwuwymiarowy beat 'em up, którego twórcy inspirowali się klasycznymi horrorami z lat 80., takimi jak Piątek 13-go czy Martwe Zło. Podczas gry wcielamy się w Ricka, studenta parapsychologii, który zostaje uwięziony w starej amerykańskiej rezydencji. Dzięki tajemniczej mocy maski terroru zyskuje nadludzką siłę i wytrzymałość, która pomiga mu walce z monstrami nawiedzającymi stary dom.
  10. Tank Force (1991) – dwumiarowy zręcznościowy shooter, w którym sterujemy czołgami. Do dyspozycji graczy oddano siedem modeli wojskowych pojazdów, a także piętnaście rodzajów power-upów.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna poszczególnych tytułów wchodzących w skład kompilacji nie uległa znaczącym zmianom w stosunku do oryginałów sprzed lat. Deweloperzy nie przygotowali także żadnych rozszerzonych opcji graficznych, takich jak filtry obrazu. Możemy jednak kontrolować np. trudność gier, liczbę dostępnych żyć oraz inne szczegóły związane z rozgrywką.

Ostatnia modyfikacja 18 lipca 2017

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Klasyfikacja PEGI Namco Museum

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.