Interfejs We The Revolution We. the Revolution poradnik, solucja
Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2019
Poniższy rozdział poradnika do gry We. The Revolution opisuje interfejs i najważniejsze opcje w grze.
1. Notatnik. Przejrzysz w nim szczegółowe informacje na temat wydarzeń, akcji i postaci. Czasami na lewo od notatnika będzie leżeć list. Po naciśnięciu na niego, będziesz mógł wybrać, jak chcesz postąpić w danej sytuacji. W prologu gry np. będziesz mógł wybrać, co zrobić z rodziną, która rozpowiada plotki na twój temat.
2. Dokumenty i listy. Znajdziesz wśród nich akta sprawy. W środku przeczytasz raport, o co oskarżoną jest osoba w procesie i będziesz mógł przystąpić do odblokowywania pytań.
3. Raport. Zostanie on odblokowany w późniejszym czasie. Będziesz musiał zaznaczyć w raporcie niektóre wypowiedzi i zeznania świadków. Konieczne uważne słuchanie wypowiedzi - choć w środku znajdziesz również kompletny spis wszystkich wypowiedzi, więc zawsze możesz odświeżyć niektóre wypowiedzi.
4. Werdykt. Możesz w nim wybrać, czy chcesz skazać na śmierć skazaną osobę, wtrącić ją do więzienia, czy uniewinnić. Każda decyzja spotka się z mniejszym, lub większym uznaniem pewnej grupy społecznej.
5. Zakończenie sprawy. Gdy uporasz się z werdyktem i raportem, będziesz mógł przejść dalej i zakończyć proces.
6. Opcje gry, Hierarchia (zapoznasz się tam z aktualną sytuacją polityczną w Paryżu i sprawdzisz swoją pozycję) i Intrygi. Intrygi z kolei to rozbudowane konflikty między głównym bohaterem, a inną znaczącą osobistością ze świata gry.
7. Opinia społeczna. Na górze będziesz mógł zobaczyć, jakie wyroki zadowolą określone grupy społeczne. Nigdy nie zadowolisz wszystkich, więc często będziesz musiał podejmować wyroki tak, by podreperować co gorsze stosunki z niektórymi grupami.
8. Punkty wpływu, dzień i powiadomienia. Szczególnie ważne są punkty wpływu, które możesz wydawać na wiele akcji w sądzie i nie tylko. Znajdziesz tutaj również tzw. globalne modyfikatory, a więc tymczasowe "buffy" do określonych statusów, czy relacji z innymi grupami społecznymi.
9. Opinia ławy przysięgłej. Ława przysięgłych też będzie chciała określonego wyroku i zawsze warto brać ich decyzje pod uwagę. Możesz kontrolować opinią przysięgłych, zadając określone pytania. Jeśli np. chcesz uniewinnienia, odblokuj wszystkie pytania i zadawaj pytania z ikonką gołębia.
10. Nastrój ludu. Co gorętsze procesy będą wpływały na zaostrzenie emocji ludu. Gdy będziesz długo prowadził proces, tłum będzie wzburzony i konieczne może być. Przemówienie do złego tłumu, by go uspokoić.