Frogger in Toy Town iOS
Prosta gra zręcznościowa, w której wcielamy się w żabę próbującą pomóc młodym w dostaniu się do domu. Frogger in Toy Town należy do serii zapoczątkowanej w latach 80. XX wieku. Za jego opracowanie odpowiada japońska firma Konami.
producent: Konami wydawca: Konami Strona oficjalna
Angielskie napisy i dialogi
Gry podobne do Frogger in Toy Town
Superfrog HD
DuckTales Remastered
Castle of Illusion Starring Mickey Mouse
Frogger in Toy Town jest grą platformową, w której wcielamy się w żabę pokonującą różnego rodzaju przeszkody. Produkcja należy do serii, której korzenie sięgają 1981 roku (pierwsza odsłona ukazała się na komputerze Atari 2600). Za opracowanie i wydanie omawianej odsłony odpowiada japońska firma Konami (znana m.in. z cykli Castlevania oraz Metal Gear Solid).
Fabuła
Pewnej nocy w miasto, w którym toczy się akcja gry, uderzyło straszne tornado. Wichura zniszczyła wiele budynków oraz drzew i sprawiła, że wiele młodych żab utknęło poza domem. Tytułowy bohater – Frogger – wyrusza, by pomóc młodym. Aby to zrobić, będzie musiał poradzić sobie z wieloma zagrożeniami i przeszkodami.
Mechanika
We Frogger in Toy Town akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy top-down. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji i pokonywaniu przeszkód - najczęściej poprzez skakanie lub wykorzystywanie różnorakich przedmiotów obecnych na mapie. Co ważne, na tych samych lub podobnych lokacjach często mamy do wykonania inne zadania, co dodatkowo zwiększa żywotność omawianego tytułu.
Gra charakteryzuje się prostym i intuicyjnym modelem sterowania (wystarczy dotykać ekranu albo przesuwać po nim palcem, przy czym możemy grać zarówno trzymając telefon poziomo, jak i pionowo). Co ważne, nie wystarczy tylko zadbać o bezpieczeństwo naszego bohatera – Froggerowi często towarzyszą małe żaby, którym musimy pomóc w pokonaniu przeszkód.
Mamy też możliwość zdobywania nowych kostiumów dla głównego bohatera – deweloperzy z Konami zaimplementowali w swojej produkcji kilkadziesiąt rożnych strojów.
Tryby gry
We Frogger in Toy Town możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest tutaj tryb dla pojedynczego gracza.
Kwestie techniczne
Frogger in Toy Town posiada dość ładną, trójwymiarową oprawę graficzną – gra prezentuje się przyzwoicie, jak na produkcję mobilną. Zarówno modele poszczególnych postaci, jak i środowisko gry są szczegółowe i dobrze animowane. Szczególnie dobre wrażenie robi różnorodność plansz, na których znaleźć można kilkaset różnych przedmiotów. Solidnie wypada też silnik odpowiadający za oświetlenie i efekty specjalne (w tym np. wygląd wody).
Ostatnia modyfikacja 15 października 2019
Tryb gry: single player
Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)
Wymagania wiekowe Frogger in Toy Town: Odpowiednia dla każdego wieku.