Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wargame: European Escalation - poradnik do gry

Wargame: European Escalation - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poradnik do gry - Porady ogólne | Wargame European Escalation poradnik Wargame: European Escalation

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019

- Każda mapa jest podzielona na sektory (można je zobaczyć przy maksymalnych oddaleniach), na których znajdują się cyfry. Oznaczają one szybkość zdobywania punktów dyslokacji (tych za których kupujemy nowe oddziały). Im większa cyfra tym lepiej, przykładowo zajęcie sektora z numerem 3 spowoduje, że w ciągu kilku sekund przybędą nam trzy punkty, a ten z 1 zapewni nam tylko jeden dodatkowy punkt.

- W skrajnych sektorach ze strzałkami możemy kupować nowe oddziały. Jeśli nie kontrolujemy takiego obszaru to zakup jednostek nie będzie możliwy.

- Wszystkie oddziały wymagają zaopatrzenia w postaci napraw, amunicji oraz paliwa. Braki te możemy uzupełniać przy pojazdach zaopatrzeniowych (ciężarówkach, śmigłowcach) oraz przy bazach operacyjnych (dysponują największą ilością punktów zaopatrzenia). Podczas planowania działań zawsze należy pamiętać o logistyce.

- W kampaniach zniszczone jednostki nie przechodzą do kolejnych misji. Przykładowo jeśli odblokujemy czołg T-72 z pulą ośmiu tego typu maszyn i podczas zadania wróg zniszczy nam trzy czołgi, to w kolejnej będziemy mogli skorzystać jedynie z pięciu. Dlatego zawsze należy minimalizować straty i czasem warto wczytać wcześniejszy zapis gry niż pozwolić zdziesiątkować nasze wojska. Przy okazji - często zapisuj stan gry!

- Podczas walki nasze oddziały zdobywają doświadczenie, dzięki czemu mogą szybciej i celniej prowadzić ogień i nie wpadać w panikę. Warto dbać o rozwinięte jednostki, ponieważ jeśli przetrwają to przechodzą do kolejnych misji, dzięki czemu możemy już na starcie kupić na przykład całą grupę pancerną doświadczonych czołgów. Znacznie ułatwia to walkę z przeciwnikiem.

- Próbuj eksperymentować, ponieważ w grze występują setki jednostek do odblokowania, a każda z nich jest na swój sposób unikalna.

- Dużo kombinuj, pamiętając o kilu podstawowych zasadach. Jeżeli wróg obsadził miasto wrogą piechotą, to nie wjeżdżaj do środka czołgami, tylko ostrzelaj miasto z artylerii lub moździerzy. Wrogie czołgi atakuj z dystansu śmigłowcami lub niszczycielami czołgów albo innymi pojazdami zaopatrzonymi w broń dalekiego zasięgu. Piechotą nie wychodź na otwartą przestrzeń, tylko ukrywaj ją w lasach i miastach, gdzie jest zabójcza dla każdego rodzaju wojsk. Do niszczenia wrogiego lotnictwa używaj pojazdów i piechoty przeciwlotniczych, a wrogą artylerię szybko niszcz własnymi śmigłowcami.

- Przed odblokowaniem i zakupem jednostek zapoznawaj się z ich dokładną charakterystyką. Przykładowo zamiast odblokować słabo opancerzony niszczyciel czołgów może lepiej jest zainwestować w czołg z wyrzutnią rakiet (np. T-80A), który sprawdzi się świetnie również w bezpośredniej wymianie ognia.