Dostępne regiony w Pure Farming 2018 Pure Farming 2018 poradnik, solucja
W Pure Farming przyjdzie Ci sadzić i zbierać plony w takich miejscach jak: Montana, Kolumbia, Japonia i Włochy. Dzięki DLC możesz również uzyskać dostęp do Niemiec.
Ostatnia aktualizacja: 12 marca 2018
W grze dostępne są 4 regiony domyślne. Należą do nich: USA (Montana), Japonia, Kolumbia oraz Włochy. W każdym z tych krajów możesz rozpocząć rozgrywkę swobodną otrzymując domyślny sprzęt do prac podstawowych. Jednakże w trakcie rozgrywki możesz przenosić się między lokacjami w dowolnym momencie, wykorzystując tablet (ceny wyższe o 20%) lub Centrum Logistyczne. Każda podróż zajmuje zawsze 8 godzin. Podróż kosztuje domyślnie 1000 EUR, oraz opcjonalnie dodatkowa opłata za każdą maszynę, którą przewozisz. Nie możesz jednak przewozić sprzętu z zawartością - zbiorniki muszą uprzednio zostać opróżnione.
Ważne - podczas przenoszenia się do innych lokacji, w pozostałych czas biegnie normalnie (rośliny rosną, mogą także uschnąć), jednakże twoi pracownicy nie pracują, gdy nie jesteś w danym regionie.
Zauważ także, że w wielu krajach innych niż USA większość skupów i składów przeznaczonych jest na jeden typ roślin - sprzyja to strategii skupienia się na jednym gatunku upraw.
Montana
Montana to lokacja główna, znajdziesz tu najwięcej pól, różnorodności i inwestycji. Tylko w Montanie możesz zbierać sekretne szafiry. W USA możesz uprawiać podstawowe zboża: jęczmień, pszenicę i żyto. Poza tym także ziemniaki. Występują tu 3 gatunki owoców w sadach: jabłka, gruszki oraz śliwki. W szklarniach możesz hodować: pomidory, kapustę oraz paprykę.
Dodatkowo możesz zająć się hodowlą zwierząt małych: kur i królików, oraz dużych: krów i świń. Dzięki krowom otrzymujesz dostęp do mleka, obornika płynnego i stałego, które mają swoje niezależne wartości na rynku.
Kolumbia
Kolumbia słynie z dwóch gatunków upraw: pól kawy, jako rodzajów sadów, oraz pól konopi, które zbierzesz używając specjalnego kombajnu. Do zbioru obu gatunków roślin potrzebne są dwa oddzielne kombajny.
Dodatkowo znajdziesz tu jeden zespół paneli słonecznych, jako korzystną inwestycję długodystansową. W Kolumbii często jest sucho, a rośliny potrzebują dużo wody. Ukształtowanie terenu także bywa przeszkodą w pracach. Przenosząc się tu warto zainwestować w mocny i szybki ciągnik.
Japonia
Japonia to zdecydowanie najmniejsza i najtańsza lokacja. Działki są tanie, wszędzie masz blisko, a zbiory są w niewygórowanych ilościach. Możesz uprawiać tu ryż, zbierać wiśnie z sadów oraz zająć się wasabi w cieplarniach.
Na główną uwagę zasługuje ryż, do którego uprawy wystarczają dwa kroki: orka i sianie (specjalnym siewnikiem). Lokacja może się jednak szybko znudzić. Obszar jest dość wilgotny, dlatego warto inwestować w sady - jest duża szansa, że rzadko będziesz musiał uzupełniać ich zbiorniki wody.
Włochy
We Włoszech nie znajdziesz żadnych pól pod uprawy. Jedyne co się tu hoduje to oliwki i winogrona w małych sadach oraz bakłażany w cieplarniach.
Tak oliwki jak i winogrona zbierzesz specjalnym kombajnem, a jako że mają one charakter sadów, do twoich zadań należy jedynie nawadnianie i opryskiwanie roślinek. W tej lokacji odnajdziesz także kilka elektrowni wiatrowych w które możesz zainwestować.