Beatdown: Fists of Vengeance
Beatdown: Fists of Vengeance to bijatyka w klasycznym wydaniu. Jednak aby zwyciężyć, nie wystarczy iść w dobrym kierunku i odpowiednio szybko uderzać w guziki.
producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna
Trafiamy do zrujnowanej mieściny zwanej Las Sombras, gdzie trwa bitwa gangów o władzę i respekt. Rządzi tutaj klan Zanetti'ego - niewielu stawia stopę na należących do niego terenach. Gdy Zanetti dowiaduje się, że przeciwny kartel bierze udział w narkotykowej transakcji, wysyła piątkę najlepszych najemników, by sprawdzili dokładnie, o co chodzi. Na miejscu znajdują oni gangsterów martwych, a ponadto zostają posądzeni o zabieranie narkotyków i pieniędzy tylko dla siebie (czyli była to swego rodzaju zasadzka). Jednym słowem - szef ma ich za złodziei i zdrajców. Nie wiadomo, kto z piątki najemników kradł, ale ostatecznie wszystkim udaje się zwiać z miejsca zdarzenia. Teraz zadaniem każdego z nich jest przetrwanie w nieprzyjaznej dzielnicy i oczyszczenie się z zarzutów - i przed gangsterami, i przed policją.
Beatdown: Fists of Vengeance to bijatyka w klasycznym wydaniu. Jednak aby zwyciężyć, nie wystarczy iść w dobrym kierunku i odpowiednio szybko uderzać w guziki. Kierujemy jedną z pięciu postaci posądzonych o zdradę i staramy się odszukać pozostałą czwórkę i wspólnie zawalczyć o prawdę. W czasie eksploracji Los Sombras szukamy informacji i wykonujemy zadania. Staramy się również o jak najlepszą renomę w oczach pozostałych gangów, wygrywając bijatyki i korzystając z dobrze dobranej perswazji słownej. Wśród postaci, którymi możemy pokierować, znajduje się niejaki Raven - skory do walk buntownik, czy Aaron - nieślubne dziecko Zanetti'ego (wspomnianego szefa największego z karteli w Las Sombras). Każdy bohater ma inny styl walki i odmienne kombinacje ciosów. Niektórzy charakteryzują się dużą zwinnością, zaś inni preferują nad wyraz siłowy sposób rozprawiania się z przeciwnikami.
Jako że naszym głównym zajęciem w Beatdown: Fists of Vengeance są bijatyki, autorzy pozwolili nam zaczepić każdą z napotkanych postaci. Niemniej nie tylko walkami się zajmujemy, wszak wspomniane zagrywki w rozmowach umożliwiają zaciągnięcie do ekipy nowych twarzy czy powiększenie budżetu zespołu. Do każdego zadania wybieramy odpowiednią grupę, przeglądając statystyki naszych kompanów. Poza tym warto mieć dobre kontakty w gangsterskim światku, aby później w łatwiejszy sposób zdobyć pieniądze czy dobre auta. Na co wydajemy zarobioną w średnio uczciwy sposób forsę? Cóż, wypada od czasu do czasu zmienić fryzurę, kupić nowe ubranie czy nawet oddać się operacji plastycznej.
Cały czas uważamy na ludzi Zanetti'ego, a także na policję. Dowiadujemy się więc od ludzi, w których miejscach należy uważać, a gdzie jest w miarę bezpiecznie. Jednakże cały czas jesteśmy ostrożni, bo nawet niegroźnie wyglądający młodzieniec może się okazać wrogiem. Do niektórych lokacji dostajemy się pod osłoną cienia i w stosownym przebraniu, by nie dać się zauważyć wrogom. Czym bardziej zwrócimy na siebie uwagę, tym więcej niepotrzebnych osób będzie o nas wiedziało i tym trudniej będzie nam w dalszych fragmentach.
Same walki są bardzo efektowne - używamy nie tylko pięści oraz nóg, ale właściwie wszystkiego, co mamy pod ręką, wliczając w to wszelakie skrzynie, butelki, rury czy kosze na śmieci. Możemy zrobić użytek nawet ze stojących w pobliżu samochodów. Rywale czasem pozostawiają na arenie walk broń (da się ją znaleźć także zupełnie przypadkowo), ale i tak najbardziej przydaje się rozrzucone po planszach jedzenie (odnawiające pasek energii).
Las Sombras roi się od przypadkowych przechodniów oraz członków różnych gangów. Praktycznie w każdej uliczce i za każdym rogiem można kogoś spotkać. Wszystkich bohaterów i NPC-ów obdarzono naturalnymi ruchami, a realistyczne dźwięki potęgują wrażenia z bijatyk. Swoje robi też efektownie pracująca kamera. Czasem bohaterom zdarza się przemówić, jednak ich język jest wysoce niecenzuralny (Beatdown: Fists of Vengeance to nie gra dla dzieci!).
Całość możemy ukończyć na kilka sposobów, w zależności od tego, kim graliśmy i jak graliśmy. Grać nie musimy prócz tego samotnie - możemy zaprosić do zabawy kolegę, jeśli dysponujemy dwoma padami (niestety, w więcej osób grać się już nie da).
Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007
Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: wspólny ekran Liczba graczy: 1-2
Nośnik: 1 DVD
Ocena użytkowników: 4,4 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.
Klasyfikacja PEGI Beatdown: Fists of Vengeance
Beatdown: Fists of Vengeance Wymagania sprzętowe
PlayStation 2
- Wykorzystuje:
- karta pamięci