Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM
Przed premierą 18 lipca 2001, 11:45

autor: Mateusz "Gabriel Angel"

Posejdon: Bóg Atlantydy - przed premierą

W dodatku do Zeusa: Pana Olimpu, Posejdonie zostajemy wysłani na mityczną wyspę Atlantydę, by w imię narodu wyspy budować olśniewające i ociekające bogactwem miasta, oraz zmagać się z przeciwnościami losu.

Ten tekst był przygotowany przed premierą gry.

Artykuł powstał na bazie wersji PC.

Kiedy przychodzi pisać o grach strategiczno-ekonomicznych, w których trzeba budować miasta, dbać o jego rozwój a czasem także powojować i pokonać konkurenta, tylko dwie firmy przychodzą mi na myśl – Maxis i Impression. Ta pierwsza znana jest ze swojej bardzo popularnej serii gier spod znaku Sim, gdzie akcja toczy się we współczesnych czasach, natomiast druga znana jest ze swoich gier osadzonych w czasach starożytnych. Po sukcesach i wielu dodatkach do gier takich jak Caesar (Cezar) i Pharaoh (Faraon), firma Impression postanowiła stworzyć kolejną grę nawiązującą do tematu starożytności. Za cel obrano sobie starożytną Grecję i jej bogatą kulturę.

Nie tak niedawno, bo na początku roku, wydana została gra pt. Zeus: Master of Olympus (w wersji polskiej Pan Olimpu). Wszyscy fani gier Impression byli nią zachwyceni. Kolejna część okazała się bowiem jeszcze lepsza od poprzednich; w końcu firma ma jakieś doświadczenie w tym co robi i ciężko byłoby jej wypuścić zupełnie nieudaną grę, tym bardziej, że tworzona była na wypróbowanych już schematach. Jak sama nazwa wskazuje, zostaliśmy przeniesieni do starożytnej Grecji, z jej wszystkimi plusami i minusami, by, przy bacznym wzroku Zeusa i jego kompanii, przyczynić się do jeszcze większego rozkwitu kultury greckiej. Gra zachwycała nie tylko swoją grywalnością, lecz także obszernym magazynem danych na temat Grecji i jej mitów. Macie już dosyć bogów z Olimpu? Jeśli nie to przygotujcie się na dodatkową porcję oliwek i wina, bo już w niedługo czeka was podróż w jedną stronę do miasta/państwa/wyspy Atlantydy, która jak się okazuje, ma bardzo wiele wspólnego z Grecją.

W dodatku do Zeusa: Pana Olimpu, Posejdonie zostajemy wysłani na mityczną wyspę Atlantydę, by w imię narodu wyspy budować olśniewające i ociekające bogactwem miasta, oraz zmagać się z przeciwnościami losu. Do przejścia będzie czterdzieści sześć nowych scenariuszy podzielonych na sześć epizodów. W Posejdonie będziemy mogli odwiedzić i zasiedlić także inne kontynenty taki jak Ameryka Południowa, Afryka czy Azja. Spotkamy tam, nie zawsze przyjacielsko nastawione, nowe cywilizacje, np. tajemniczych Majów, fanatycznych Egipcjan, oraz dzikich mieszkańców Polinezji. Impression zapowiada zwiększenie komputerowej sztucznej inteligencji, ale szczerze mówiąc, wątpię aby w tej sprawie, w tak krótkim czasie coś ruszyło na przód. Niestety, ale jeśli do czegoś się można przyczepić w produktach tej firmy, to głównie to poziomu inteligencji komputera.

Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4
Path of Exile 2 będzie wielkim zagrożeniem dla Diablo 4

Przed premierą

Największy rywal Diablo obrał kurs kolizyjny i planuje pokrzyżować plany Blizzarda. Path of Exile 2 to w zasadzie całkiem nowa gra i wygląda na to, że na rynku gier hack’n’slash dojdzie do pojedynku samców alfa o przewodnictwo w stadzie.

Yandere Simulator – Postal ma siostrę, czyli niepokojący symulator morderczyni
Yandere Simulator – Postal ma siostrę, czyli niepokojący symulator morderczyni

Przed premierą

Yandere Simulator to jedna z najdziwniejszych i najbardziej niepokojących gier, jakie obecnie powstają. Symulator szkolnej morderczyni powstaje w USA, choć wygląda jak kolejne japońskie dziwactwo.

Szok w systemie - trudna walka o przetrwanie serii gier System Shock
Szok w systemie - trudna walka o przetrwanie serii gier System Shock

Przed premierą

Choć obie części System Shock zyskały uznanie krytyków, żadna z nich nie okazała się komercyjnym hitem. Trudno więc dziwić się, że niewielu chciało zainwestować w jej kontynuację. Teraz, po kilkunastu latach, zapomniany cykl wreszcie powraca do życia.